24-25.11.2012 r. - Beskid Żywiecki - Czyli impreza Andrzejkowa z GS-mi

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Robert J
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2285
Rejestracja: 25 grudnia 2011, 20:35

24-25.11.2012 r. - Beskid Żywiecki - Czyli impreza Andrzejko

Post autor: Robert J » 28 listopada 2012, 22:00

Skład:

sonia
eska
Darek
tknp
Elizz
Falup
Danuśka
lawena
bikmen
kaśka
Kobi
aniołek
andrzejwiesia / Wiesia
migotka
tom-pi4
Robert J
RafalS


+ Humor



Za sprawą problemów logistycznych z dostaniem się na miejsce, mój wyjazd nastąpił już w piątek popołudniu. O 16:30 wsiadam na rower i udaję się do oddalonego o 65 km Kędzierzyna-Koźla. Stamtąd jedynym istniejącym połączeniem kolejowym do Bielska-Białej. Na Stację docieram kilka minut przed czasem....czynna tylko jedna kasa, a kolejka aż do głównego wyjścia :/ Czasu coraz mniej, więc postanawiam kupić bilet w pociągu za małą dopłatą. Biegnę szybko na peron by się nie spóźnić. Tam okazuje się że pociąg ma 15 minut opóźnienia ożesz !....Wracam do kasy. Kolejka jeszcze większa. Uprzejmi ludzie puszczają mnie i jeszcze jedną dziewczynę do kasy bez kolejki :jupi:

W pociągu o dziwo jest sporo miejsca. Wieszam rower na haku w przedziale przeznaczonym do przewozu rowerów i legnę na podłodze(dlaczego tam zamontowano jedynie dwa fotele ?)

Opóźnienie pociągu rośnie wprost proporcjonalnie do pokonywanej trasy. Jedna kobieta nie wytrzymuje i zaczyna strasznie lamentować. Współpasażerowie ją pocieszają, że nie jest tak tragicznie bo tydzień temu pociąg się zepsuł i było opóźnienie dwóch godzin !

W Bielsku jestem po 22-ej. Mam sporo czasu do wyjścia na szlak więc nie śpiesząc się jadę w kierunku Żywca. Tam poszukując odpowiedniego miejsca gdzie bym mógłbym przekimać wywijam spektakularnego orła próbując wjechać na ścieżkę rowerową. Plecak mnie przygniótł do chodnika i miałem spory problem by się pozbierać ;)

Trzy godziny snu w przydrożnej wiacie i o piątej zbieram się do dalszej drogi. W Żabnicy zatrzymuje się Andrzej z Wiesią wraz z aniołkiem , która proponuje, że zabierze ode mnie plecak ułatwiając mi tym samym jazdę przez ostatnie dwa kilometry :)
Chwila zawahania, ale daję się namówić. Podając plecak odniosłem wrażenie, że pod jego ciężarem wypadnie z samochodu :twisted:

Gdy tylko dojechałem na miejsce to aniołek od razu postanowiła wypróbować mój rower. Fajnie wyglądała nie mogąc dosięgnąć do pedałów ;)

Agropensjonat "TRAMP" to bardzo faje miejsce. Wszystkim bardzo się tam podobało. Mieliśmy dla siebie całą chatę. Szybko biorę prysznic i przygotowuję się do wyjścia na szlak. W między czasie zjeżdżają się pozostali uczestnicy.

Obrazek

Z małym opóźnieniem wyruszamy na szlak. Na niebie wiszą ciężkie chmury. Na szczęście nie pada.

Obrazek

Obrazek

Idziemy czarnym do schroniska na Hali Boraczej. Pierwotnie nie było ono w planach, ale Elizz wydarła pierwsza, a za nią kolejni. W schronisku pozostawiamy po sobie pamiątkę :D

Obrazek

Idziemy dalej w kierunku Hali Redykalnej. Z czarnego odbijamy na żółty i już zmierzamy do schroniska na Lipowskiej. Z laweną wleczemy się na szarym końcu robiąc użytek z naszych aparatów :)

Obrazek

Obrazek

W schronisku pora na ciepły posiłek. Pierogi w różnym wydaniu, pomidorówka, a wszystko bardzo smaczne. Kuchnia w schronisku chyba każdemu przypadła do gustu.

Kolejny cel to Hala Rysianka oddalona o kilkanaście minut drogi. Tam spędzamy tylko krótką chwilę.

Obrazek

Następnie już ciągle szlakiem koloru zielonego schodzimy w kierunku Żabnicy-Skałki.

Obrazek

Obrazek

Wielka szkoda, że zaczęło się wypogadzać tak późno. Na szczęście w planach mieliśmy wschód słońca dnia następnego na Rysiance :hura:

Już w samej Żabnicy spotykamy zwirka75 podążającego w przeciwnym kierunku do pozostawionego wyżej samochodu.

