Tatry Słowackie - Koprowy Wierch

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
heathcliff
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2738
Rejestracja: 27 maja 2009, 20:24
Kontakt:

Tatry Słowackie - Koprowy Wierch

Post autor: heathcliff » 10 sierpnia 2015, 11:04

Ruszyliśmy w dolinę... ta już obudzona kipi życiem turystycznym, a my dziś mamy szczęście zaliczać się do owego grona, grona ruszającego początkowo na podbój Doliny Hińczowej, by później delektować się podejściem na Koprowy Szczyt. Tak, tak w ten sposób tu można się delektować. Różnorodność widoków nam to gwarantuje. Początkowo wygodnie drogą możemy już podziwiać wypiętrzenie Skrajnej Baszty, w lewo od niej jak mniemam widzę szczyty grani Soliska, ale na to wpadłem dopiero w domu. Rzuca się tez w oczy Tępa oraz niższa charakterystycznie opadająca Osterwa, która kojarzy mi się z klifem. Widać też poszarpaną grań, ale ciężko mi określić która to, bo nie jestem znawcą tego terenu, a sandałowym pielgrzymem, który zapuszcza się tu po raz pierwszy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zachwycamy się pogodą w składzie AgaDG, Hania, ninik i Wiesiek, którego tego dnia miło było mi poznać. Kilka chwil marszu i po prawej widokowa Dolina Złomisk. Jest po prostu piękna i ciekaw jestem co kryje przede mną... znaczy wiem co kryje i nie omieszkam kiedyś sprawdzić.

Obrazek

Obrazek

Widokowe uniesienia coraz większe tym bardziej, że po opuszczeniu leśnego odcinka z poziomu kosodrzewiny korzystnie prezentuje się Grań Baszt i czubek Wołowca Mięguszowickiego. Przed nami cały czas wypiętrzenie zasłaniające nam całokształt doliny - no ale jej widok do tyłu już całkiem, całkiem...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Trzeba przyznać, że pogoda idealna i szkoda by było, gdyby nie udało mi się dotrzeć na to spotkanie Koprowe. Będąc bowiem w Lublinie wisiało nade mną widmo, że może się to nie udać. Tymczasem jestem, słaby, ale szczęśliwy. Człowiek jednak zapomina o takich sprawach, gdy w koło jest tak wesoło...
Wróciwszy do tematu trzeba przyznać, że po lewej stronie Grań Baszt w skład której wchodzą między innymi Szatani Żleb, Diablownia, Ciapie Turnie dominują na trasie całkowicie...


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

do momentu gdy po lewej rywalizację rozpoczynają Mięguszowieckie Szczyty, a do tego dochodzi urokliwość Wielkiego Hińczowego Stawu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jeszcze spojrzenie na Koprowego to ten szczyt z lewej i następnie podejście na przełęcz.

Obrazek

Obrazek

Teraz przybieramy na wysokości i spoglądamy na staw, Szczyty Mięguszowickie, między nimi Przełęcz pod Chłopkiem i Wysoką...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czas na dobitkę na sam szczyt Koprowego i kilka spojrzeń za plecy...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Szczyt zdobyty!!! Zrobienie zdjęcia bez osób w kadrze graniczy z cudem, cieszymy się więc wszyscy razem, a Koprowy pada mi u stóp i jeszcze Krywań próbuje się przyłączyć. Stoję na jednym z miejsc zwornikowych pokręconej grani do której zalicza się też Grań Baszt, Mur Hrubego i Grań Soliska znowu z drugiej strony inne ciekawe szczyty jak Łomnica, Rysy, Ganek, Wysoka, bez komentarza...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Droga powrotna przebiega bez zakłóceń. Żegnamy się z widokami...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Odwiedziliśmy jeszcze schronisko oraz Symboliczny Cmentarz Ofiar Gór...


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dzięki za towarzystwo, wędrówkę i humor.
Ostatnio zmieniony 10 sierpnia 2015, 15:19 przez heathcliff, łącznie zmieniany 1 raz.
Przytulam żonę i jestem szczęśliwie wolny... Ile wyjść tyle powrotów życzy heathcliff

https://plus.google.com/117458080979094658480
Awatar użytkownika
Barbórka
Turysta
Turysta
Posty: 949
Rejestracja: 02 stycznia 2011, 21:12

Post autor: Barbórka » 10 sierpnia 2015, 12:04

dzięki za relację! nie byłam tam jeszcze i dzięki Tobie pojechałabym tam choćby jutro :)
Awatar użytkownika
Tidżej
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2722
Rejestracja: 15 listopada 2011, 8:35

