Zdobywanie punktów GOT

Tu możesz porozmawiać ogólnie o turystyce górskiej, nie związanej z żadnym z pasm, znajdziesz informacje ważne dla rozpoczynających przygodę z górami, porady innych użytkowników, porozmawiasz o problemach, z którymi borykają się miłośnicy gór, zagrożeniach związanych z górską turystyką.

Moderatorzy: adamek, HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
ninik
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 801
Rejestracja: 22 listopada 2008, 16:35
Kontakt:

Post autor: ninik » 08 lipca 2009, 22:53

TomekJ pisze:Czy ktoś wie, czy Regulamin z 1993roku jest jeszcze aktualny i czy na jego podstawie można zbierać liczyć punkty do GOT?

regulamin zmienił sie bodajże koło 99/00 roku i punktacja tez sie troche zmieniła
TomekJ pisze:punkty z Tatr liczyły się dopiero do odznaki małej złotej.
punkty w Tatrach licza sie obecnie juz od popularnej...
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.

https://www.flickr.com/photos/148596918@N06/albums
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 lipca 2009, 13:30

Jako ze jestem tu nowy najpierw się przywitam.
wracając do tematu punktów GOT w tym roku kupiłem nowy regulamin GOT i jest to wydanie XXIII z roku 2008 tak że nie wiem czy się dużo zmieniło.kosztowało mnie to 19zł i wszystko czytelnie ładnie jest opisane.myślę że watro kupić i problem z punktacją tras z wyliczaniem znika.pozdrawiam
Awatar użytkownika
tatromaniak
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1120
Rejestracja: 20 czerwca 2009, 15:53

odznaki GOT

Post autor: tatromaniak » 11 lipca 2009, 13:53

Bawiłem się kiedyś w zdobywanie odznak GOT, zdobywając kolejno: popularną i małe GOT od brązowej do złotej w 1997r
Ile konkretnie punktów muszę mieć w swojej grupie wiekowej, aby mi przyznano GOT "Za Wytrwałość"?
Czy muszą być to punkty zdobywane na kilkudniowych wycieczkach?
Od początku tego roku kalendarzowego zebrałem już 241pkt GOT
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 lipca 2009, 14:18

par 8 : GOT PTTK w kategorii za "wytrwałość" zdobywa się według następujących zasad:

1.Posiadacz dużej złotej odznaki musi spełnić siedmiokrotnie, a posiadacz małej złotej dziesięciokrotnie wymogi przyznania któregokolwiek stopnia małej lub dużej GOT PTTK (z wyjątkiem popularnej GOT)

2.Każda uzyskana norma na odznakę GOT "Za Wytrwałość" wymaga zweryfikowania za dany sezon w Centralnym Referacie Weryfikacyjnym GOT PTTK w Krakowie.

3.Spełnienie tych wymogów musi być stwierdzone przez Centralny Referat Weryfikacyjny GOT PTTK w trybie odrębnej weryfikacji odznaki, przy czym w ciągu jednego roku można spełnić tylko jedna normę.Jeżeli zdobywca GOT małej rozpoczął uzyskiwanie norm do oznaki "Za Wytrwałość"a następnie w trybie odrębnych weryfikacji uzyskał GOT dużą złotą,to może zaliczyć jedynie siedem norm na odznakę "Za Wytrwałość"

4.GOT PTTK "Za Wytrwałość" może być zdobywana tylko jednokrotnie podczas każdego cyklu zdobywania odznaki.

tyle regulamin :)
Awatar użytkownika
tatromaniak
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1120
Rejestracja: 20 czerwca 2009, 15:53

GOT

Post autor: tatromaniak » 11 lipca 2009, 14:29

Tyle to i ja wiedziałem :)
Ale czy ktoś może mi odpowiedzieć na konkretnie zadane pytania w poprzednim moim poście?
10 razy która wartość?
Oto jest pytanie.
Pete