Do ośrodka docieramy o zmroku gdzie panie robią się na bóstwa i zasiadamy do wspólnej biesiady. Była jeszcze jedna okazja: mianowicie tom-pi4 obchodził swoje urodziny(ciekawym kto zamienił cyferki na torcie ;))

Obrazek

Później za sprawą eski bawimy się we wróżby. Śmiechu było co nie miara :)

Obrazek

Standardowo imprezę kończę jako ostatni(w tym miejscu chciałbym przeprosić wszystkich tych, którym nie daliśmy spać z Rafałem o tak późnej porze :oops: )

Dystans: około 17 km

Dzień 2

Już wcześniej ustaliliśmy, że idziemy na wschód słońca na Rysiankę(aniołek wcześniej coś napomknęła o Pilsku). Bardzo nie chciało mi się wstawać po zaledwie trzech godzinach snu, ale obiecałem dziewczynom więc nie pozostało nic innego jak zwlec swoje zwłoki z łóżka.

Szybciutko się pakuję i jestem gotów do wyjścia, a aniołek jeszcze przygotowuje śniadanie(czy ona zawsze tak się ociąga ?). Nie czekając na nią idziemy z laweną. Po około kilometrze uświadamiam sobie, że czegoś zapomniałem...obiektyw został w szafie :!: Nie pozostało nic innego jak po niego wrócić. Biegiem z powrotem. Mijam po drodze spieszącego do góry aniołka.

Później gdy już szedłem uszczęśliwiony, że mam wszystko coś zaczęło nie pasować ze szlakiem. Miał być zielony, a oznaczeń brak. W końcu skończył się asfalt i szedłem drogą przeciwpożarową. Nie chciało mi się wracać więc postanowiłem, że pójdę pierwszą napotkaną drogą na skróty w kierunku przebiegu szlaku. Udało się! Chociaż moje gapiostwo kosztowało mnie nadrobienie kolejnego kilometra trasy :(

Kawałek powyżej widzę światła czołówek dziewczyn. Postanawiam gonić, a tu znowu coś nie tak ze szlakiem. Na ścieżce sporo powalonych drzew, a sama ścieżka jakaś taka nie wyraźna jakby od dawna nikt tamtędy nie szedł. Okazało się, iż to dawny przebieg szlaku o czym świadczyły zamalowane oznaczenia.

Na przełaj około 50 metrów do właściwego szlaku. Postanowiłem już tak nie gonić by znowu nie wleźć gdzieś w "krzaki".
Zaczyna świtać. Więc wyciągam aparat. W dali wyłania się B. Śląski, gdzieś na lewo ponad chmurami mruga nadajnik na Lysej Górze w śląsko-morawskim.

Obrazek

Na szczyt docieram przed wschodem gdy zaczynają gasnąć światła w dole. Na wschód słońca się nie zanosi. Dziewczyny już mają sesję z pięknie widocznymi Tatrami.

Obrazek

Jest wietrznie i mroźno.

Aniołek uczulała wcześniej, że znając swoje szczęście do pogody to nic nie będzie widać. Okazało się że widoczność jest trochę lepsza niż na dziesięć metrów ;)

Obrazek

Słońce wyjrzało zza chmur dobrą godzinę po wschodzie.

Po kilkuset klapnięciach migawki udaję się ogrzać do schroniska. W środku siedzą adrians_osw, gaza oraz GórolJoCi. Pijemy wspólnie kawę i idziemy przed schronisko gdzie chłopaki debatują nad trasą dnia. Wybór pada na Pilsko. A to hasło nadciągają coraz gęstsze chmury...

Obrazek

Postanowiliśmy poczekać na resztę ekipy w schronisku. W między czasie zawitali do środka członkowie świeżo założonego KLUBU HIMALAJOWEGO w składzie:

vatteri, sokół , Vision, Mysia

Oni również udali się na Pilsko.

Przed południem dociera reszta naszej ekipy w okrojonym składzie. Część postanowiła zrobić trasę w przeciwnym kierunku.

Obrazek

I w ten sposób po przeszło pięciu grodziach spędzonych na szczycie ruszamy ze schroniska czerwonym szlakiem na Słowiankę. Pogoda znów robi się ładna.

Obrazek

Idziemy przez Halę Pawlusia.

Obrazek

Dalej trawersujemy czerwonym szlakiem po zboczach Romanki.

Na Hali Wieprzska(właściwie jaką nazwę nosi ta hala ? bo co mapa to inna nazwa Wieprzaka, Wieprzka ?) robimy popas wystawiając twarze w kierunku słońca.

