17-18.11.2012 r. - Tatry Wysokie - Pętelka od Dworca do Dworca

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Vision

17-18.11.2012 r. - Tatry Wysokie - Pętelka od Dworca do Dwor

Post autor: Vision » 22 listopada 2012, 19:22

Po ostatnich różnych dziwnych śmiesznych i mniej śmiesznych sprawach dziejących się na naszym forum, postanowiłem sobie jakąś relacje napisać. Co by się rozluźnić, odstresować i takie tam...

Uczestnicy wycieczki: Andzia i Vision

Od bardzo dawna już w Tatrach nie bywałem, tj. 28 września 2012 r. jak tam ostatni raz byłem, zajazdu nie liczę, bo tam w góry w sumie nie wyszedłem. Tego weekendu też już w czwartek myślałem że sobie odpuszczę, ale w piątek całkiem przypadkowo Andzia namówiła mnie na góry stwierdzając, że ma być super pogoda. Powiedzmy że była, zresztą sami zobaczcie, zapraszam na tą jakże piękną i widokową wycieczkę.

Wyruszamy jakoś po 8:00 z dworca busem do Kuźnic.
Plan był prosty: w sobotę z Kuźnic przez Świnicę do Piątki, a na drugi dzień o świcie przez Świstówkę na Rysy. Z racji tego, że mieliśmy spać w Piątce a trasa na pierwszy dzień zbyt długa nie jest, to celowo ociągałem się z wyjściem, żeby za wcześnie tam nie dojść czasem. To był niestety największy błąd tego dnia z racji tego co stało się później. Tak też po raz 23-ci w tym roku zaczynam górską wycieczkę w Kuźnicach, po raz 18-ty idę do Murowańca, po raz 17-ty szlakiem przez Boczań i po raz 3-ci na Świnicę w końcu coś zobaczyć. Na początku jak zwykle udawałem, że się waham czy czasem przez Jaworzynkę nie pójść, bo raz w tym roku nawet mi się udało, ale już od początku wiedziałem, że i tak pójdziemy szlakiem niebieskim. No i sobie poszliśmy, po 1,15 h docieramy do Murowańca, chociaż Andzia jakieś 2 godziny przewidywała, tam dosyć długa przerwa, przecież spieszyć się nie trzeba, bo co potem będziemy pół dnia w Piątce robić... No to jakoś koło 12:00 wychodzimy w stronę Świnickiej Przełęczy, pogoda piękna, tak jak zapowiadano:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na razie śniegu brak, chociaż już z dołu było widać, że przy samej przełęczy bez raków się nie obejdzie, właściwie to przydały się tylko na jeden mały fragment... tak też przy małym lodospadzie który powstał w połowie drogi zakładamy raki.

Obrazek

Śnieg zalegał już do samej przełęczy, więc kontynuowaliśmy dalej taki tryb chodzenia, chociaż dalej dało się już iść w miarę bezpiecznie w samych butach, ten kawałek lodu też niektórzy tak przechodzili, ale to nie dla mnie takie chodzenie, z myślą czy spadniesz, czy może się uda...

Docieramy w końcu do przełęczy, tam mały lans:

Obrazek

Raków oczywiście, chyba nikt nie pomyślał, że Nas... i zacieramy już ręce na piękne i jakże urokliwe widoki ze Świnicy.

Obrazek

Nie minęło ani minuty i widoki rzeczywiście zaczęły się zacierać...

Obrazek

I tak coraz bardziej...

Obrazek

Aż zatarły się całkiem... ale z drugiej strony byliśmy już na szczycie, Andzia po raz pierwszy. Trochę jej współczułem, że aż tyle zobaczyła, mi to tam bez różnicy bo wcześniejsze dwa tegoroczne wejścia wyglądały tak:

Obrazek
6.04.2012 na Świnicy

Obrazek
22.07.2012 na Świnicy

Więc jakby i z której strony nie patrzeć, progres jest i mam się z czego cieszyć, jeszcze z 7 razy tam pójdę i może w końcu coś zobaczę. Tzn. raz kiedyś mi się udało, więc dobrze, że przynajmniej wiem, jaki stamtąd widok. Jeszcze na parę lat musi mi wystarczyć chyba... Szlak od Świnickiej Przełęczy na szczyt, cały suchy i praktycznie bez grama śniegu, więc śmiało w kozakach z Kasprowego śmigać można. Wiało tylko jak cholera, ale powietrze w górach to samo zdrowie, więc nie ma co narzekać.

