Ich Troje kajakami w kierunku Bałtyku :)

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Dziadek;)
Moderator
Moderator
Posty: 1152
Rejestracja: 20 maja 2014, 15:14

Ich Troje kajakami w kierunku Bałtyku :)

Post autor: Dziadek;) » 24 sierpnia 2015, 21:55

Relacja powstała przy współpracy korektorskiej Oli :) zdjęcia nadające tejże jedynego w swym rodzaju uroku są wyłącznie autorstwa Oli :)
Ola i Ja, byliśmy mocno zdeterminowani, na zrealizowanie naszego pomysłu na spływ kajakowy Wisłą. Liczyliśmy na większą grupę równie zdeterminowanych Gs, ale dołączyła do nas tylko jedna osoba, czyli Jola !!! I tu nastąpi krótka opowieść o tym, co potrafi zdeterminowana kobieta :) . Jak pewnie część z was zauważyła, Jola wybrała się do Norwegii. Z jej opowieści wynika, że będzie to wyjazd, którego na pewno nigdy nie zapomni i przy niejednej okazji będzie snuła o nim opowieści:) . Wspomnę tylko, że wracała mocno niesprawnym samochodem z Norwegii, który poruszał się tylko dzięki nadprzyrodzonym mocom i wierze właścicielki :) . Jola nawiązała z nami kontakt, stwierdzając, że ma przeogromną ochotę płynąć z nami i że jeśli tylko uda jej sie dotrzeć do Stalowej Woli w sensownych godzinach, dołączy do naszej dwójki. I? i dołączyła !!!! :) Dwa tygodnie oczekiwania w Norwegii na naprawę, źle zrobiona naprawa i jazda z duszą na ramieniu na prom, zjazd z promu i jazda z duszą na drugim ramieniu do najbliższego mechanika, gdzie przed warsztatem samochód odmawia współpracy definitywnie. Szybka naprawa, jazda do domu, gdzie w trakcie nieobecności Jola miała pożar, rzut oka na sytuację i wyjazd na spływ !!! Niech ktoś mi jeszcze raz napisze, że chciałby, ale nie może! Jak słowo - odeślę do Joli - na krótki kurs przetrwania :) .
Na starcie małe perturbacje, czyli dosyć specyficzny Pan, który wypożycza nam kajaki jakieś dwie godziny później niż się umawialiśmy.. Kilka fotek przed kajakami i pełni dobrego humoru wodujemy !!! :).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wisła chyba od samego początku zaczyna nas czarować swym urokiem, im dalej od Sandomierza, tym rzeka z każdym machnięciem wioseł staje się piękniejsza i tak już do końca naszego spływu, czyli do Łopoczna za Józefowem Nadwiślańskim! Niski stan wody powoduje, że mijamy wiele powstałych wysp i rozległych łach pełnych ptactwa!!! Na jednej z takich wysp, pierwszego dnia, robimy mały postój na obiad, nie mam pojęcia co się podaje do kaszanki ze słoika i ziemniaków puree, ale Porto smakuje doskonale !!! :) Pierwszy postój przyprawił nas o doskonały humor !!! To musiał być specyficzny widok dla postronnego obserwatora, dwie kobiety, jeden mężczyzna na wyspie, nieomalże na środku rzeki podający sobie wodę mineralną Magnezia, po każdym kolejnym łyku zaśmiewający się nieomalże do łez :).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wszystko co dobre kiedyś się kończy, wiec ruszamy w drogę na poszukiwanie jeszcze lepszego :):) .

