Łatwe szlaki i szczyty - Zima

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 17 listopada 2008, 22:10

Waldek to jest stary szlak a taki czesto nie jest pokazany na mapie:)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 17 listopada 2008, 22:14

Cowboy pisze:Waldek to jest stary szlak a taki czesto nie jest pokazany na mapie:)
Faktycznie. Ale może widnieć jako zwykła ścieżka, jak to jest oznaczone na mapie Demartu na przykład?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 17 listopada 2008, 22:17

Waldek hmmm raczej nie
Anonymous

Post autor: Anonymous » 17 listopada 2008, 22:23

Cowboy pisze:Waldek hmmm raczej nie
Co mogą oznaczać zaznaczone ścieżki na tej mapie: link usunięto - nieaktywny. Moderator. Patrycja
Zaznaczona ścieżka prowadzi poniżej Kamienia, oraz (przykładowo) na Przełęcz Karb spod Czarnego Stawu Gąsienicowego. Widziałem na żywo, że szli nią ludzie w górę.
Mapa opisana jest jako wersja zimowa. Tylko niektóre ścieżki coś dziwnie się urywają (być może dziwnie tylko dla mnie, dopiero zdobywam pomału wiedzę o górach).
Anonymous

Post autor: Anonymous » 17 listopada 2008, 22:25

Waldek jakim kolorem zaznaczone?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 listopada 2008, 7:41

Cowboy pisze:Waldek jakim kolorem zaznaczone?
Na mojej papierowej mapie Demartu - brązowym. Na mapie pod podanym odnośnikiem, jak na moje oko, to będzie kolor, hmm, fioletowy przechodzący w brąz. Nie są to więc specjalnie wyróżnione kolory, oprócz uwagi do mapy, tej pod podanym linkiem, że jest to mapa zimowa.
Dotyczy to na razie tylko tych ścieżek, o których już pisałem, czyli poniżej Kamienia Karłowicza, na Przełęcz Karb od wschodu i ścieżki po zachodniej stronie Małego Kościelca od wyciągu narciarskiego po Karb.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 listopada 2008, 14:44

Waldek z tego co wyslales mi linka drogi to te przerywane i one ida prawidlowo:)
Geppetto

Tatrzańskie Szlaki Zimą

Post autor: Geppetto » 23 grudnia 2008, 17:09

Witam.
Będę bardzo wdzięczny za poradę/pomoc.
Mam problem bo dobrze nie znam Tatr a chcialbym ze znajomymi <dok> zoragnizować 1 dniową wyprawę <do>.
Jedynym moim doświadczeniem zima jest szlag z zakopanego na Nosal i dwa razy w dość ciezkich warunkach podejscie i powrot na Kasprowy Wierch.:oops:
Wszystkie poradniki opisuja i proponują szlaki Latem co jak sadze nijak sie ma do warunków i mozliwosci poczatkujacego Turysty. Przy ostatniej wyprawie korzystalem juz z rakow i kijkow.
Bedę mieszkał z Zakopanym czy Ktoś moglbymi doradzic jak trasę moge wybrac o podobnym stopniu trudności <wcale nie musi być lekko ...ale abym nie zginąl ;p gdyż wspinaczki z pomocą sprzętu nie planuje.
Myslalem o Giewoncie ? Wiem jedno że raczej spacery po dolinach nas nie interesują gdyż chciałbym trochę sie zmęczyć i powspinać <ale>
Dziękuję Bardzo za pomoc i ewentualne propozycje.
Pozdrawiam Życzę wszystkim Wesołych Świąt :( :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 grudnia 2008, 12:53

Jak myślicie, Grześ przy 3 stopniu zagrożenia lawinowego jest dobrym pomysłem?? Bo chcemy gdzieś ze znajomymi w górki wyskoczyć i padła propozycja Tatry :) Co ewentualnie proponujecie? :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 grudnia 2008, 13:50

Przy 3 lawinowej znam dobre miejsce; start Łysa polana: Kierujemy sie hardocorwym podejściem w strone pierwszego mostka, tam skręcamy ostro w lewo i przechodzimy nad Białką. Po przejściu jakiś 50 metrów skręcamy znowu w lewo i oto naszym oczom ukazuje się cel podróży ;). To tylko taka mała alternatywa :]
Anonymous

Post autor: Anonymous » 26 grudnia 2008, 12:03

Jakie jeszcze podobne miejsce do Grzesia moglibyście polecić ?
Dodatkowe pytanko jak wyglada w ziemie, Dolina Roztoki?
Można spodziewać sie tam jakiś lawin?
Może ktoś tam czesto chodzi i wie jak wygląda sytuacja, czy smiało moge dojść do schorniska 5stawów.

Pozdrawiam. ;]
Anonymous

Post autor: Anonymous » 26 grudnia 2008, 13:19

Jest Nosal, Boczań :>, Przełęcz Karb od strony Zielonego stawu, Kasprowy, Kozi od Stawów, wszystko w granicach odpowiedniego zagrożenia lawinowego - publicznie max 1 :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 01 stycznia 2009, 19:48

Geppetto, możesz spróbować pójść w Tatry Zachodnie - tam znajdziesz pagóry, przy wejściu na które uzycie sprzętu wspinaczkowego nie będzie konieczne, wystarczą kijki. Takie podejście np. na Grzesia i dalej, na Rakoń, ew. Wołowiec, przy dobrych warunkach (patrz: lawinowy komunikat TOPR) będą fajną wycieczką, a i na pewno pozwolą Wam się zmęczyć. Trasa długa, ale zawsze możecie zawrócić, jak Wam dnia zabraknie (albo wyjść bardzo wcześnie rano). W tamtych terenach przydają się raki, bo lubi się tworzyć "szklanka"... Możecie też podejść na Ornak od strony Doliny Kościeliskiej.

Zachodnie jednak mają ten minus, że trzeba sie przedrzeć przez długie doliny, jedną bądź drugą. Ja osobiście uważam to za zło konieczne...

Podobnie, możecie spróbować podejść na Czerwone Wierchy od strony Hali Kondratowej: wejście na Kopę Kondracką i dalej, jak Wam warunki pozwolą, ewentualne zejście przez Kondracką Przełęcz (od strony Giewontu).

Wszystko to radzę realizować przy w miarę bezpiecznych warunkach (i znowu, patrz: komunikat lawinowy TOPR).

Powodzenia :)
Anonymous

1 raz w zakopanem zimą-łatwy i ładny szlak dla nowicjuszy

Post autor: Anonymous » 05 stycznia 2009, 16:44

witam zwracam się z prośbą o wskazanie jekiegoś ciekawego i dośc prostego jak na pierwszy raz zimą(luty) szlaku w pobliżu zakopanego. W zakopanem byłam tylko raz w życiu i to latem i jedyne zo zdążyłam zobaczyć to morskie oko więcprosze o jakies inne propozycjie
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2034
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 05 stycznia 2009, 18:11

Masyw Gubałówka, ale uwaga bo latem można wpaść pod kłada a w zimie to pewnie pod jakiś skuter.
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
ODPOWIEDZ