Parę pięknych fotek ze szczytu:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na szczycie krótki odpoczynek i taka chwila zastanowienia, co nas czeka w stronę Zawratu, bo jedyne co było wiadomo, to to że nic nie widać i lepiej nie będzie. Opcje są dwie, albo zejść z powrotem i schodzić aż do Kuźnic, nocleg w Zakopanem i na drugi dzień całkiem inny rejon, albo jednak ta Piątka. Z racji tego, że do Piątki o wiele bliżej, tak też wybraliśmy drugą opcję, czyli dalej zgodnie z planem. Oderwałem więc Andzię od widoków, mówiąc, że w domu na panoramy sobie jeszcze popatrzy, to powspomina.

W stronę Zawratu też w miarę sucho i czysto jeśli o śnieg chodzi, poza małymi wyjątkami, ale bez problemu do przejścia bez raków. Zaczęły tylko nam się strasznie dłużyć te łańcuchy.

Obrazek

Ale mamy w końcu swój piękny Zawrat, wieje jak sku...., wysiedzieć się nie da, nic nie widać, zaczyna robić się jakby ciemniej, rewelacja jednym słowem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Andzia zachwycająca się widokami i bujająca w jakże pięknych obłokach...

Musiałem ją w końcu od tego znów siłą oderwać, po czym zaczęliśmy schodzić na dół, a wraz z nami zaczął zapadać zmrok...

Obrazek
Po drodze spotkaliśmy tzn. wypięły nam się jeszcze jakieś dupy.

Obrazek
Udało nam się wyjść też już spod tych cholernych chmur, tylko co z tego jak już ciemno się robiło i tak prawie nic widać nie było...

Obrazek
W sumie i tak większość dnia nic nie widzieliśmy to dobre i to...

Obrazek

Dochodząc do płaskiej ścieżki pod stawami, zrobiło się już całkiem ciemno, ale czołówek już nie wyciągaliśmy, bo w miarę prosta droga, więc po co. Zaczęło mnie tylko zastanawiać jedno: ta cisza, spokój, zero jakiegokolwiek światła ze schroniska, zero ludzi wracających, jakby coś nie tak. Jeszcze przypomniało mi się, że nie dawno na forum Pati pisała jakiegoś posta, że schronisko w jakiś dniach ma być nieczynne. Tak też ostatnie pół godziny szliśmy w wielkiej niepewności i stresie czy czasem jeszcze nie będziemy musieć po lasach nocą chadzać, żeby zejść do Roztoki czy Palenicy i tak do samego końca. Dopiero na ostatniej prostej zobaczyliśmy światło, 2 minuty przed schroniskiem, radość była ogromna.

Nocleg na glebie, chociaż jedno miejsce w pokoju było jeszcze wolne, ale ja tam nie chciałem próbować, bo po ostatnim tam spaniu w pokoju, które nie najlepiej się skończyło, choćby nie wiem ile miejsc wolnych było wolę spać na glebie. Za nim zasnęliśmy to jeszcze ze zmęczenia przybiłem gwoździa na stole, całkiem nieźle, ale podłoga jednak o wiele wygodniejsza... Na razie to tyle wrażeń z tej pięknej wycieczki, ciąg dalszy nastąpi niebawem...

PS: Relacja pisana tak trochę na poważnie i wyważonym tonie, bom w żałobie po niektórych użytkownikach którzy odeszli, czy tam odlecieli do ciepłych krajów w obawie przed sądem. Sam się boję dlatego bardzo uważałem, jak to pisałem co by mi posta nie skasowali, nie wycieli najlepszych fragmentów, tematu nie zamknęli, zastraszali sądami itp.

Proszę również o dużą liczbę wyświetleń, z góry dziękuję.

EDIT: Ciąg dalszy relacji znajduje się na stronie 3-ej w poście numer 7.
Ostatnio zmieniony 23 listopada 2012, 20:10 przez Vision, łącznie zmieniany 5 razy.
włodarz
Turysta
Turysta
Posty: 2376
Rejestracja: 01 grudnia 2011, 19:09

Post autor: włodarz » 22 listopada 2012, 19:39

Vision pisze:Nocleg na glebie, chociaż jedno miejsce w pokoju było jeszcze wolne, ale ja tam nie chciałem próbować, bo po ostatnim tam spaniu w pokoju, które nie najlepiej się skończyło, choćby nie wiem ile miejsc wolnych było wolę spać na glebie.
A mógłbyś rozwinąc temat?
Awatar użytkownika
gaza
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1641
Rejestracja: 21 marca 2010, 19:27

