GSS FINAŁ!!!

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
pantadziu
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 915
Rejestracja: 10 kwietnia 2013, 13:51
Kontakt:

GSS FINAŁ!!!

Post autor: pantadziu » 09 sierpnia 2017, 14:19

Dzień pierwszy
Pobudka, śniadanko, autobus, 2xpociąg, autobus i przed 13 jestem w Karpaczu przy Białym Jarze. Tam gdzie skończyłem ostatnio. Ruszam więc w drogę. Mijam skocznię Orlinek
Obrazek Obrazek
i wkraczam na teren KPN. Droga jest średnio zatłoczona. W końcu piątek, popołudnie, pełnia sezonu. Trochę ludzi z dzieciakami małymi i dużymi. Po godzince dochodzę do Schroniska nad Łomniczką.
Obrazek Obrazek
Po krótkim popasie i uzupełnieniu płynów ruszam do góry. Szlak się robi bardziej kamienisty i stromy, pojawiają się zakosy, wreszcie jest wodospad Łomniczki a ponad potokiem zbudowano kładkę. Pojawiła się też w pełnej krasie. Ona, czyli Śnieżka.
Obrazek Obrazek Obrazek
Wchodzę wyżej, mijam tablice "ku pamięci" i już jestem na Równi pod Śnieżką.
Obrazek Obrazek
Załatwiam nocleg, żarełko, poidełko i ... czekam na zachód słońca. Przed 20 ruszam na szczyt.
Obrazek Obrazek
Na szczycie kilka osób, czekamy, focimy, gadamy. Wieje, robi się coraz zimniej, talerze zamknięte. Marność nad marnościami. Na szczęście pogoda prawie bezchmurna, choć ...
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Wróciłem do schroniska, prysznic i w kimonko. O 4 zbudziły mnie odgłosy wędrujących na szczyt na wschód słońca. Ale stwierdziłem, że 6-tka z przodu ma swoje przywileje, i że jak byłem na zachodzie to na wschód nie idę.
cdn
Awatar użytkownika
olo23333
Turysta
Turysta
Posty: 391
Rejestracja: 05 listopada 2011, 11:58

Re: GSS FINAŁ!!!

Post autor: olo23333 » 11 sierpnia 2017, 15:39

zdjęcie z odbiciem chmur w szybie spodka bardzo ładne! Do finału tak jeszcze trochę :)
Awatar użytkownika
pantadziu
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 915
Rejestracja: 10 kwietnia 2013, 13:51
Kontakt:

Re: GSS FINAŁ!!!

Post autor: pantadziu » 11 sierpnia 2017, 16:49

Dzień drugi.
Wstaję przed 6. Pakowanie, i w drogę.
Obrazek Obrazek
Krokiem śmiałym i wesołym, słoneczko świeci w plecak, prawie nie dmucha, jest cudnie. Śnieżka się oddala, a Słonecznik przybliża, a po drodze jeszcze dwa stawki, jakieś drewniane pomosty, no i Samotnia.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Po godzinie dochodzę do Słonecznika, krótki popas, łyk z butelki i dalej w kierunku Odrodzenia. Parę minut po 8 jestem na miejscu.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
W schronisku ludzi kupa (z przewagą tej ostatniej), jakiś obóz lub inne kolonie, ludzie z całymi rodzinami. Wszyscy właśnie jędzą. Jem i ja. Popijam, ładuję komórę i po mniej więcej 3 kwadransach ruszam dalej w kierunku Śląskich Kamieni i dalej Hali Szrenickiej. Po drodze mijam budujące się czeskie "cuś". Jak szedłem tamtędy 3 lata temu, to ledwo wychodziło z fundamentów, teraz prawie gotowe.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Mijam Kamienie, idę powolutku dalej, przechodzę na Kotłami, obok stacji przekaźnikowej. Postanawiam jednak skręcić do źródeł Łaby. Szok. Tylu ludzi tam jeszcze nie widziałem. Zresztą od Odrodzenia ludzi na szlaku przybyło, i to mocno, a w okolicach Przekaźnika to normalnie pielgrzymka w obie strony. Nawet z pieskami bez smyczy...
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Uciekam czym prędzej z okolicy źródeł Łaby kierując się ba Twarożnik, Trzy Świnki i skręcam do Schroniska na Szrenicy na piwo. W schronisku tłumy, kolejka jak za mięsem w sklepie komercyjnym za Gierka. Podchodze z boku i proszę o piwo.
Jakie?
Zimne!.
Nie ma zimnego piwa!!!
???
No po prostu skandal w biały dzień. Sobota! Pełnia sezonu! Mają prąd i chłodziarki! Można spokojnie dojechać i dowieźć wszystko!... zgroza... rezygnuję i czmycham w kierunku Hali. Po chwili jestem... i delektuję się zimnym złocistym płynem. Załatwiam nocleg.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
cdn
Awatar użytkownika
pantadziu
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 915
Rejestracja: 10 kwietnia 2013, 13:51
Kontakt:

