Podział gór na korony - za i przeciw.

Tu możesz porozmawiać ogólnie o turystyce górskiej, nie związanej z żadnym z pasm, znajdziesz informacje ważne dla rozpoczynających przygodę z górami, porady innych użytkowników, porozmawiasz o problemach, z którymi borykają się miłośnicy gór, zagrożeniach związanych z górską turystyką.

Moderatorzy: adamek, HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
RafalS
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1002
Rejestracja: 01 listopada 2007, 23:53

Podział gór na korony - za i przeciw.

Post autor: RafalS » 13 stycznia 2008, 20:18

Gaclan pisze:W tym roku zamierzem dokoczyć KGP.
Ja tez jestem w trakcie zdobywania,ale nie oznaczam sobie czasu :)
Gaclan

Post autor: Gaclan » 13 stycznia 2008, 20:35

RafalS pisze:
Gaclan pisze:W tym roku zamierzem dokoczyć KGP.
Ja tez jestem w trakcie zdobywania,ale nie oznaczam sobie czasu :)
KGP to super sprawa, a co masz już zdobyte? Ja w tym roku będe walczył z Beskidami.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 stycznia 2008, 20:39

A ja w tym roku całe Tatry muszę zrobić. Na początek polskie, wszystkimi szlakami. A jak czasu starczy, to zacznę słowackie. Planuję też dokończyć Słowacki Raj i bardzo chciałabym Góry Stołowe. Ech.
Pete

Post autor: Pete » 13 stycznia 2008, 20:39

Gaclan pisze:Ja powiem szczerze, że dla mnie rok 2007 był udany pod każdym względem, rownież pod względem zdobytych szczytów. Caly rok upłynal pod znakiemzdobywania Sudetów. Udało mi się zrealizować wszystkie plany jakie sobie zalożyłem, mocno wierze że rok 2008 będzie rownie udany pod tym względem.
To jest lista moich osiągnięć:
1. Wysoka Kopa - Góry Izerskie 15.09.2007
2. Skalnik - Rudawy Janowickie 15.08.2007
3. Skopiec - Góry Kaczawskie 15.09.2007
4. Waligóra - Góry Kamienne 11.07.2007
5. Chełmiec - Góry Wałbrzyskie 15.08.2007
6. Wielka Sowa - Góry Sowie 11.07.2007
7. Kłodzka Góra - Góry Bardzkie 30.09.2007
8. Szczeliniec Wielki - Góry Stołowe 08.07.2007
9. Jagodna - Góry Bystrzyckie 09.07.2007
10. Orlica - Góry Orlickie 08.07.2007
11. Rudawiec - Góry Bialskie 07.07.2007
12. Kowadło - Góry Złote 07.07.2007
13. Biskupia Kopa - Góry Opawskie 22.07.2007
14. Ślęża Masyw Ślęży 30.09.2007

No i oczywiście Smrek i Postawna.

Ktoś może powiedzieć, że to tylko Sudety. Nieszkodzi. W tym roku zamierzem dokoczyć KGP.
Bardzo fajnie :) Czyli w roku 2007 zdobyłeś właściwie połowę szczytów KGP. Gratulacje za determinację, upór przy szukaniu właściwego szczytu. ;)
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 13 stycznia 2008, 20:40

Gaclan pisze:KGP to super sprawa, a co masz już zdobyte?
Widzę, że tylko mnie to nie bawi.
Ale wytrwałości zyczę!
Ostatnio zmieniony 13 stycznia 2008, 21:05 przez jck, łącznie zmieniany 1 raz.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 stycznia 2008, 20:41

jck pisze:
Gaclan pisze:KGP to super sprawa, a co masz już zdobyte?
Widzę, że tylko mnie to bawi.
Ale wytrwałości zyczę!
Czemu bawi Cię zdobywanie KGP?
Gaclan

Post autor: Gaclan » 13 stycznia 2008, 20:48

Pete pisze:
Gaclan pisze:Ja powiem szczerze, że dla mnie rok 2007 był udany pod każdym względem, rownież pod względem zdobytych szczytów. Caly rok upłynal pod znakiemzdobywania Sudetów. Udało mi się zrealizować wszystkie plany jakie sobie zalożyłem, mocno wierze że rok 2008 będzie rownie udany pod tym względem.
To jest lista moich osiągnięć:
1. Wysoka Kopa - Góry Izerskie 15.09.2007
2. Skalnik - Rudawy Janowickie 15.08.2007
3. Skopiec - Góry Kaczawskie 15.09.2007
4. Waligóra - Góry Kamienne 11.07.2007
5. Chełmiec - Góry Wałbrzyskie 15.08.2007
6. Wielka Sowa - Góry Sowie 11.07.2007
7. Kłodzka Góra - Góry Bardzkie 30.09.2007
8. Szczeliniec Wielki - Góry Stołowe 08.07.2007
9. Jagodna - Góry Bystrzyckie 09.07.2007
10. Orlica - Góry Orlickie 08.07.2007
11. Rudawiec - Góry Bialskie 07.07.2007
12. Kowadło - Góry Złote 07.07.2007
13. Biskupia Kopa - Góry Opawskie 22.07.2007
14. Ślęża Masyw Ślęży 30.09.2007

No i oczywiście Smrek i Postawna.