Post autor: gaza » 22 listopada 2012, 19:50

Trochę słaba akcja (wieje nudą) ;)
Vision pisze:Proszę również o dużą liczbę wyświetleń
to trzeba było napisać,że zeszliście ze szlaku,oddaliście mocz(tudzież coś innego w TPN) to byś miał dużą liczbę wyświetleń :zoboc: chociaż mogą się jeszcze doczepić ,że chodziłeś po ciemku-
Vision pisze:Dochodząc do płaskiej ścieżki pod stawami, zrobiło się już całkiem ciemno
ale myślę,że ze względu na to;
Vision pisze:w obawie przed sądem
wszystkiego nie napisałeś :twisted:

P.S Zdjęć na PICASIE pewnie nie ma z obawy,że pracownicy TPN-u monitorują forum :8p:
Kiedy trzeba wspiąć się na górę, nie myśl, że jak będziesz stał i czekał, to góra zrobi się mniejsza.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 22 listopada 2012, 19:56

gaza pisze:chociaż mogą się jeszcze doczepić ,że chodziłeś po ciemku-
Zawsze można powiedzieć,że przyciemnione zdjęcia wynikały z awarii aparatu, np. obiektywu
gaza pisze:ale myślę,że ze względu na to;
lub dopisać ,,zrobiło się już całkiem ciemno przed oczyma" co wcale nie oznacza,że było po zmroku
gaza pisze:Zdjęć na PICASIE pewnie nie ma z obawy,że pracownicy TPN-u monitorują forum
Ich interesują inne rejony :twisted: :zoboc:

Wizjon - faktycznie przydałby się jakiś link coby te piękne zdjęcia w wyższej rozdzielczości obejrzeć
Awatar użytkownika
gaza
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1641
Rejestracja: 21 marca 2010, 19:27

Post autor: gaza » 22 listopada 2012, 20:03

Tępy dyszel pisze:Ich interesują inne rejony :twisted: :zoboc:
właśnie o te "inne rejony" mi chodzi(czy był a nie opisał) :twisted:
Kiedy trzeba wspiąć się na górę, nie myśl, że jak będziesz stał i czekał, to góra zrobi się mniejsza.
Awatar użytkownika
andzia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 37
Rejestracja: 17 lutego 2012, 20:48

Re: 17-18.11.2012 - Tatry Wysokie - Pętelka od Dworca do Dwo

Post autor: andzia » 22 listopada 2012, 20:08

Vision pisze: andzia jakieś 2 godziny przewidywała,
bo to miałbyć spacerek!
Vision pisze: Oderwałem więc andzię od widoków, mówiąc, że w domu na panoramy sobie jeszcze popatrzy, to powspomina.
Vision pisze: Musiałem ją w końcu od tego znów siłą oderwać, po czym zaczęliśmy schodzić na dół, a wraz z nami zaczął zapadać zmrok...

Ty bo jeszcze ktoś pomyśli, że to ja się guzdrałam :kukacz:


:tup: :tup: :tup: :tup: :tup:
Vision

Post autor: Vision » 22 listopada 2012, 20:20

włodarz pisze:A mógłbyś rozwinąc temat?
Ogólnie to po prostu nie lubię spać w małych pomieszczeniach, przypominających saunę, tylko zapachy nie te, ostatnio po dwóch godzinach zacząłem się dusić :zoboc: i musiałem się ewakuować w środku nocy i tak na glebę... Myślałem, że może pecha miałem, ale Ci co spali teraz na podłodze, też brali podłogę, a w pokojach jeszcze wolne było, i też właśnie mówili, że ze względu na to, że tak tam grzeją i w pokojach spać się nie da :)
gaza pisze:Trochę słaba akcja (wieje nudą)
Przez ten strach i obawy tak zachowawczo wyszło :spoko:
gaza pisze:oddaliście mocz(tudzież coś innego w TPN)
Strach się przyznać, ale zrobiłem to, udało mi się jedynie klopsa donieść do schronu :twisted: co by Panda w przyszłości nie wywęszył i mi kopa w du... nie zasadził :zoboc:
gaza pisze:chociaż mogą się jeszcze doczepić ,że chodziłeś po ciemku-
To akurat jest legalne ponoć, przy schodzeniu, tylko nie wiem czy bez latarki się liczy :zoboc:
gaza pisze:wszystkiego nie napisałeś :twisted:
Wszystkiego na pewno nie, ale było wszystko legalnie, dostałem tylko ostrzeżenie od TOPR'u że zdjęcia robię w niewłaściwym miejscu na przełęczy i w tą pogodę helikopter po mnie nie przyleci :8)
Tępy dyszel pisze:Zawsze można powiedzieć,że przyciemnione zdjęcia wynikały z awarii aparatu, np. obiektywu
Równie dobrze można nocą ze statywem pomykać i wydłużać czas naświetlania :twisted:
Tępy dyszel pisze:Wizjon - faktycznie przydałby się jakiś link coby te piękne zdjęcia w wyższej rozdzielczości obejrzeć
Coś z czasem się z tym zrobi.
andzia pisze:bo to miałbyć spacerek!
Jakbym Ci pokazał jak wyglądało na Świnicy godzinę wcześniej to byś się wku.... strasznie, że jeszcze szybciej nie szliśmy i że tyle w Murowańcu siedzieliśmy :twisted:
andzia pisze:Ty bo jeszcze ktoś pomyśli, że to ja się guzdrałam
Przecież nie napisałem, że Cię ciągnąłem po szlaku :D Tak na serio to mogę Cię gazie zareklamować, bo gołym okiem ten potencjał w Tobie widać do szybkobiegania...
Ostatnio zmieniony 22 listopada 2012, 20:31 przez Vision, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Han-Ka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1313
Rejestracja: 05 lutego 2011, 21:02

