9.07.2017. Wyprawa do Stobnicy w Puszczy Noteckiej

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Lech
Turysta
Turysta
Posty: 420
Rejestracja: 23 września 2007, 10:13
Kontakt:

9.07.2017. Wyprawa do Stobnicy w Puszczy Noteckiej

Post autor: Lech » 11 lipca 2017, 14:09

W słynącej z zagrody wilków Stobnicy nad Wartą w Puszczy Noteckiej powstaje zamek na wodzie. Pewien poznaniak (miejscowi mówią, że to syn Jana Kulczyka) nabył tam położoną wśród lasów kilku hektarową działkę i buduje na niej imitację starego zamczyska. Obiekt będzie otoczony wodą spiętrzoną na rzece Kończak, a jego zwieńczeniem ma być 80 metrowa wieża. Wybraliśmy się tam aby zobaczyć na własne oczy co tam budują, ale niewiele widać. Widoczne z większej odległości, wystające ponad lasem żurawie, zdradzają miejsce wielkiej budowy.

Obrazek

Niewiele wiadomo na temat szczegółów tego przedsięwzięcia i czemu ten obiekt ma ostatecznie służyć. Budowa ta jest owiana mgłą tajemnicy. Nawet mieszkańcy Stobnicy tego nie wiedzą. Kiedy doszliśmy tam bliżej ujrzeliśmy wysoki płot z drutem kolczastym i górujące nad lasem zarośnięte zielskiem zwały ziemi wybranej z miejsca, gdzie powstaje sztuczny zbiornik wodny.

Obrazek

Idąc dalej wzdłuż płotu zauważyliśmy przez siatkę w płocie jak zza drzew wyłaniają się fragmenty wznoszonych nad wodą okazałych murów.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Więcej zobaczyć się nie dało. Dalej za płotem rośnie gesty las i przesłania całkowicie miejsce budowy. Można jednak zobaczyć jak to wygląda z góry na mapie satelitarnej > https://www.google.pl/maps/@52.7071741, ... a=!3m1!1e3
Pozdrawiam

Lech z Poznania
ODPOWIEDZ