Szklany szlak na górze Tianmen w Chinach

W tym dziale rozmawiamy o górach z całego świata oraz przedstawiamy nasze relacje i zdjęcia z wycieczek zagranicznych. Również tu możesz zapytać o przygotowania, problemy i trudności przy organizowaniu wypraw zagranicznych.

Moderatorzy: adamek, PiotrekP, Moderatorzy

dorokusai

Szklany szlak na górze Tianmen w Chinach

Post autor: dorokusai » 28 marca 2013, 21:30

Czego to chińczycy już nie wymyślą :) http://www.digart.pl/galerie/13169/Szkl ... w_Chinach/
Ostatnio zmieniony 28 marca 2013, 21:47 przez dorokusai, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 28 marca 2013, 21:41

Link nie działa
dorokusai

Post autor: dorokusai » 28 marca 2013, 21:53

Teraz wchodzi :jupi:
Awatar użytkownika
Inga
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 839
Rejestracja: 20 marca 2010, 0:48

Post autor: Inga » 28 marca 2013, 22:04

dorokusai pisze:Teraz wchodzi :jupi:
wciąż nie
"Szalony kto sądzi, że ludzkiego szczęścia trzeba szukać w zaspokajaniu pragnień,
przekonany, że dla idących liczy się przede wszystkim dojść do kresu.
A kresu przecież nigdy nie ma."
Antoine de Saint-Exupéry
Awatar użytkownika
gaza
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1641
Rejestracja: 21 marca 2010, 19:27

Post autor: gaza » 28 marca 2013, 22:09

Inga pisze:dorokusai powiedział/-a:
Teraz wchodzi :jupi:
wciąż nie
a mnie chodzi
Kiedy trzeba wspiąć się na górę, nie myśl, że jak będziesz stał i czekał, to góra zrobi się mniejsza.
Awatar użytkownika
Grochu
Moderator
Moderator
Posty: 5029
Rejestracja: 14 października 2009, 12:11

Post autor: Grochu » 28 marca 2013, 22:09

u mnie tak
Nieważne: gdzie. Ważne: z kim :)
"Lepiej się w życiu wygłupiać niż wymądrzać" ( ktoś tam )
"Ludzie są coraz lepsi - w udawaniu coraz lepszych" ( też ktoś tam )
Master
Turysta
Turysta
Posty: 407
Rejestracja: 29 września 2008, 15:23

Post autor: Master » 02 kwietnia 2013, 19:55

U mnie działa.
Powiem tak : takie rzeczy mnie nie bawią. Pozatym to czysta komercja. Jednie co jest tam fajne, to widoki :)
dorokusai

Post autor: dorokusai » 02 kwietnia 2013, 20:03

Master pisze:Jednie co jest tam fajne, to widoki
No chyba po to się między innymi chodzi po górach Master  :) .
Master
Turysta
Turysta
Posty: 407
Rejestracja: 29 września 2008, 15:23

Post autor: Master » 02 kwietnia 2013, 23:08

dorokusai no nie tylko po widoki...
generalnie mnie nie bawi idea szklanej ścieżki i innych tego typu "dróg dla mas". Wiem, że gdzieś w Chinach mieli coś podobnego - ale droga stanowiła połączenie via ferraty z taką jakby ścieżką z drewna. To jakby ciekawsza opcja, chociaż dla MNIE i tak lepsze są zwykle szlaki górskie.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 03 kwietnia 2013, 7:08

Master pisze:Pozatym to czysta komercja.
Master pisze:i innych tego typu "dróg dla mas"
Aha. To Ty pewno jesteś wyjadacz, który przelazł już pewno wszystkie szlaki, gardzisz innymi na szlakach i szukasz pierwotnej dziczy w górach.
Master
Turysta
Turysta
Posty: 407
Rejestracja: 29 września 2008, 15:23

Post autor: Master » 03 kwietnia 2013, 20:22

Aha. To Ty pewno jesteś wyjadacz, który przelazł już pewno wszystkie szlaki, gardzisz innymi na szlakach i szukasz pierwotnej dziczy w górach.
Sam to sobie dopowiedziałeś
Aha. To Ty pewno jesteś wyjadacz który przelazł już pewno wszystkie szlaki, gardzisz innymi na szlakach i szukasz pierwotnej dziczy w górach.
Znów nadinterpretacja, ale zatrzymajmy się przy tym na chwilę. Skoro nie lubię obleganych, komercyjnie przygotowanych szlaków to z pewnością muszę gardzić wszystkimi wokół.
Tylko, że dla mnie, ta konstrukcja to takie koniki na Morskie Oko.
Aha. To Ty pewno jesteś wyjadacz który przelazł już pewno wszystkie szlaki, gardzisz innymi na szlakach i szukasz pierwotnej dziczy w górach.
Chyba jedyne, z czym mogę się zgodzić. Wolę, aby góry pozostały takie jakie były zanim człowiek zaczął się tam pałętać i zbijać kasę, na tym, że inni też zaczynają się tam pałętać. Z drugiej strony nie jestem całkiem przeciw pewnym elementom infrastruktury szlakowej, jak np. sztuczne ułatwienia na trudniejszych szlakach, ale wszystko powinno mieć swoje granice. Kiedyś padł pomysł, aby zrobić kolejkę na Świnice. Było to dawno, bo w początkach XX wieku, tym niemniej takie były plany. Czy chciałbyś, aby teraz zbudowano taką kolejkę?
Ja nie.
Chiński szlak jest dla mnie taką trochę właśnie, kolejką na Świnicę, lub konikami na morskie.
A pozatym : dorokusai wrzucił link, każdy może napisać co myśli. Ja napisałem co myślę.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 04 kwietnia 2013, 7:14

Master pisze:Czy chciałbyś, aby teraz zbudowano taką kolejkę?

W sumie na Świnicy ( oby szczytach ) własnymi nogami, ręcami, rakami i czekanem byłem 7 razy. Czyli już czas na bardziej rekreacyjną turystykę.

Jestem za !!!

P.s. Widzę w Tobie romantyka. Chyba urodziłeś się za późno - czasy zdobywania Tatr byłyby dla Ciebie w sam raz. Z tej okazji polecam Ci ( jeśli jeszcze nie znasz ) taką pozycję : http://ksiegarnia.wspinanie.pl/szczyty- ... p-439.html

Książka wspaniała i bardzo edukująca.
Master
Turysta
Turysta
Posty: 407
Rejestracja: 29 września 2008, 15:23

Post autor: Master » 04 kwietnia 2013, 19:47

Ja myślę, że spokojnie można niczego nie zmieniać.
A codo książki. to kiedyś "prawie" dostałem ją na urodziny . Nie pytajcie dlaczego "prawie". Ale może warto by rozważyć zakup ;)
ODPOWIEDZ