Obrazek

I po kilkunastu kilometrach na wodzie, znajdujemy naszą kolejną wyspę na nocleg ! Wyspa jest schowana w naturalnym porcie, do którego jest tylko jedno wejście ! Po obejściu naszej wyspy wokół i sprawdzeniu czy nie ma na niej kozy i Piętaszka (nie było ) :), rozbijamy namioty i rozpalamy ognisko !
Na wyspie żegnamy dzień zachodem słońca i ogniskiem z pieczoną kiełbasą, i kolejną porcją wody Magnezja :) .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Następny dzień, tylko Ola usiłuje przywitać o wschodzie słońca. Ja i Jola śpimy do oporu:). Ogarniamy się, szykujemy wykwintne śniadanie, po którym ruszamy w drugi, ostatni dzień spływu. W okolicach Annopola, przed mostem mijamy wysoki, piękny skalisty brzeg, który robi na nas duże wrażenie, Wisła wije się coraz bardziej leniwie, ale w bocznych odnogach i zwężeniach udaje nam się trafić na dwa, trzy bystrza, w tym jedno godne górskiej rzeki :), które to bystrze podnosi nam na chwilę poziom adrenaliny z poziomu zero do poziomu 4+ :).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak już pisałem, wszystko co dobre kiedyś się kończy, więc po kilku godzinach spływu docieramy do miejsca, w którym postanawiamy zakończyć nasz spływ kajakowy po Wiśle .

Obrazek

Dziękuję dwóm wyjątkowym kobietom, które mi towarzyszyły w spływie - Olu, Jolu ... niech moim podziękowaniem za wasze towarzystwo będą wasze imiona które własnoręcznie wypisałem na nadwiślańskim niebie:).


Obrazek
Ostatnio zmieniony 25 sierpnia 2015, 19:29 przez Dziadek;), łącznie zmieniany 5 razy.
>Nec temere, nec timide. Bez zuchwałości, ale i bez lęku.<
>Pielęgnujcie przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.<
>Kobiety nie zmienisz-możesz zmienić kobietę ale to nic nie zmieni :)<
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 24 sierpnia 2015, 22:35

[Dwa tygodnie oczekiwania w Norwegii na naprawę, źle zrobiona naprawa i jazda z duszą na ramieniu na prom, zjazd z promu i jazda z duszą na drugim ramieniu do najbliższego mechanika, gdzie przed warsztatem samochód odmawia współpracy definitywnie. Szybka naprawa, jazda do domu, gdzie w trakcie nieobecności Jola miała pożar, rzut oka na sytuację i wyjazd na spływ !!! 
eeee, no... i na czym ja teraz będę budowała napięcie w swojej relacji? :P :P

Darek, Ty "kokiecie" ;) :D - co Ty mówiłeś o jakichś brakach umiejętności?! Relacja jak sie patrzy, miło poczytać! Dokladnie tak bylo!
No tylko przypomnę jeszcze, ze gwałtem i przymusem zaserwowałam Wam słodkie chwile przed snem, czyż nie? :D :kukacz:

Niestety swoich zdjęć jeszcze nie mam, bo wysiadł mi laptop i muszę je przegrac i wyslac na picase z pracy
A Twoje, Olu (i Darka teź) są świetne!
Tylko linku nie widze do wiekszych...
A zjazd byl tak fajny, ze zrodzil sie plan na splyw Wisłą do morza! Wpisane na liste marzen.

Wyjasnie jeszcze tylko, ze podczas swoich norweskich wedrowek mialam bardzo slaby internet ( napisze o tym w relacji) oraz problemy ze sprzetem, a przede wszystkim tak bylam zarobiona tym zwiedzaniem, ze nie czytalam forum i mam duze braki. A ze problemow mi sie troche nazbieralo, na pewno nie dam rady przeczytac wszystkiego.

Chcialabym więc wszystkim, ktorzy w tym czasie świętowali swoje urodziny życzyć wszystkiego najlepszego! Sto lat! :1:

Przepraszam za braki w polskich literach, ale na tablecie ich "wydobywanie" za dlugo trwa...
Ostatnio zmieniony 24 sierpnia 2015, 23:38 przez Dżola Ry, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Atria
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 495
Rejestracja: 20 września 2010, 21:37