Ktoś może powiedzieć, że to tylko Sudety. Nieszkodzi. W tym roku zamierzem dokoczyć KGP.
Bardzo fajnie :) Czyli w roku 2007 zdobyłeś właściwie połowę szczytów KGP. Gratulacje za determinację, upór przy szukaniu właściwego szczytu. ;)
Z KGP mam zaliczonych w sumie 21 szczytów, w tym roku dokonczę resztę. Już mam wszystko zaplanowane, tylko czykam na weekend majowy i urlop...
Ale kedy to będzie? Moj Boże...
Awatar użytkownika
RafalS
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1002
Rejestracja: 01 listopada 2007, 23:53

Post autor: RafalS » 13 stycznia 2008, 20:54

Gaclan pisze:KGP to super sprawa, a co masz już zdobyte? Ja w tym roku będe walczył z Beskidami.
ŁYSICA
CZUPEL
KOWADŁO
RUDAWIEC
SKRZYCZNE
RADZIEJOWA
ŚNIEŻNIK
ŚNIEŻKA
BABIA GÓRA
RYSY


Mooliczek pisze:A ja w tym roku całe Tatry muszę zrobić. Na początek polskie, wszystkimi szlakami. A jak czasu starczy, to zacznę słowackie. Planuję też dokończyć Słowacki Raj i bardzo chciałabym Góry Stołowe. Ech.
Eh to tez,ja tez mam taki plan,szczegolnie jesli chodzi o Tatry polskie mam ambitny plan.To jest dla mnie bardziej wazne niz korona gor polskich. A o slowackim raju tez mysle,bo tam jest podobno pieknie.Ale nie wiem co z tego wszystkiego wyjdzie.Nic na sile.
I want to fly so high
I want to reach the sky
I want to little pice of heaven
As soon as possible :)
Awatar użytkownika
RafalS
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1002
Rejestracja: 01 listopada 2007, 23:53

Post autor: RafalS » 13 stycznia 2008, 20:57

Mooliczek pisze:Czemu bawi Cię zdobywanie KGP?
Bo mozna przy okazji poznac wszystkie pasma gorskie w Polsce.Poza tym,jak sie jedzie w jakies pasmo to chce sie byc na tym najwyzszym szczycie.Dlugo marzenien byly Rysy.Chcialbym kiedys zdobyc korone Gor Polskich tez zima.Babia juz mam :) .Skrzyczne tez w warunkach zimowych,ale jednak w listopadzie.
I want to fly so high
I want to reach the sky
I want to little pice of heaven
As soon as possible :)
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 13 stycznia 2008, 21:01

Mooliczek pisze:Czemu bawi Cię zdobywanie KGP?
Ja jestem z natury anty do wszelkiego rodzaju 'koron i koronek'. Wielu ludzi jadąc w dane pasmo tylko po to by wejść na szczyt najwyższy zupełnie zapominając o reszcie. Często najwyższa wcale nie jest najciekawsza.
Można powiedzieć, że daje to powód do odwiedzenia wszystkich pasm w Polsce- ja jednak uważam, że Ci którzy góry naprawdę kochają takiej motywacji nie potrzebują /przepraszam, jeśli kogoś ta wypowiedź uraziła/. Tego rodzaju atrakcje jak KGP są przyczynkiem do ustanawiania w górach wszelkiego rodzaju rekordów: kto najszybciej, kto najmłodszy, kto w slipach i płetwach...I to, moim zdaniem, wprowadza paranoję i szum medialny w stylu "pani Mariola zdobywa Koronę Ziemi".
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 stycznia 2008, 21:09

jck pisze:Tego rodzaju atrakcje jak KGP są przyczynkiem do ustanawiania w górach wszelkiego rodzaju rekordów: kto najszybciej, kto najmłodszy, kto w slipach i płetwach...
o kurcze te płetwy to całkiem ciekawy pomysł :D
Gaclan