Post autor: Tidżej » 10 sierpnia 2015, 12:49

Barbórka pisze:dzięki za relację! nie byłam tam jeszcze i dzięki Tobie pojechałabym tam choćby jutro
Czytam sobie z zaciekawieniem i już ułożyłem taki tekst jw., a tu Barbórka mi go 'skradła'... :kukacz: :P
| Gór, co stoją nigdy nie dogonię... |
Awatar użytkownika
Barbórka
Turysta
Turysta
Posty: 949
Rejestracja: 02 stycznia 2011, 21:12

Post autor: Barbórka » 10 sierpnia 2015, 14:43

Tidżej pisze:a tu Barbórka mi go 'skradła'... :kukacz: :P
nie chciałam ;)
Awatar użytkownika
ninik
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 801
Rejestracja: 22 listopada 2008, 16:35
Kontakt:

Post autor: ninik » 10 sierpnia 2015, 16:01

Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.

https://www.flickr.com/photos/148596918@N06/albums
Awatar użytkownika
Grochu
Moderator
Moderator
Posty: 5030
Rejestracja: 14 października 2009, 12:11

Post autor: Grochu » 10 sierpnia 2015, 17:03

Pięknie :)
Mnie też jeszcze na Koprowy nie rzuciło. Trzeba to nadrobić :)
Nieważne: gdzie. Ważne: z kim :)
"Lepiej się w życiu wygłupiać niż wymądrzać" ( ktoś tam )
"Ludzie są coraz lepsi - w udawaniu coraz lepszych" ( też ktoś tam )
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8705
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 10 sierpnia 2015, 17:39

Grochu pisze:Mnie też jeszcze na Koprowy nie rzuciło. Trzeba to nadrobić
To jest nas więcej.
Fajna wycieczka i widoki zarąbiste. :)
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
kaśka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 57
Rejestracja: 04 sierpnia 2010, 20:40
Kontakt:

Post autor: kaśka » 10 sierpnia 2015, 18:56

ten szlak uważam za jeden z najpiękniejszych w Tatrach :spoko: My byliśmy tam we wrześniu w tamtym roku i bylismy zachwyceni ... z resztą co tu dużo gadać ... fotki mówią same za siebie :shock: :brawo: :oki:

a kiedy byliście dokładnie na szczycie ...
Życie można przeżyć tylko na dwa sposoby: albo tak, jakby nic nie było cudem, albo tak, jakby cudem było wszystko. (A.Einstein)
Awatar użytkownika
Alina
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 392
Rejestracja: 19 czerwca 2011, 23:34

Post autor: Alina » 10 sierpnia 2015, 23:00

A mnie tam jeszcze nie było.Zachęcasz Marku,oj zachęcasz :)
Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów.
Awatar użytkownika
heathcliff
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2738
Rejestracja: 27 maja 2009, 20:24
Kontakt:

Post autor: heathcliff » 11 sierpnia 2015, 5:58

kaśka pisze:ten szlak uważam za jeden z najpiękniejszych w Tatrach
kaśka zgadzam się z Tobą całkowicie. Ja zakochałem się widząc go częściowo z Przełęczy pod Chłopkiem. Już wtedy wiedziałem że muszę kiedyś być tam na dole przy stawach i dzięki Dominikowi spełniły się moje marzenia, bo to on zaproponował ten szlak.


Pragnę zauważyć, że za wybitne osiągnięcia na jednym z najpiękniejszych szlaków w Tatrach otrzymałem w moim dystrykcie tak zwaną jedynkę niestety nie pochwalę się nią, bo była dla mnie zbyt dużym obciążeniem :)

Obrazek
kaśka pisze:a kiedy byliście dokładnie na szczycie ...
nie powiem ci bo Dominik mnie pozbawił wszystkich elektronicznych gadżetów żebym czasem nie uszedł gdzieś w bok np. do Doliny Złomisk, a w aparacie mam źle ustawione ale był to 01.08 ok 15? Dominik będzie pamiętał dokładnie :)


Barbórka Grochu PiotrekP Alina rzucajcie się na Koprowy ;)
Przytulam żonę i jestem szczęśliwie wolny... Ile wyjść tyle powrotów życzy heathcliff

https://plus.google.com/117458080979094658480
Awatar użytkownika
Malgo
Turysta
Turysta
Posty: 1676
Rejestracja: 27 września 2010, 18:04

