SKI toury-porady, sprzęt...

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Anonymous

SKI toury-porady, sprzęt...

Post autor: Anonymous » 17 grudnia 2013, 22:23

Mam zamiar rozpocząć jazdę na ski tourach oraz zakupić sprzęt , czy ktoś ma jakiś namiar na tani sprzęt -buty 42 rozmiar , mój wzrost 171 cm to tak narty do 165cm oraz kilka porad dobrego "wujka " lub " cioci " chętnie poczytam :)
Awatar użytkownika
Kobi
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 224
Rejestracja: 27 sierpnia 2010, 16:02

Post autor: Kobi » 18 grudnia 2013, 9:03

Jak coś to mam do sprzedania narty... lecz 170 cm długości :(

Jeśli chodzi o buty to moim zdaniem najważniejsza sprawa. Miałem na nogach dwie pary. Jedna dała mi tak popalić że do samochodu miałem problem dojść, druga już dużo lepiej lecz też nie perfekcyjnie...
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 18 grudnia 2013, 10:42

jestem zalogowany na forum ski turowym, ale tam jak dostaniesz porody to pewnie na początek nic z tego nie zrozumiesz;)

ile masz kasy na tą zabawę, bo tak od 1000 trzeba zacząć:

najtańsze nowe zapięcia naxo są za około 400-450zł, mozna stare kupić stare rarytasy za 150zł ja takie mam
http://www.youtube.com/watch?v=UF84-PZNU7A

narty-jedni mają według swojego wzrostu, a inni według swojej wagi,narta nie widzi ile masz wzostu, za to czuje twój ciężar, ale dla ciebie dł 158-165cm, narty szerokie proponuję 80mm pod butem, nie muszą być typowo skiturowe, ja mam dechy fristalowe, a mój kumpel frirajdowe

foki-ceny od 200zł są klejowe i bezklejowe, te bezklejowe będę dopiero testował, klejowe miałem montana( moher )dobra firma, jak będziesz miał narty to foki powiedzny na szerokość nart tak mnij więcej.

buty-polecam scarpa avany cena używek około 300zł, a nowe 600-800 jeżeli trafisz na wyprzedaż i numer twój bedzie...

sporo by pisać z czasem sam bedziesz wiedział co dla ciebie będzie odpowiednie
Ostatnio zmieniony 18 grudnia 2013, 11:48 przez janek.n.p.m, łącznie zmieniany 2 razy.
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 18 grudnia 2013, 10:45

to moje kredki;) trochę krótkie
Załączniki
01.jpg
(50.9 KiB) Pobrany 854 razy
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 grudnia 2013, 11:38

Znakomite zajęcie. Fakt trzeba być w dobrej kondycji zdrowotnej.
Nie każdy może sobie pozwolić na takie działania. Jednak jak ktoś zaczyna, się tym interesować ma na to jakąś koncepcje.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 20 grudnia 2013, 14:11

Tomasz1wa najważniejsze chęci |:) a w Twoim wieku chyba nie masz problemu z kondycją , jak ja wymiatam to Ty powinieneś smigać :P
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 grudnia 2013, 12:02

Hej, zastanów się czy nart będziesz używał do podchodzenia i zjazdu, czy do chodzenia w zmieniających się warunkach terenowych?
Jeżeli do podejścia np: Ciemniak od Kościeliskiej i zjazdu to skitury jak najbardziej, ale jeżeli chciałbyś np: powędrować grzbietem Małych Pienin to dużo lepiej sprawdzą się narty typu backcountry.
Posiadam obydwa rodzaje nart z czego skiturów używam głównie w Tatry
i Alpy a w Beskidy na trasy grzbietowe chodzę wyłącznie na backcountry.
Awatar użytkownika
lawena
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 77
Rejestracja: 02 listopada 2012, 21:56
Kontakt:

Post autor: lawena » 25 grudnia 2013, 13:02

janek.n.p.m 
też jestem na tym forum i prawda, że trzeba dużo czasu spędzić żeby zrozumieć o co chodzi :)

jak dla mnie 80 pod butem to trochę mało

Szkot tutaj masz krótki opis jakie są typy nart, do jakiej jazdy itd
http://narty.polskieradio.pl/sprzet-nar ... sluza.html
ODPOWIEDZ