Post autor: Atria » 24 sierpnia 2015, 22:47

Darek Z pisze: Jak pewnie część z was zauważyła, Jola wybrała się do Norwegii. Z jej opowieści wynika, że będzie to wyjazd, którego na pewno nigdy nie zapomni i przy niejednej okazji będzie snuła o nim opowieści:) . Wspomnę tylko, że wracała mocno niesprawnym samochodem z Norwegii, który poruszał się tylko dzięki nadprzyrodzonym mocom i wierze właścicielki :) . Jola nawiązała z nami kontakt, stwierdzając, że ma przeogromną ochotę płynąć z nami i że jeśli tylko uda jej sie dotrzeć do Stalowej Woli w sensownych godzinach, dołączy do naszej dwójki. I? i dołączyła !!!! :) Dwa tygodnie oczekiwania w Norwegii na naprawę, źle zrobiona naprawa i jazda z duszą na ramieniu na prom, zjazd z promu i jazda z duszą na drugim ramieniu do najbliższego mechanika, gdzie przed warsztatem samochód odmawia współpracy definitywnie. Szybka naprawa, jazda do domu, gdzie w trakcie nieobecności Jola miała pożar, rzut oka na sytuację i wyjazd na spływ !!! Niech ktoś mi jeszcze raz napisze, że chciałby, ale nie może! Jak słowo - odeślę do Joli - na krótki kurs przetrwania :) .

niby od dawna wiadomo, że Jola ma wyjątkowe podejście do życia i jak mało kto umie z niego korzystać, ale i tak ta historia mnie zadziwiła :D
to aż się wydaje nieprawdopodobne żeby mieć taką determinację, nie dać się pokonać myślom muszę odpocząć, muszę odespać, muszę dom ogarnąć itd :D

wielkie :brawo:

A poza tym gratulacje za spływ i relację-bardzo fajna forma :) i zdjęcia super!
pozytywna energia bije po oczach, tak trzymać :spoko: :spoko:
"Historii nie da się przewidzieć, tyle wiem jako historyk..."
Awatar użytkownika
Wiolcia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 982
Rejestracja: 18 listopada 2011, 18:33

Post autor: Wiolcia » 24 sierpnia 2015, 23:11

Świetnie przedstawiona relacja, szczególnie ten układ zdjęć bardzo mi się podoba. Widać, że spędziliście ze sobą super czas!
Jolu Niesamowita, ledwo co wróciłaś z podróży, a już Cię znowu nosi. Nie usiedzisz w miejscu! (Ale siądź przynajmniej na chwilę i zacznij relację, bo jestem bardzo ciekawa Waszych norweskich wrażeń).
"Navigare necesse est, vivere non est necesse"
www.kuzniapodrozy.pl
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3055
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Post autor: Pudelek » 24 sierpnia 2015, 23:34

eee, a ja myślałem że dopłynęliście do Bałtyku :D

świetna sprawa, tylko co tam oglądaliście w telewizji? :kukacz:
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
Awatar użytkownika
Dziadek;)
Moderator
Moderator
Posty: 1152
Rejestracja: 20 maja 2014, 15:14

Kajakami w kierunku Bałtyku

Post autor: Dziadek;) » 25 sierpnia 2015, 7:32

Pudelek pisze:eee, a ja myślałem że dopłynęliście do Bałtyku :D

świetna sprawa, tylko co tam oglądaliście w telewizji? :kukacz:
:) Tytuł relacji faktycznie mógł być mylący :)
A to na rufie to pokładowa nawigacja którą powinien mieć każdy prowadzący spływ :)
>Nec temere, nec timide. Bez zuchwałości, ale i bez lęku.<
>Pielęgnujcie przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.<
>Kobiety nie zmienisz-możesz zmienić kobietę ale to nic nie zmieni :)<
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Post autor: HalinkaŚ » 25 sierpnia 2015, 9:06

Darek Z pisze: !!! Niech ktoś mi jeszcze raz napisze, że chciałby, ale nie może! Jak słowo - odeślę do Joli - na krótki kurs przetrwania .
Darek, to jedno zdanie mówi za całą Jolę :brawo:
:brawo: , ja w takim razie będę pierwszą kursantką ;) :lol:
Jesteście niesamowici, wielkie brawa dla Was. Darek, relacja :brawo:
Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
Awatar użytkownika
Han-Ka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1313
Rejestracja: 05 lutego 2011, 21:02

Post autor: Han-Ka » 25 sierpnia 2015, 10:00

Mam skromne doświadczenie ze spływami, wyłącznie na krótkich, jednodniowych odcinkach. Po takiej relacji nabieram ochoty na więcej.
Nie wiedziałam, że z kajaka można zrobić stół piknikowy :) .
"...A przed nami nowe życia połoniny, blaski oraz cienie, szczyty i doliny.
Niech nie gaśnie ogień na polanie, złe niech znika, dobre niech zostanie ..."
włodarz
Turysta
Turysta
Posty: 2376
Rejestracja: 01 grudnia 2011, 19:09