Re: GSS FINAŁ!!!

Post autor: pantadziu » 15 sierpnia 2017, 20:15

Dzień trzeci i ...czwarty
W nocy padało, więc wstaję trochę później, wyruszam około 7. Idę w dół w kierunku Kamieńczyka (za wcześnie więc wszystko pozamykane) i Szklarskiej
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
W Szklarskiej jestem około 8 gospody zamknięte (najwcześniej od 9) więc decyduję się na śniadanko na Wysokim Kamieniu. Idę sobie wolniutko, bo po co się spieszyć, i około 9.30 jestem na miejscu. Dawno tu nie byłem, więc rozglądam się ciekawie.
Obrazek Obrazek
Fajnie zagospodarowane, otwierają o 10. Czekam. Jem. Piję herbatkę i podziwiam wnętrze, zwłaszcza piec kaflowy.
Obrazek
Po posiłku wdaję się w rozmową z szefową, opowiadam jak to na Szrenicy nie mają zimnego piwa, i w efekcie dostaję: butelkę zimnego Lecha (skąd zimne, jak nie mają prądu i wody?). Po spożyciu pora na szlak. Ciągle lasem, spotykam kilka rodzin "jagodziarzy", mijam Zwalisko i po godzinie dochodzę do kopalni, a raczej tego co zostało, bo od paru lat nieczynna. Przy kopalni spotykam małżeństwo na spacerze z trzema dużymi prawdziwkami.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Dalsza droga właściwie bez większych zjawisk. Trochę tylko męki przy torfowiskach, a od Polany Izerskiej niemalże traktem królewskim, ale się zdziwiłem, bo szlak teraz prowadzi przez szczyt.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nocleg w schronisku. (nie ma sensu schodzić, bo dziś ze Świeradowa nie wyjadę) Rankiem kilka minut po 7 wychodzę i powolutku, nie spiesząc się (autobus dopiero o 10,10) na przemian szlakiem i asfaltem dochodzę do centrum Świeradowa i ... do... kropki. tam selfei i ... KONIEC.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Re: GSS FINAŁ!!!

Post autor: PiotrekP » 16 sierpnia 2017, 12:52

Tadziu gratulacje za GSS'a. Fajnie tak pospacerować i odwiedzić stare miejsca. Końcówka szlaku jak widzę jest chyba w innym miejscu. My kończyliśmy obok przystanku PKS przy tablicy z mapą, tam było kółko.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
pantadziu
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 915
Rejestracja: 10 kwietnia 2013, 13:51
Kontakt:

Re: GSS FINAŁ!!!

Post autor: pantadziu » 16 sierpnia 2017, 15:57

To jest to kółko koło przystanku PKS, a kiedyś było przy deptaku
ODPOWIEDZ