18.07.2016 - Karkonosze - Śnieżka

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

robson
Turysta
Turysta
Posty: 795
Rejestracja: 12 stycznia 2010, 23:07

18.07.2016 - Karkonosze - Śnieżka

Post autor: robson » 27 lipca 2016, 22:41

Prognozy pogody na poniedziałek były różne , jedne zapowiadały deszcz inne że będzie bardzo pochmurno ale nie będzie padać. Miałem wolny dzień i moi znajomi też ,wiec jedziemy na Śnieżkę a nóż uda się z pogodą . Ledwo przekroczyliśmy Legnicę zaczęło już kropić a od Złotoryi aż do Jeleniej Góry padało bardzo mocno, i jakimś cudem jadąc w kierunku Kowar a potem na Pec pod Sněžkou, zaczęło się przejaśniać . Będąc już w Cechach było pogodnie ,ba nawet świeciło słońce ale jak na 18 lipca nie było za ciepło . Plan był taki by iść przepięknym niebieskim szlakiem przez Obří důl do Przełęczy pod Śnieżką . Podejście jest cały czas pod górę , są momenty że nachylenie jest dość wyczerpujące ,ale można sobie z tym poradzić . Niestety pogoda w czasie marszu się załamywała . Będąc jakieś 30 min od przełęczy stało się to, czego się najbardziej obawiałem, przyszła bardzo gęsta mgła , ale padał leciutki kapuśniaczek ,nasze kurtki przeciwdeszczowe bez problemu sobie z taka mala ilością wody poradziły. Sam dom śląski przez tą gęstą mgłę nie był wcale widoczny. Poszliśmy do schroniska żeby sobie coś zjeść i wypić piwko . Cena lanego lecha 8 zł . I nagle stało się coś bardzo przepięknego , wiatr rozgonił chmurę ,mgła ustała i zaświeciło słońce , za okna schroniska ukazała się Śnieżka . Nie czekając długo podjęliśmy decyzje żeby jak najszybciej wejść na szczyt . Poszliśmy trasą bardziej wymagającą ,obok były łańcuchy, które moim zdaniem pełnią funkcję bardziej dekoracyjną niż praktyczną , ale przydać się mogą jak najbardziej. Sam szczyt wiadomo klasyk , hordy ludzi , wietrznie jak zawsze , i zimno jak zazwyczaj, zresztą ta góra słynie z braku bicia rekordów ciepła , po delektowaniu się byciem w tym wspaniałym miejscu zeszliśmy żółtym szlakiem w kierunku Bouda Růžohorky gdzie nadal dominowały wspaniałe widoki, kurcze ale nam się poszczęściło z tym wypogodzeniem ,cudnie było . Później już zielonym szlakiem cały czas po uporządkowanych kamieniach zeszliśmy do Pecu .
Podsumowując wypadzik, nie warto wierzyć prognozom pogody, trzeba pojechać na miejsce i się przekonać jak jest rzeczywiście pogoda na miejscu. My mieliśmy tym razem farta, jeżeli chodzi o takie widoki ,trasa bardzo malownicza , nie monotonna , cały czas krajobraz się zmieniał , dużo wodospadów na początku trasy , polecam koniecznie, obowiązkowo trzeba pójść takim wariantem na Śnieżkę .

Zdjęcia z wyprawy : https://picasaweb.google.com/1044360919 ... 3675529201
Awatar użytkownika
Han-Ka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1313
Rejestracja: 05 lutego 2011, 21:02

Post autor: Han-Ka » 28 lipca 2016, 9:44

robson pisze:obowiązkowo trzeba pójść takim wariantem na Śnieżkę
Od tej strony jeszcze nie podchodziłam, zatem zachęcona Twoją relacją zapisuję na listę planowanych tras :) .
"...A przed nami nowe życia połoniny, blaski oraz cienie, szczyty i doliny.
Niech nie gaśnie ogień na polanie, złe niech znika, dobre niech zostanie ..."
Awatar użytkownika
Rebel
Turysta
Turysta
Posty: 1171
Rejestracja: 03 maja 2008, 5:59

Post autor: Rebel » 28 lipca 2016, 9:58

robson pisze:obok były łańcuchy, które moim zdaniem pełnią funkcję bardziej dekoracyjną niż praktyczną ,
Byłeś kiedyś zimą na Śnieżce ? ,wielu turystów wchodzi i schodzi na Śnieżke tylko dzieki tym łańcuchom , bo szlak tak jest wyślizgany i często oblodzony , fakt że nie każdy powinien tam się zimą pchać , ale ludziska nie zawsze zdają sobie z tego sprawę i stąd te łańcuchy . A wejście przez Obri dul wymagajace pzdr Rebel
"Niekiedy wilkiem się nazywał , lecz wilkiem nie był, gdy wszyscy raźnie śpiewali - wolał zawyć ... "
robson
Turysta
Turysta
Posty: 795
Rejestracja: 12 stycznia 2010, 23:07

Post autor: robson » 28 lipca 2016, 12:06

Rebel pisze:Byłeś kiedyś zimą na Śnieżce
masz racje , nie pomyślałem o zimie , zimą te łańcuchy są przydatne na 100 %
włodarz
Turysta
Turysta
Posty: 2376
Rejestracja: 01 grudnia 2011, 19:09

Post autor: włodarz » 28 lipca 2016, 17:25

Rebel pisze: A wejście przez Obri dul wymagajace
Nie tak znowu bardzo. Moja sześcioletnia wnuczka spokojnie dała radę. :)
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 28 lipca 2016, 19:36

robson Wielka szkoda, że nie mogliśmy z Wami przejść się na Śnieżkę, a tą drogą jeszcze nie wchodziliśmy. Fajnie, że pogoda dopisała i widoki się pokazały. :)
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
Rebel
Turysta
Turysta
Posty: 1171
Rejestracja: 03 maja 2008, 5:59

Post autor: Rebel » 28 lipca 2016, 20:28

włodarz pisze:Moja sześcioletnia wnuczka spokojnie dała radę.
Widzisz widocznie ja już jestem poniżej tego standardu :/ :zoboc: właściwie teraz to na pewno :roll: ........ pzdr Rebel
"Niekiedy wilkiem się nazywał , lecz wilkiem nie był, gdy wszyscy raźnie śpiewali - wolał zawyć ... "
Marshal23
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 568
Rejestracja: 20 stycznia 2014, 12:57

Post autor: Marshal23 » 30 lipca 2016, 22:00

Fajna Wycieczka.Zimą w Karkonoszach wszędzie można się dobrze "zabawić"
ODPOWIEDZ