Post autor: włodarz » 25 sierpnia 2015, 10:51

Dżola Ry pisze:eeee, no... i na czym ja teraz będę budowała napięcie w swojej relacji? :P :P
Znając twoje relacje sądzę, że poradzisz sobie bez problemu. :)
Awatar użytkownika
Limonka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 443
Rejestracja: 07 grudnia 2008, 16:21

Post autor: Limonka » 25 sierpnia 2015, 11:00

Dżola Ry pisze:No tylko przypomnę jeszcze, ze gwałtem i przymusem zaserwowałam Wam słodkie chwile przed snem, czyż nie? :D :kukacz:

Jolu - jesteśmy Ci niezmiernie wdzięczni za te słodkie chwile, były wyborne !!! :D

Dżola Ry pisze:Tylko linku nie widze do wiekszych...
Tak na szybko złożyłam kolaże na potrzeby relacji, nie wiem kiedy ogarnę się, żeby wrzucić w innej formie na picasę.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 25 sierpnia 2015, 11:58

Kochani wspaniały spływ. Darek Twój GPS powala. Szkoda, że nie dopłynęliście do Kazimierza, tam byśmy Was powitali. Jolu masz niespożyte siły, dopiero co wróciłaś z Norwegii, a już meldujesz się na Wiśle.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
Malgo
Turysta
Turysta
Posty: 1676
Rejestracja: 27 września 2010, 18:04

Post autor: Malgo » 25 sierpnia 2015, 13:11

No no ciekawa trasa kajakowa :) Niby człowiek zagląda tutaj, żeby przeczytać relacje z gór, ale te spoza też są ciekawe i nęcą do czytania ;)
"(...) Rozmiłowana, roztęskniona,
Schodzi powoli od miesiąca
Zamykać Tatry w swe ramiona (...)"
https://get.google.com/albumarchive/101 ... 1781546915
Awatar użytkownika
Kovik
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2118
Rejestracja: 18 maja 2010, 22:59
Kontakt:

Post autor: Kovik » 25 sierpnia 2015, 13:40

Darek Twoje słowo pisane jest super i te zdjęcia w takim układzie też fajny pomysł - no nie omieszkam zwrócić uwagi na "kokpit" kapitański
http://gorolotni.blogspot.com

Życie zaczyna się po trzydziestce
Awatar użytkownika
Dziadek;)
Moderator
Moderator
Posty: 1152
Rejestracja: 20 maja 2014, 15:14

Spływ

Post autor: Dziadek;) » 25 sierpnia 2015, 14:54

Han-Ka pisze:Mam skromne doświadczenie ze spływami, wyłącznie na krótkich, jednodniowych odcinkach. Po takiej relacji nabieram ochoty na więcej.
Nie wiedziałam, że z kajaka można zrobić stół piknikowy :) .
Zapraszamy na następny czyli już w ten Weekend:) Będziesz miała bliżej niż my :)

A co do stołu ...my też nie wiedzieliśmy :) potrzeba chwili i taka kulka skacząca po głowie jak u pomysłowego Dobromira:)
>Nec temere, nec timide. Bez zuchwałości, ale i bez lęku.<
>Pielęgnujcie przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.<
>Kobiety nie zmienisz-możesz zmienić kobietę ale to nic nie zmieni :)<
Awatar użytkownika
Han-Ka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1313
Rejestracja: 05 lutego 2011, 21:02

Post autor: Han-Ka » 25 sierpnia 2015, 20:10

Darek Z pisze:Zapraszamy na następny czyli już w ten Weekend
Dziękuję, z żalem muszę odmówić. Może w kolejnym sezonie kajakowym uda się do Was dołączyć.
Darek Z pisze:Będziesz miała bliżej niż my
No tak, zazwyczaj jest odwrotnie, w góry mam zawsze dalej :( .
"...A przed nami nowe życia połoniny, blaski oraz cienie, szczyty i doliny.
Niech nie gaśnie ogień na polanie, złe niech znika, dobre niech zostanie ..."
ODPOWIEDZ