2009-2012 r. - Zapomniane poradzieckie lotniska na terenie Polski

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
buba
Turysta
Turysta
Posty: 2216
Rejestracja: 05 lipca 2011, 11:35
Kontakt:

2009-2012 r. - Zapomniane poradzieckie lotniska na terenie P

Post autor: buba » 02 stycznia 2013, 23:05

W wielu miejscach w zachodniej Polsce mozna spotkac takie obiekty. Idziemy lub jedziemy przez lasy, pola i wioski i.. wyjezdzamy na ogromnej betonowej tafli, nieraz mocno juz poroslej przez zielska.. Czasem lotniska sa uzytkowane , czesto sluza jako raj dla miejscowej mlodziezy do urzadzania wyscigow samochodowych. Zagladajac do sypiacych sie hangarow mozna poczuc uplyw czasu, klimat przemijania i dziwna atmosfere czytajac zatarte, obcojezyczne napisy...

Skarbimierz (woj. opolskie)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Wiechlice (woj. dolnoslaskie)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Tomaszowo (woj.dolnoslaskie)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Ostatnio udalo sie odwiedzic kolejne takie lotnisko - Różyniec. Polozone przy autostradzie A4 w rejonie Szczytnicy- Kolonii

Bylismy tam juz wieczorem wiec hangary zostawilismy sobie na nastepny raz a tym razem zwiedzilismy tylko budynek wygladajacy na biurowy. Najciekawsza byla sala pelna malowidel z samolotami :-)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 03 stycznia 2013, 10:25

Coś na ten temat wiem, wiele pozostało takich miejsc. Stacjonowało w dobrym okresie do 500 000 krasnoarmijców. Z Brzegu (Skarbimierz) latali przez 24 h/dobę. Jest jeszcze parę innych lotnisk.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
Chmielo
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 381
Rejestracja: 03 maja 2010, 13:26

Post autor: Chmielo » 03 stycznia 2013, 12:42

Malowidła świetnie się trzymają jak na swoje lata - ale budynki to jak z horrorów :lol:
Nie bój się obierać trudniejszych dróg,często nimi łatwiej dojdziesz na szczyt....
Krzysiek Sca
Turysta
Turysta
Posty: 216
Rejestracja: 16 listopada 2011, 10:11

Post autor: Krzysiek Sca » 03 stycznia 2013, 15:39

Boże chroń Migi !!! Można by powiedzieć :)
Awatar użytkownika
buba
Turysta
Turysta
Posty: 2216
Rejestracja: 05 lipca 2011, 11:35
Kontakt:

Post autor: buba » 03 stycznia 2013, 21:55

PiotrekP pisze:Jest jeszcze parę innych lotnisk.
Znasz gdzies w naszym rejonie jeszcze podobne lotniska? chetnie bym odwiedzila.. Wiem ze jeszcze sa na Mazurach i Pomorzu ale tam za daleko na weekend..
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..
ODPOWIEDZ