Szpiglasowe Perci

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 28 marca 2008, 16:45

jck pisze:Planujesz to na jeden dzień? Noclegi gdzie?
Bez jakiegoś ostrego łojenia planuje weekend i w tym przypadku to nocleg tylko w "5". Bo w MOKU to chyba nie ten klimat będzie, choć nie wiem bo dawno tam nie spałem.
A na drugi dzień to tak lajtowo gdzieś, może Krzyżne. A gdybym się skusił na nocleg w MOKU to Wrota Chałubińskiego.
Ostatnio zmieniony 28 marca 2008, 16:50 przez Królik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 28 marca 2008, 16:48

Mooliczek pisze:Królik, tak wygląda podejście od strony Piątki (foty z końca września 2007)
Mooliczek Thanx wielkie. Rozumiem, że to podejście żółtym od strony Roztoki i "5". :)
Oscar

Post autor: Oscar » 29 marca 2008, 15:16

Nie wiem skąd masz takie informacje ale Szpiglasowy Wierch od dawien dawna jest szczytem legalnie dostępnym. Jest tam znakowany szlak. Także na wielu starych mapach jest on zaznaczony.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 29 marca 2008, 15:27

Królik pisze:Rozumiem, że to podejście żółtym od strony Roztoki i "5" :).
Oui :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 30 marca 2008, 22:50

igi pisze:Królik
Tu masz szczyt szpiglasa
http://www.soft-trans.com.pl/grupa/szpiglas1.jpg

A tu zejście do Moka
http://www.soft-trans.com.pl/grupa/szpiglas2.jpg
O dzięki Igi zrobiłeś ze mnie modela. Dobrze że nie poleciałem z żadną lawiną bo też bym za niego służył. :zoboc:

Pozdrawiam
Anonymous

Post autor: Anonymous » 31 marca 2008, 8:52

Yat, widzę, że Igi Cię tu ściągnął :) dobrze, dobrze, trzeba forum dobry PR robić :D
Anonymous

Post autor: Anonymous » 31 marca 2008, 9:31

Taa Igiego znam juz pareladnych lat. Troche gorek razem przeszlismy. Ale ostatnio mam mala awarie kregoslupa i troche w gorach pauzuje. Mam jednak nadzieje ze jak Igi wruci z Elbrusa to w czerwcu zrobimy Grosvenedigera.
Jestem dobrej mysli
Anonymous

Post autor: Anonymous » 31 marca 2008, 10:44

Yat pisze:O dzięki Igi zrobiłeś ze mnie modela.
Lepiej się prezentujesz ode mnie ;)

Yat pisze:Dobrze że nie poleciałem z żadną lawiną bo też bym za niego służył.
Gramoliłem się tuż za Tobą, więc zalawinowane modele by były dwa ;)

A tak a propos modeli, to Yat dziś mi podesłał link do yourtube, gdzie na czyimś filmie, gramolimy się mozolnie na Zawrat, to była chyba zima 2005/2006. Daje to do myślenia, trzeba trzymać fason przez cały czas, bo nie wiadomo kiedy i gdzie nas skamerują cichcem i trafimy do Bollywood ;)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 31 marca 2008, 12:36

Igi a czy tym gościem od filmu nie był właśnie ten, chyba mu było Przemek który z nami wchodził?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 31 marca 2008, 12:40

Z nami wchodził Mateusz, jego widać daleko za nami. Nie wiem czy kojarzysz, ale to jest chyba to, kiedy ja wyjechałem w puchówce? Widać na zejściu do Gąsienicowej Ciebie, ale mnie przed Tobą już nie. Ja natomiast jestem widoczny na dole w tej nawianej "szczelinie brzegowej", gdzie na was czekałem 30 minut :kukacz:
Awatar użytkownika
maga
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 914
Rejestracja: 29 września 2007, 20:20

Post autor: maga » 01 kwietnia 2008, 14:32

śnieg w maju śnieg we wrześniu...cholewcia...
z bliska nic nie wygląda tak, jakim się wydawało z daleka
Awatar użytkownika
Chmielo
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 381
Rejestracja: 03 maja 2010, 13:26

Szpiglasowa Przełęcz - szlak żółty !!

Post autor: Chmielo » 06 maja 2010, 14:53

Powiedzcie dobrzy ludzie czy przez Szpiglasową Przełęcz...przedostanę się z ok. 60-70 litrowym plecakiem....są jakieś utrudnienia? czy to bułka z masłem??proszę o jakieś wiadomości...nadmienię ze pierwszy raz będę przedzierał ten żółty szlak...aha...i czy do Wrót Chałubińskiego z takim plecakiem się dogramolę? (przechodzę z schroniska Morskie Oko do 5 stawów) piszcie...... :))
tom-pi4

Post autor: tom-pi4 » 06 maja 2010, 14:57

Ja przechodziłem przez Szpiglasową z rodzicami jako 9 letni chłopiec i nic poza gradobiciem, które zastało nas na przełęczy nie sprawiło problemów. Od strony Piątki jest kilka łańcuchów ale raczej jako asekuracja a nie jako miejsce jakoś szczególnie trudne i niebezpieczne. Według mnie przejdziesz bez problemu, nawet z dużym plecakiem. Kwestia jeszcze kiedy chcesz się tam wybrać bo jeżeli w ciągu najbliższych dwóch tygodni, to raczej bym odradzał bo jest tam dość lawiniasto, a śnieg w Tatrach to ostatnio niezła mokra breja, która się nie trzyma :/
tom-pi4

Post autor: tom-pi4 » 06 maja 2010, 14:58

Tu masz linka do moich fotek z Piątki
http://picasaweb.google.pl/tomasz.pietr ... h29042010#
z końca kwietnia. Warunki raczej bardzo się nie zmieniły :)
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 06 maja 2010, 15:02

Chmielo1982r pisze:przedostanę się z ok. 60-70 litrowym plecakiem
Ło matko, co Ty tam będziesz dźwigał, skoro spanie w schroniskach??
Chmielo1982r pisze:przedostanę się z (...) ....są jakieś utrudnienia?
Teraz idziesz, czy latem?
Latem szlak wygląda tak:
http://picasaweb.google.pl/jolaryd/Szpi ... 1232164882 .
O Wrotach nic nie wiem :(
ODPOWIEDZ