Poznajmy Sudety

Tu możesz porozmawiać o szlakach, zapytać o ich stan oraz wszelkie trudności. Podyskutujesz o turystyce i wszystkich innych sprawach dotyczących Sudetów czy parków narodowych i krajobrazowych położonych na terenie tych gór. Podyskutujesz m.in. na temat Karkonoszy, Gór Sowich czy też historii związanej z Sudetami oraz przygotujesz się na bezpieczny wyjazd w góry.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 20 stycznia 2011, 16:06

witam jako nowy forumowicz chcialbym odnowic troszke temat kotliny kłodzkiej a zwlaszcza masywu snieznika . dlaczego?
a dlatego ze studiujac geologie na Uamie wlasnie ten obszar wybralem jako temat moich badan i poznalem te gory bardzo dobrze i dokladnie .chcialbym sie ta weidza troszke podzilic oczywiscie jak najlapeiej w prkatyce a nie teorii. :) pozdrawiam
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 20 stycznia 2011, 18:24

Witamy i bardzo cieszymy się :) z kolejnego góromaniaka. Masyw Śnieżnika jest bardzo ciekawym regionem. W ubiegłym roku jak spacerowaliśmy po tamtym regionie to w schronisku pod Śnieżnikiem była zakwaterowana grupa studentów robiąca jakieś badania. Zbytnio nie dopytywaliśmy się czy konkretnie się zajmowali, brak czasu nocleg i dalej w drogę. Zapewne i w tym roku wybierzemy się w tamte rejony.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Anonymous

Post autor: Anonymous » 21 stycznia 2011, 18:34

Z Masywu Śnieżnika to chyba mógłbym napisać prace dyplomową... :D
http://picasaweb.google.com/arekszklo/CzarSnieznika
robson
Turysta
Turysta
Posty: 795
Rejestracja: 12 stycznia 2010, 23:07

Post autor: robson » 21 stycznia 2011, 18:49

Arek pisze:Z Masywu Śnieżnika to chyba mógłbym napisać prace dyplomową... :D
ogladajac tewoje zdjęcia widze że ten rejon nie jest ci obcy ,piękne okolice :spoko:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 21 stycznia 2011, 18:51

Rejon jest przedewszystkim bardzo tejmniczy. Takie miejscowosci jak Miedzygórze czy kletne wygladaja jak by cywilizajcja opuscila je 30 lat temu, przez to maja swoj urok. Moje badania dotyczyly konkretnie gór Bystrzycko orlickich czyli pasma sasiadujacego. Ale w samym Masywie tez spedzilem kilka ladnych tygodni. A grupa studnetow na badaniach to pewnie jakis inny Uniwerek bo \uam co roku kwaterowany jest wlasnie w muzealnych juz domach wypoczynkowych FWP w Miedzygórzu. :)
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 14 lutego 2011, 20:54

"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 17 grudnia 2011, 9:54

"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 17 grudnia 2011, 17:40

janek.n.p.m Dzięki :) , fajnie to mieć w jednym miejscu.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Krzysiek Sca
Turysta
Turysta
Posty: 216
Rejestracja: 16 listopada 2011, 10:11

Post autor: Krzysiek Sca » 27 grudnia 2011, 13:25

janek.n.p.m. ale bajer z tymi kamerkami - teraz zamiast przed telewizorem to będę siedział tutaj. Dzieki.
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 27 grudnia 2011, 14:13

tylko jak jest pogoda, to krew mnie zalewa, że siedzę przed kompem, a nie tam
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Anonymous

Post autor: Anonymous » 28 grudnia 2011, 19:30

Rewelacja z kamerkami... czasem miejsca z nazwy się nie kojarzy, ale jak się mam mapę to od razu człowiek znajdzie pożądane miejsce. Mam nadzieje, że dojdzie więcej beskidzkich rejonów
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 lutego 2012, 13:09

Ja też zamiast oglądać piękne widoki z kamerki, wolałbym tam być i podziwiać wszystko na własne oczy.
Awatar użytkownika
Malgo
Turysta
Turysta
Posty: 1676
Rejestracja: 27 września 2010, 18:04

Post autor: Malgo » 14 lutego 2013, 10:10

Nie wiedziałam, gdzie wrzucić takie zapytanie, jeśli jest gdzie przenieść, to proszę przenieść :)
Powiedzcie mi, czy w Góry Stołowe warto brać kijki? Jakie tam są przewyższenia (oprócz schodków na Szczeliniec itp.)?
"(...) Rozmiłowana, roztęskniona,
Schodzi powoli od miesiąca
Zamykać Tatry w swe ramiona (...)"
https://get.google.com/albumarchive/101 ... 1781546915
Mirek

Post autor: Mirek » 14 lutego 2013, 10:28

Malgo pisze:Nie wiedziałam, gdzie wrzucić takie zapytanie, jeśli jest gdzie przenieść, to proszę przenieść :)
Powiedzcie mi, czy w Góry Stołowe warto brać kijki? Jakie tam są przewyższenia (oprócz schodków na Szczeliniec itp.)?
Ja biorę wszędzie kijki,nie wiesz kiedy mogą się przydać.Pośliznąć można się na prostej drodze,wtedy baardzo się przydają.
Awatar użytkownika
Rebel
Turysta
Turysta
Posty: 1171
Rejestracja: 03 maja 2008, 5:59

Post autor: Rebel » 14 lutego 2013, 12:21

Malgo pisze:Powiedzcie mi, czy w Góry Stołowe warto brać kijki?
ja nie zabieram , czasami wręcz przeszkadzają
mirek pisze:nie wiesz kiedy mogą się przydać
nic dodać nic ująć
p.s wszystko zależy od Ciebie ,jak kiedyś łazilismy razem z Bikmenem po Broumovskich Stenach to po jakimś czasie Mirek schował kijki ,a ja nie używałem wcale ............ zimą mogą sie przydać :)
"Niekiedy wilkiem się nazywał , lecz wilkiem nie był, gdy wszyscy raźnie śpiewali - wolał zawyć ... "
ODPOWIEDZ