30.04.2016 - Wycieczka po licznych wychodniach skalnych w Rudawach Janowickich.

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

30.04.2016 - Wycieczka po licznych wychodniach skalnych w Ru

Post autor: PiotrekP » 01 maja 2016, 19:24

W sobotę spacerowaliśmy po dawno nie odwiedzanych Rudawach. Samochód zostawiamy na Przełęczy Karpnickiej i kierujemy się w północną część masywu, gdzie znajduje się wiele granitowych ostańców i formacji skalnych.

Obrazek

Podążamy niebieskim szlakiem. Mijamy stojący przy drodze stary szlakowskaz.

Obrazek

Między drzewami ukazują się nam zaśnieżone Karkonosze ze Śnieżką. Podchodzimy pod Starościńskie Skały, które położone są w masywie Janowickiego Grzbietu. Stanowią one grupę granitowych skałek, które tworzą labirynt z formami baszt, półek, wąskich przejść i kociołków wietrzeniowych na szczycie Lwiej Góry.

Obrazek

Zdobywamy szczyt skał skąd roztacza się piękny widok m in. na Karkonosze, Sokoliki i w oddali góry Kaczawskie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pogoda nam dzisiaj dopisała, a więc i widoczność mieliśmy doskonałą. Podziwiamy widoki i podążamy dalej za niebieskimi znakami. Na chwilę przysiadamy na ławeczce na Piecu. Spoglądamy na Dolinę Janówki i jej otoczenie, oraz na sosenkę wyrastającą ze skały.

Obrazek

Mimo niezbyt sprzyjającego podłoża drzewko rośnie. Dalej mijamy Skalny Most, ta grupa skał uznawana jest za jedną z najpiękniejszych w Rudawach Janowickich.

Obrazek

O dziwo pomimo sprzyjającej pogody nie spotkaliśmy na niej żadnych wspinaczy . Przy Potoku Janówka uzupełniamy płyny i podchodzimy pod Miedziane Skały i przez Gładziska Janowickie, Strażnicę i Skalnego Grzyba dochodzimy do zamku Bolczów.

Obrazek

Obrazek

Warownię otaczają piękne i majestatyczne wielowiekowe buki. Po raz kolejny "zwiedzamy" ruiny, które za każdym razem pokazują coś nowego. Dzisiaj np: kładkę, która prowadzi na zamek. Niedługo deski zupełnie zbutwieją, bo już widać w nich dziury i trzeba uważać przechodząc przez nią. Schodzimy zielonym szlakiem i przez kolejną wychodnię skalną - Krowiarki (rozczłonkowane skałki opadające urwiskami do doliny Janówki) wracamy do Przełęczy.
Jak pisałem wcześniej pogoda zachęcała do spacerów, pomimo tego niewielu spotkaliśmy turystów na szlaku. Jedynie przechodzili lub przebiegali obok nas uczestnicy marszu na orientację.

Tu reszta fotek:
https://picasaweb.google.com/1003305575 ... 0427812081
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Gosia
Turysta
Turysta
Posty: 403
Rejestracja: 02 stycznia 2010, 22:46

Re: 30.04.2016 - Wycieczka po licznych wychodniach skalnych

Post autor: Gosia » 01 maja 2016, 19:57

PiotrekP pisze:Przy Potoku Janówka uzupełniamy płyny i podchodzimy pod Miedziane Skały i przez Gładziska Janowickie, Strażnicę i Skalnego Grzyba dochodzimy do zamku Bolczów.
Uwielbiam ten zamek :> jakież pole dla wyobraźni. Spacer godny polecenia :) Bardzo ciekawe fotki, w ilu miejscach jeszcze mnie nie było...aż szkoda.
robson
Turysta
Turysta
Posty: 795
Rejestracja: 12 stycznia 2010, 23:07

Post autor: robson » 02 maja 2016, 1:12

PiotrekP pisze:Stanowią one grupę granitowych skałek, które tworzą labirynt z formami baszt, półek, wąskich przejść i kociołków wietrzeniowych na szczycie Lwiej Góry.
prawie tam skręciłem nogę