Post autor: Pete » 11 lipca 2009, 14:30

tatromaniak13 pisze:Ile konkretnie punktów muszę mieć w swojej grupie wiekowej, aby mi przyznano GOT "Za Wytrwałość"?
Czy muszą być to punkty zdobywane na kilkudniowych wycieczkach?
Od początku tego roku kalendarzowego zebrałem już 241pkt GOT
W tym przypadku odznakę "Za wytrwałość" można dostać dopiero za 3 lata. Najpierw trzeba zdobyć począwszy od dużej brązowej po dużą złotą. Na dużych stopniach tej odznaki nie mają już znaczenia punkty. Warto zajrzeć do wspomnianego regulaminu. Jest tam lista punktów pośrednich potrzebnych do zdobywania dużych stopni podczas wycieczek kilkudniowych. Z tego co pamiętam to duża brązowa to 2 takie trasy. Jednego punktu pośredniego można użyć tylko raz. Każda taka wyprawa powinna zawierać 7 punktów pośrednich. Na następne stopnie jest chyba tak samo, no i na samym końcu "Za wytrwałość".
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 lipca 2009, 15:36

jest to trochę pogmatfane lepiej poczekać aż się wypowie jakiś specjalista :D:D
Awatar użytkownika
tatromaniak
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1120
Rejestracja: 20 czerwca 2009, 15:53

GOT

Post autor: tatromaniak » 11 lipca 2009, 15:59

Właśnie czekam na jakiegoś specjalistę w przedmiotowej sprawie, bo nowy regulamin mówi wyraźnie, że nie trzeba być posiadaczem dużej GOT, aby otrzymać GOT za wytrwałość, tak samo jak właściciel małej złotej GOT, może zdawać egzaminy na przodownika.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 lipca 2009, 10:33

Żeby zdobyć GOT za wyrwałość posiadacz małej złotej musi spełnić 10-krotnie normę na minimum brązową. Rocznie można zdobyć tylko jedna normę. Posiadacz dużej złotej musi 7-krotnie spełnić to minimum. Tyle w tym temacie. Powodzenia w zbieraniu gotków
Anonymous

Post autor: Anonymous » 29 września 2009, 11:05

Witam! Ja mam książezki GOT i zbieram punkty, a włściwie je wpisuje. Czytając Wasze opinie dodam jeszcze moje. Jestem zwolennikiem tych książeczek, poniważ:
- po każdej wycieczce górskiej sumuję sobie ilość punktów (jest to jakaś skala porównawcza między wycieczkami)
- traktuję to jako swojego rodzaju pamiętnik, gdyż mam tam podane daty, szlaki po których chodziłem (od razu wiem czy w danym roku się "lenię" czy nie) i przeglądając wpisy i pieczątki przypominam sobie te wspaniałe, choć nieraz męczące chwile
- wiele razy pomogły mi posegregować zdjęcia (a mam ich mnóstwo na kompie i wierzcie mi, że z czasem zapomina się dat, a szukanie ich we właściwościach zdjęcia od razu mnie zniechęca- zresztą nie zawsze one są)
- poza tym o wszystkich innych zaletach pisaliście.
Ja osobiście mógłbym mieć już małą złotą, ale nigdy nie mam czasu iść do oddziału PTTK- zresztą istotniejsze jest to o czym pisałem. Mówiąc o kosztach to też wolę sobie kupić taką książeczkę niż samemu robić.
Idea która przyświeca PTTK uważam, że jest słuszna. Częściowo to oni mnie zarazili górami (zdobyłem popularną i brązową). Teraz chodzę dla siebie a książeczka dużo dla mnie znaczy (wspomnienia). Pozdrawiam wszystkich.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 29 września 2009, 16:14

A ja stałem się właśnie posiadaczem odznaki - małej złotej. Nawet w formie, którą przyczepie do plecaka :)
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 29 września 2009, 18:27

templar pisze:A ja stałem się właśnie posiadaczem odznaki - małej złotej.
No to gratulacje! :)
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 30 września 2009, 10:22

templar pisze:A ja stałem się właśnie posiadaczem odznaki - małej złotej.
Wielkie gratulacje.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3055
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Post autor: Pudelek » 30 września 2009, 12:07

pawlito pisze:a mam ich mnóstwo na kompie i wierzcie mi, że z czasem zapomina się dat, a szukanie ich we właściwościach zdjęcia od razu mnie zniechęca- zresztą nie zawsze one są
a co jest takiego zniechęcającego w "szukaniu" we właściwościach? jeden, dwa kliki myszką i jest :P

a jeśli nie edytowałeś zdjęcia w jakimś programie graficznym to data zawsze jest
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
Anonymous

Post autor: Anonymous » 01 października 2009, 12:03

Ja jak widzę kogoś zbierającego gotki to zaraz tak osoba staje się mi bliższa od innej spotkanej na szlaku. Nie wiem tak już mam. Wspólne zainteresowania łączą, jest co powspominać itd.
ODPOWIEDZ