Post autor: Gaclan » 13 stycznia 2008, 21:12

jck pisze:
Mooliczek pisze:Czemu bawi Cię zdobywanie KGP?
Ja jestem z natury anty do wszelkiego rodzaju 'koron i koronek'. Wielu ludzi jadąc w dane pasmo tylko po to by wejść na szczyt najwyższy zupełnie zapominając o reszcie. Często najwyższa wcale nie jest najciekawsza.
Można powiedzieć, że daje to powód do odwiedzenia wszystkich pasm w Polsce- ja jednak uważam, że Ci którzy góry naprawdę kochają takiej motywacji nie potrzebują /przepraszam, jeśli kogoś ta wypowiedź uraziła/. Tego rodzaju atrakcje jak KGP są przyczynkiem do ustanawiania w górach wszelkiego rodzaju rekordów: kto najszybciej, kto najmłodszy, kto w slipach i płetwach...I to, moim zdaniem, wprowadza paranoję i szum medialny w stylu "pani Mariola zdobywa Koronę Ziemi".
Nie zgadzam się z tym. KGP nie powstała po to by ludzie bili rekordy, tylko mieli większe pojęcie o pasmach górskich jakie są w Polsce.
Uważasz, że jeśli zdobywam KGP, to nie kocham naprawdę gor, tylko mi zalżey na zdobyciu tytułu zdobywcy.
Nic podobnego.
Wolę zdobyć wszytskie szczyty z KGP, niż 20 razy wchodzić na Babią Gorę czy Śnieżke.
Wiesz, gdzie znajdują się Komarno, czy Bielice?
Ja dzięki KGP je poznałem.
I to jest super.
Awatar użytkownika
RafalS
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1002
Rejestracja: 01 listopada 2007, 23:53

Post autor: RafalS » 13 stycznia 2008, 21:16

jck pisze:Wielu ludzi jadąc w dane pasmo tylko po to by wejść na szczyt najwyższy zupełnie zapominając o reszcie.
To prawda.
Można powiedzieć, że daje to powód do odwiedzenia wszystkich pasm w Polsce- ja jednak uważam, że Ci którzy góry naprawdę kochają takiej motywacji nie potrzebują /przepraszam, jeśli kogoś ta wypowiedź uraziła/
Nie urazila.Szanuje twoj poglad.Pewnie,ze nie potrzebuja,ale ja czesto sam chce sie przekonac,ze gorka jest ciekawa czy nie.To tak jak wlasna opinia o ksiazce.Z drugiej strony jak slysze o innych ciekawych gorkaw w danym pasmie to tez chce tam pojechac.Poza tym wroc do korzeni i pomysl na jakie gory w danym pasmie chcialesc wejsc najpierw,gdy nigdy tam nie byles i niewiele o tym pasmie wiedziales.
I want to fly so high
I want to reach the sky
I want to little pice of heaven
As soon as possible :)
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 13 stycznia 2008, 21:28

Właśnie próbowałem udowodnić to, że jak komuś zależy na poznaniu gór nie potrzebuje KGP. Oczywiście, że jestem za tym by jeździć we wszystkie polskie góry, ale spotykałem się już z kilkoma relacjami ze zdobywania KGP i najczęściej trafiałem na to, iż ludzie wchodzili na szczyt najkrótszą możliwą drogą, nie zwracając uwagi na to co jest dookoła- i tego niestety nie mogę nazwać propagowaniem innych pasm.
Do Komarna trafiłem zanim wogóle usłyszałem o KGP. Kotlinę Kłodzką znam pobierznie i do Bielic nie trafiłem, chyba, że mylę pojęcia i chodzi o jeszcze jakieś inne.
Nigdzie nie powiedziałem, że krytykuję wszystkich, którzy ją zdobywają- napisałem tylko, że jeśli ktoś chce zwiedzać góry to nie potrzebuje do tego żadnej listy, tym bardziej nie odnosiłem tego do nikogo z Was.
Jeśli odniosłeś się do tego, że ja byłem 20 razy na Śnieżce wynika to tylko z mojej szczególnej sympatii do tej góry i mojej mozliwości przebywania w Karkonoszach. Też bym się cieszył, gdybym takie możliwości jak mam w Karkonoszach miał co roku w innym paśmie.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Pete

Post autor: Pete » 13 stycznia 2008, 21:29

Mi się wydaje, że KGP nie zbierają osoby, które nie miały z górami jeszcze do czynienia, tylko prawdziwi turyści. A prawdziwy turysta na pewno nie pójdzie na górę należącą do KGP po to by wejść tylko na szczyt, tylko będzie korzystał z uroków szlaku, widoków, albo zrobi dłuższą trasę. Nic na siłę ! Przecież nikt nie robi tego na czas... Dzięki KGP niektóre szczyty odzyskały swój urok, bo były przeważnie pomijane, np. ze względu na to że są w całości zalesione...
Zablokowany