Rudawy janowickie bardzo miło wspominam jeżeli chodzi o szlaki i widoki. Fajną ,przyjemną i widokową trasą szliście. Źle mi się kojarzy spotkanie z 3 psami które mnie zaatakowały i prawie pogryzły , nie pamiętam już wioski gdzie to było ,ale o mały włos źle to by się wszystko skończyło. Co najlepsze po Rudawach Janowickich chodziłem jeszcze w czasach gdzie podróżowałem komunikacją kolejową i autobusową , gdyż nie miałem jeszcze prawa jazdy i własnego samochodu , to były ciekawe czasy,sentymentalnie wspominam ten jedyny wypad w Rudawy Janowickie.
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 02 maja 2016, 11:13

PiotrekP pisze:dochodzimy do zamku Bolczów.
Czyż to aby nie tam mieliśmy niezapomniane klubowe ognisko? :kukacz:
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 02 maja 2016, 14:26

Królik pisze:Czyż to aby nie tam mieliśmy niezapomniane klubowe ognisko?
Dokładnie tak, to jest ten zamek. :)
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
włodarz
Turysta
Turysta
Posty: 2376
Rejestracja: 01 grudnia 2011, 19:09

Post autor: włodarz » 03 maja 2016, 19:14

PiotrekP pisze: Dalej mijamy Skalny Most
Chyba trochę drzew wycięli przy tej skale, jakoś ją za dobrze widać.
Awatar użytkownika
heathcliff
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2738
Rejestracja: 27 maja 2009, 20:24
Kontakt:

Post autor: heathcliff » 04 maja 2016, 13:10

PiotrekP pisze: które tworzą labirynt z formami baszt, półek, wąskich przejść i kociołków wietrzeniowych na szczycie Lwiej Góry.
ej, ej, hola, hola - nie za dobrze Wam tam :kukacz:
PiotrekP pisze:Zdobywamy szczyt skał skąd roztacza się piękny widok m in. na Karkonosze, Sokoliki i w oddali góry Kaczawskie.
ta śniegowa kołderka dodaje jeszcze uroku :8)
PiotrekP pisze:Dalej mijamy Skalny Most, ta grupa skał uznawana jest za jedną z najpiękniejszych w Rudawach Janowickich.
no i Ewcia podskoczyła z wrażenia i też chce :!: :!: :!:
Przytulam żonę i jestem szczęśliwie wolny... Ile wyjść tyle powrotów życzy heathcliff

https://plus.google.com/117458080979094658480
Marshal23
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 568
Rejestracja: 20 stycznia 2014, 12:57

Post autor: Marshal23 » 06 maja 2016, 17:01

Fajnie fajnie.Jak zawsze nastrojowo.Super
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 09 maja 2016, 22:39

Tak sobie pomyślałam, że kiedyś na emeryturze, pojadę w Sudety, zamieszkam tam na kilka miesięcy i nadrobię wszystkie swoje zaległości z Waszych apetycznych wędrówek. A Wy mi będziecie służyli za przewodników i utrwalicie sobie te wszystkie trasy :D
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 09 maja 2016, 22:42

Jolu jestem za, oczekujemy na Ciebie :) .
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
andolando

Post autor: andolando » 25 maja 2016, 21:20

Cudo! Chętnie także wybiorę się tam i zabiorę ze sobą najbliższych, tylko najpierw muszę skorzystać z giełda bitcoin bez weryfikacji żeby zarobić na tego typu wycieczkę. Piękne widoki , piękne miejsca. Oczarowało mnie to! SUPPEEERRRRR
Ostatnio zmieniony 14 czerwca 2016, 14:50 przez andolando, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 10 czerwca 2016, 12:43

Bardzo się cieszymy, że nasze opisy wycieczek mogą Was zainspirować.
Teraz nas nie ma w Świdnicy, będziemy pod koniec lipca. Jak byście planowali jakiś wypad w Sudety to daj znać, możemy wspólnie pospacerować.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
ODPOWIEDZ