Post autor: Malgo » 11 sierpnia 2015, 8:28

Jak przeglądałam zdjęcia, to jedno mi się pomyślało "O Boże, jak tam pięknie", jest to moje kolejne marzenie, niespełnione na urlopie, bo nie chcieliśmy powielać części trasy z drogi na Rysy (miło było popatrzeć na Twoje kadry i wrócić do wspomnień), ale już nie mogę się doczekać kiedy tam powrócę i zdobędę Koprowy! :)
"(...) Rozmiłowana, roztęskniona,
Schodzi powoli od miesiąca
Zamykać Tatry w swe ramiona (...)"
https://get.google.com/albumarchive/101 ... 1781546915
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8705
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 11 sierpnia 2015, 11:26

Może wybierzemy się tam początkiem października. :)
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
kaśka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 57
Rejestracja: 04 sierpnia 2010, 20:40
Kontakt:

Post autor: kaśka » 11 sierpnia 2015, 13:59

heathcliff pisze: kaśka zgadzam się z Tobą całkowicie. Ja zakochałem się widząc go częściowo z Przełęczy pod Chłopkiem. Już wtedy wiedziałem że muszę kiedyś być tam na dole przy stawach i dzięki Dominikowi spełniły się moje marzenia, bo to on zaproponował ten szlak.

Właśnie. A pamiętam też, że kolejnego dnia poszliśmy do doliny obok (na bystrą ławkę) - nie wiem czy byliście http://www.planetagor.pl/places/applica ... p?ID=7745. Ja tylko powiem, że spodziewałam się mniej więcej takich samych widoczków, a okazało się, że jest zgoła odmiennie. Ta druga dolina wygląda tak jakby wymiotło z niej życie. Ani jednaj roślinki... Nic prócz skał ... Także dla kontrastu można się tam udać :D
heathcliff pisze: Pragnę zauważyć, że za wybitne osiągnięcia na jednym z najpiękniejszych szlaków w Tatrach otrzymałem w moim dystrykcie tak zwaną jedynkę niestety nie pochwalę się nią, bo była dla mnie zbyt dużym obciążeniem :)

Nie jesteś jedyny. Taką samą znaleźliśmy w Karkonoszach, ale też się nią nie pochwalę, bo była zaklinowana :D
heathcliff pisze: nie powiem ci bo Dominik mnie pozbawił wszystkich elektronicznych gadżetów żebym czasem nie uszedł gdzieś w bok np. do Doliny Złomisk, a w aparacie mam źle ustawione ale był to 01.08 ok 15? Dominik będzie pamiętał dokładnie :)
Szkoda, myślałam, że teraz w sobotę... moglibyśmy wam pokiwać z Rysów :D
Życie można przeżyć tylko na dwa sposoby: albo tak, jakby nic nie było cudem, albo tak, jakby cudem było wszystko. (A.Einstein)
Awatar użytkownika
heathcliff
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2738
Rejestracja: 27 maja 2009, 20:24
Kontakt:

Post autor: heathcliff » 11 sierpnia 2015, 14:13

kaśka pisze:kolejnego dnia poszliśmy do doliny obok (na bystrą ławkę)
też jest w planach

kaśka pisze:Ta druga dolina wygląda tak jakby wymiotło z niej życie
czyli strój Mad Maxa wskazany ;)
kaśka pisze:Taką samą znaleźliśmy w Karkonoszach, ale też się nią nie pochwalę, bo była zaklinowana
... a myślałem, że tylko mi nie chcą dać wystartować z jedynki :twisted:

kaśka pisze:Szkoda, myślałam, że teraz w sobotę... moglibyśmy wam pokiwać z Rysów
... o, to gratki :spoko: jak wytrzymaliście to temperaturowo?
Przytulam żonę i jestem szczęśliwie wolny... Ile wyjść tyle powrotów życzy heathcliff

https://plus.google.com/117458080979094658480
Jędral
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1349
Rejestracja: 25 lutego 2009, 8:29

Post autor: Jędral » 11 sierpnia 2015, 18:07

Mam pytanie: Jak siedzicie na szczycie to po prawej (na focie) widać Ciemnosmreczyńskie stawy> Czy ktoś jest w stanie wskazać na górach za stawami Wrota Chałubińskiego ??? ;) :8)
Sam możesz wybierać los, zrozum to, wejdź na szczyt! - Adam Sikorski
NORMALNOŚĆ TO ILUZJA. TO CO JEST NORMALNE DLA PAJĄKA ... JEST CHAOSEM DLA MUCHY - Morticia Addams
ODPOWIEDZ