Tatry polskie poza szlakami

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Anonymous

Tatry polskie poza szlakami

Post autor: Anonymous » 11 sierpnia 2014, 11:18

Witam
Podobno w Tatrach polskich można chodzić poza szlakami, tylko trzeba się uprzednio wpisać w księdze wyjść, które to książki znajdują się w każdym schronisku. Czy faktycznie tak jest? Jak wyglądają szczegółowo te przepisy umożliwiające chodzenie poza szlakami?
adrians_osw
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1179
Rejestracja: 15 sierpnia 2010, 13:22

Post autor: adrians_osw » 11 sierpnia 2014, 14:35

Można ale tylko w rejonach wspinaczkowych. Czyli okolice Hali Gąsienicowej i Morskiego Oka. Dokładne wytyczne znajdziesz w regulaminie TPN, wystarczy poszukać.
--->>>flickr<<<---
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 sierpnia 2014, 14:50

Przede wszystkim trzeba posiadać odpowiednią wiedzę i sprzęt.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 29 sierpnia 2014, 9:59

Też bym sie tak wybrał, jakie są tam procedury?
Mirek

Post autor: Mirek » 29 sierpnia 2014, 10:28

markoxpolo pisze:Też bym sie tak wybrał, jakie są tam procedury?
Takie by się ubezpieczyć w firmie którą reklamujesz. :twisted:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 29 sierpnia 2014, 19:29

Ja natomiast posiadam wraz z grupą pozwolenie na poruszanie się poza szlakami ponieważ prowadzimy badania naukowe na terenie TPN. Generalnie możemy chodić wszędzie ale wiadomo zdrowy rozsądek zabrania takich akcji więc korzystamy z tego tam gdzie Góry na to pozwolą :D
Anonymous

Post autor: Anonymous » 06 października 2014, 12:09

Z regulaminu TPN:
"Taternictwo (sport wspinaczkowy) dozwolone jest na obszarze Parku, poza znakowanymi szlakami, dla osób mogących wykazać się zarejestrowaniem w sekcjach alpinistycznych zrzeszeń sportowych i turystycznych - na obszarach nie objętych ochroną ścisłą".

W Tatrach Słowackich podobno przewodnicy prowadzają turystów poza znakowanymi szlakami turystycznymi na najwyższe tatrzańskie szczyty, m.in. na Łomnicę, Lodowy Szczyt, Kieżmarski Szczyt, Gerlach, Szczyrbski Szczyt i Solisko. Wejście takie musi być zgłoszone w HS TANAP w Starym Smokowcu z podaniem nazwiska przewodnika, nazwy szczytu i ilości prowadzonych klientów.
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6227
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 06 października 2014, 17:15

adelaida pisze:W Tatrach Słowackich podobno przewodnicy prowadzają turystów poza znakowanymi szlakami turystycznymi na najwyższe tatrzańskie szczyty, m.in. na Łomnicę, Lodowy Szczyt, Kieżmarski Szczyt, Gerlach, Szczyrbski Szczyt i Solisko.
ŁAŁ... poważnie? :kukacz:
Kapitan Bomba

Post autor: Kapitan Bomba » 06 października 2014, 20:44

adelaida pisze:Z regulaminu TPN:
"Taternictwo (sport wspinaczkowy) dozwolone jest na obszarze Parku, poza znakowanymi szlakami, dla osób mogących wykazać się zarejestrowaniem w sekcjach alpinistycznych zrzeszeń sportowych i turystycznych - na obszarach nie objętych ochroną ścisłą".
Błądzisz. Wraz z regulaminem.
adelaida pisze:W Tatrach Słowackich podobno przewodnicy prowadzają turystów poza znakowanymi szlakami turystycznymi na najwyższe tatrzańskie szczyty
Co jeszcze ciekawego wyjawisz ?
ODPOWIEDZ