Medycyna górska

Tu możesz porozmawiać ogólnie o turystyce górskiej, nie związanej z żadnym z pasm, znajdziesz informacje ważne dla rozpoczynających przygodę z górami, porady innych użytkowników, porozmawiasz o problemach, z którymi borykają się miłośnicy gór, zagrożeniach związanych z górską turystyką.

Moderatorzy: adamek, HalinkaŚ, Moderatorzy

Montenero

Medycyna górska

Post autor: Montenero » 23 sierpnia 2010, 11:09

Witajcie.Mam nadzieję ze komuś się przyda zebrane informację, zapraszam do dopisywania w komentarzach ważnych uwag.
Ostatnio zmieniony 11 grudnia 2010, 14:40 przez Montenero, łącznie zmieniany 1 raz.
Paweld

Post autor: Paweld » 23 sierpnia 2010, 13:16

Ja uważam takie minimum
Bandaż różnych rozmiarów 5 szt. (5,10,15,20 cm)
Gaza 5 szt różnych rozmiarów
Gaza 0,5 m2
woda utleniona
plastry różne nawet te na pęcherze
opaska elastyczna różnych rozmiarów
chusta trójkątna 1szt.
Folia NRC
Leki przeciwbólowe i na zaburzenia żołądkowe.
tom-pi4

Post autor: tom-pi4 » 23 sierpnia 2010, 14:08

Ja zwykle zabieram jeszcze tubkę Altacetu na bóle i stłuczenia oraz Nimesil (raczej tylko na receptę) jako świetny lek na bóle stawów i mięśni.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 05 lutego 2012, 16:47

tom-pi4 pisze:Ja zwykle zabieram jeszcze tubkę Altacetu na bóle i stłuczenia
Oprócz Altacetu polecam też Lioton 1000, jako chyba najlepszy specyfik na obrzęki i zwichnięcia.

Przy okazji z autopsji napiszę, że brak odpowiednio wyposażonej apteczki może okazać się dość bolesny, zwłaszcza że zaopatrzenie niektórych schronisk w w/w zakresie bywa bardzo ubogie.
Mike

Post autor: Mike » 15 kwietnia 2013, 8:31

Artykuł o niebezpieczeństwie stosowania Deksametazonu -
http://podroze.onet.pl/ciekawe/doping-w ... erci/f6p9b
Awatar użytkownika
Monika
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 291
Rejestracja: 18 grudnia 2012, 23:15

Post autor: Monika » 21 listopada 2013, 12:58

Nie wiedziałam, gdzie to umieścić, a że treść artykułu zawiera "wątki" medyczne i psychologiczne więc wkleiłam go tutaj ;)
Zainspirowana relacją Gosi szukałam informacji o pojawiających się problemach zdrowotnych na wysokości (nie tylko o tych typowych).

http://www.medratgor.ibh.pl/wp-content/ ... 112011.pdf
"I wciąż w pamięci miej te słowa, gdy tak niemrawo w pejzaż idziesz, że można wszystko zaplanować, ale nie można nic przewidzieć." - K.C.Buszman
Awatar użytkownika
Pomezaniac
Turysta
Turysta
Posty: 218
Rejestracja: 24 lipca 2013, 8:55

Post autor: Pomezaniac » 21 listopada 2013, 13:30

Najciekawsze chyba w chorobie wysokościowej są omamy jakoby "ktoś Cię śledził" - chciałbym wejść kiedyś tak wysoko, żeby poczuć jak to "na żywo" się odczuwa :)
Awatar użytkownika
Monika
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 291
Rejestracja: 18 grudnia 2012, 23:15

Post autor: Monika » 21 listopada 2013, 13:34

A ja bym się chyba tego najbardziej obawiała, tego odrealnienia ;)
"I wciąż w pamięci miej te słowa, gdy tak niemrawo w pejzaż idziesz, że można wszystko zaplanować, ale nie można nic przewidzieć." - K.C.Buszman
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 21 listopada 2013, 18:47

Artykuł bardzo ciekawy, opisy zdarzeń niesamowite. Podoba mi się opis "czarownicy wylatującej na miotle z buta kolegi" - może to troszkę humorystyczne, ale zapewne im do śmiechu nie było. Warte to poczytanie szczególnie dla tych co się wybierają w wysokie góry.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Anonymous

Post autor: Anonymous » 22 listopada 2013, 18:37

Polecam udział w "Przejściu Kotliny Jeleniogórskiej". Tam po przebytych +100km i podczas drugiej nieprzespanej nocy, widzi się chodzące krzaki, rozmawiające grzyby i biegające kamienie :). Dla chętnych ciekawych wrażeń polecam jak najbardziej.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 17 października 2014, 10:51

Ojaciękurkawodnakręcę, to dlatego niektórzy mówią, że góry są jak narkotyk. Zawsze mi się wydawało, że chodzi o uzależnienie, a tu się okazuje, że chodzi o działanie halucynogenne :D
ODPOWIEDZ