Obrazek

Dalej od skrzyżowania szlaków niebiesko-czerwonym do Stacji Turystycznej na Słowiance. Po drodze zwiedzamy z aniołkiem hotel ***** ;)

Obrazek

Im bliżej schroniska na Słowiance tym więcej smrodziarzy na quadach i motocyklach krosowych :zly: Szlak jest strasznie przez nich zryty.


Ze Słowianki schodzimy już szlakiem koloru czarnego do Żabnicy-Skałki.

Obrazek

Tam wszyscy szybko się pakują. Następują czułe pożegnania i GS-y powoli się rozjeżdżają. Jak jako, że już nie zdążę na pociąg powrotny do K-K, zabieram się z Falupem i Elizz do Gliwic. Po drodze w Żywcu zahaczamy o knajpę by zjeść obiad. Okazuje się, że żadnemu z nas nie smakuje i sporo pozostaje na talerzu.

Z Gliwic jadę już rowerem do domu, a w twarz wieje mi silny wiatr. O ile do Kędzierzyna jedzie się całkiem znośnie o tyle już za miastem nie jest tak ciekawie. Wiatr się wzmaga i dochodzi jeszcze pokonywanie wielu wzniesień.

Do domu docieram przed pierwszą w nocy zmęczony, ale bardzo uszczęśliwiony!

Dystans: około 16 km + 3km mojego błądzenia
Oraz 210 km rowerem dojazdu oraz powrotu :D

Świetna zgrana ekipa! Miło było spotkać znajome twarze i poznać nowe !

Moje zdjęcia:

https://picasaweb.google.com/cyklista17 ... directlink


bikmen :

https://picasaweb.google.com/bikmen60/Zabnica

lawena :

https://picasaweb.google.com/1089095756 ... irectlink#

aniołek

https://picasaweb.google.com/1129537785 ... tHEg5DRew#
Ostatnio zmieniony 28 listopada 2012, 22:33 przez Robert J, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Darek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1470
Rejestracja: 28 października 2011, 20:47

Re: 24-25.11.2012 r. - Beskid Żywiecki - Czyli impreza Andrz

Post autor: Darek » 28 listopada 2012, 22:15

Robert J pisze:Skład:
Darek
Szkoda, że to nie ja byłem :( , ominęła mnie taka super wyprawa i rewelacyjne widoki :) .
Włóczęga: człowiek, który nazywałby się turystą, gdyby miał pieniądze.
(J. Tuwim)
Awatar użytkownika
aniołek
Turysta
Turysta
Posty: 912
Rejestracja: 23 września 2011, 16:42

Post autor: aniołek » 28 listopada 2012, 22:25

Robert J pisze:Bardzo nie chciało mi się wstawać po zaledwie trzech godzinach snu, ale obiecałem dziewczynom więc nie pozostało nic innego jak zwlec swoje zwłoki z łóżka.
dzięki "biologicznemu zegarkowi" :P czyli :aniolek: wstałeś:P . Inaczej byś dalej smacznie spał i czekał na "ustawiony budzik" :P

moje foty : https://picasaweb.google.com/1129537785 ... htHEg5DRew#


niektóre foty powalają Robercik :brawo:
Ostatnio zmieniony 28 listopada 2012, 22:33 przez aniołek, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Robert J
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2285
Rejestracja: 25 grudnia 2011, 20:35

Post autor: Robert J » 28 listopada 2012, 22:27

Darek pisze:Szkoda, że to nie ja byłem :( , ominęła mnie taka super wyprawa i rewelacyjne widoki :)
No szkoda bo widoki były pierwszorzędne, tylko aniołek marudziła, że nie było słońca ;)
Awatar użytkownika
Lidka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 364
Rejestracja: 07 stycznia 2011, 18:05

Post autor: Lidka » 28 listopada 2012, 22:30

Ależ tłoczno było w tych rejonach w weekend, gdzie nie spojrzysz tam Giees przechodził :D o tej porze roku Beskidy na topie :)
a góry nade mną jak niebo...
Awatar użytkownika
Robert J
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2285
Rejestracja: 25 grudnia 2011, 20:35

Post autor: Robert J » 28 listopada 2012, 22:36

aniołek pisze:Inaczej byś dalej smacznie spał i czekał na "ustawiony budzik" :P
Nie wiem jak to się stało, że po raz kolejny na zatwierdziłem przyciskiem "OK"

Dobrze, żeś mnie trzepnęła w ten głupi łeb :twisted:

Link do Twoich zdjęć dodałem do relacji. Dzięki!
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 28 listopada 2012, 22:37

Robert , z tych Twoich opisów nie mogę się wyznać, ile czasu zajmują Ci te rowerowe przejazdy? Ale jak bym tego nie rachowała, wychodzi mi, że Ty na pewno masz turbodoładowanie!
Albo w rowerze, albo w tyłku... ;) :lol:
Jesteś magik nie tylko fotograficzny, ale i rowerowy!


A całą imprezę wycieczkowo-andrzejkową jakoś trudno mi skomentować - no, po prostu żal mi dupę ściska :roll: :D
Ostatnio zmieniony 28 listopada 2012, 22:38 przez Dżola Ry, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
buba
Turysta
Turysta
Posty: 2216
Rejestracja: 05 lipca 2011, 11:35
Kontakt:

Post autor: buba » 28 listopada 2012, 22:38

Robert J pisze: Dalej od skrzyżowania szlaków niebiesko-czerwonym do Stacji Turystycznej na Słowiance. Po drodze zwiedzamy z aniołkiem hotel *****
fajny!!! gdzie toto?? :jupi:
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
gaza
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1641
Rejestracja: 21 marca 2010, 19:27

Post autor: gaza » 28 listopada 2012, 22:42

Robert J pisze:czy ona zawsze tak się ociąga ?)
zawsze :twisted: to jej znak firmowy :D
Kiedy trzeba wspiąć się na górę, nie myśl, że jak będziesz stał i czekał, to góra zrobi się mniejsza.
Awatar użytkownika
aniołek
Turysta
Turysta
Posty: 912
Rejestracja: 23 września 2011, 16:42

Post autor: aniołek » 28 listopada 2012, 22:45

buba pisze:fajny!!! gdzie toto?? :jupi:
a żebyś wiedziała, że powiedziałam - coś dla buby :D
Awatar użytkownika
Robert J
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2285
Rejestracja: 25 grudnia 2011, 20:35

Post autor: Robert J » 28 listopada 2012, 22:57

Dżola Ry pisze: ile czasu zajmują Ci te rowerowe przejazdy? Ale jak bym tego nie rachowała, wychodzi mi, że Ty na pewno masz turbodoładowanie!
Albo w rowerze, albo w tyłku... :lol:
Jakie doładowanie? Przecież strasznie się wlokłem tym razem. Teraz już po sezonie ;)
buba pisze:fajny!!! gdzie toto?? :jupi:
5 min. drogi czerwonym szlakiem od stacji turystycznej na Słowiance w kierunku Rysianki. Obok jest też stodoła z ogromną stertą siana! :D
gaza pisze:zawsze :twisted: to jej znak firmowy :D
No właśnie coś tak słyszałem ;)
Awatar użytkownika
aniołek
Turysta
Turysta
Posty: 912
Rejestracja: 23 września 2011, 16:42

Post autor: aniołek » 28 listopada 2012, 23:02

Robert J pisze:Obok jest też stodoła z ogromną stertą siana!
i mini-pięterkiem usłanym siankiem :D
Vision

Post autor: Vision » 28 listopada 2012, 23:08

No w końcu jakaś poważna relacja na tym forum :spoko:

Fajna impreza i miło spędzony weekend a to najważniejsze. A relacje świetnie się czytało, dobry wybór jeśli chodzi o autora relacji :8) Zdjęcia też piękne, szczególnie te zoom'y w galerii :zoboc:
Awatar użytkownika
Malgo
Turysta
Turysta
Posty: 1676
Rejestracja: 27 września 2010, 18:04

Post autor: Malgo » 29 listopada 2012, 7:50

Robert J zgadzam się z Visionem, jesteś bardzo dobrym reporterem - relacjonistą :) Super relacja, ojeju dlaczego mi się zawsze wydaje, że ten Żywiecki ode mnie tak daleko...
Wspaniały weekend i jeszcze niecodzienni goście :)
"(...) Rozmiłowana, roztęskniona,
Schodzi powoli od miesiąca
Zamykać Tatry w swe ramiona (...)"
https://get.google.com/albumarchive/101 ... 1781546915
Awatar użytkownika
Han-Ka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1313
Rejestracja: 05 lutego 2011, 21:02

Post autor: Han-Ka » 29 listopada 2012, 8:55

Malgo pisze:ten Żywiecki ode mnie tak daleko
Nie wiem jak ze stolicy, ale dla mnie w B.Żywiecki i Śląski można najszybciej dojechać. A jak widać na fotkach warto :>
Mieliście udany weekend, zazdroszczę dobrej zabawy w plenerze i na kwaterze.
"...A przed nami nowe życia połoniny, blaski oraz cienie, szczyty i doliny.
Niech nie gaśnie ogień na polanie, złe niech znika, dobre niech zostanie ..."
ODPOWIEDZ