Post autor: Han-Ka » 22 listopada 2012, 20:31

Vision pisze:Proszę również o dużą liczbę wyświetleń
A co, czy teraz nagradzają za wysoką oglądalność :?: :lol: .
Przy okazji nabijemy Ci też licznik komentarzy, a nuż się przyda :zoboc: .
"...A przed nami nowe życia połoniny, blaski oraz cienie, szczyty i doliny.
Niech nie gaśnie ogień na polanie, złe niech znika, dobre niech zostanie ..."
Anonymous

Post autor: Anonymous » 22 listopada 2012, 20:36

gaza pisze:właśnie o te "inne rejony" mi chodzi(czy był a nie opisał)
Gorzej by było gdyby nie był a opisał że był :zoboc: :twisted:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 22 listopada 2012, 20:39

Vision pisze:ale czołówek już nie wyciągaliśmy
Vision pisze: bo w miarę prosta droga, więc po co
Vision ja bym się bała takiego zwrotu na naszym forum użyć :twisted:
Fajna relacja, ciekawie się ją czyta :> cudowne fotki <te> :P
Awatar użytkownika
gaza
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1641
Rejestracja: 21 marca 2010, 19:27

Post autor: gaza » 22 listopada 2012, 20:39

Tępy dyszel pisze:Gorzej by było gdyby nie był a opisał że był :zoboc: :twisted:
w sumie tak ;) ale życie jest krótkie :(
Kiedy trzeba wspiąć się na górę, nie myśl, że jak będziesz stał i czekał, to góra zrobi się mniejsza.
Awatar użytkownika
Kovik
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2118
Rejestracja: 18 maja 2010, 22:59
Kontakt:

Post autor: Kovik » 22 listopada 2012, 20:53

Han-Ka pisze:Przy okazji nabijemy Ci też licznik komentarzy, a nuż się przyda
to i ja sie dorzucę
http://gorolotni.blogspot.com

Życie zaczyna się po trzydziestce
Anonymous

Post autor: Anonymous » 22 listopada 2012, 20:59

Nie dałeś cynku, że jedziesz. Strzelam focha. :lol:
Vision

Post autor: Vision » 22 listopada 2012, 21:01

Han-Ka pisze:A co, czy teraz nagradzają za wysoką oglądalność :?: :lol:
Dariusz mnie natchnął i spodobało mi się :>
Han-Ka pisze:Przy okazji nabijemy Ci też licznik komentarzy, a nuż się przyda :zoboc:
Pewnie, że się przyda :8) Dzięki :hura:
Tępy dyszel pisze:Gorzej by było gdyby nie był a opisał że był :zoboc: :twisted:
To bym musiał pod Chłopka pójść raczej, tam to idzie bajerować :D
nadi184 pisze:Vision ja bym się bała takiego zwrotu na naszym forum użyć :twisted:
Wciąż jestem w strachu, ale na swoją obronę mam to, że to w lesie nie było i jakieś tam światło z nieba padało, w lesie na pewno bym założył od razu :)
nadi184 pisze:Fajna relacja, ciekawie się ją czyta cudowne fotki <te> :P
Dzięki wielkie, ale może w końcu Ty się jakoś też wyciągniesz w te góry :)

A tak mi się jeszcze przypomniało jak pytałem pewną parę na przełęczy skąd żeście przyszli, a oni mi z Krakowa :twisted: se myślę, nieźle... zgłupiałem i prawie spadłem z przełęczy...
Kovik pisze:to i ja sie dorzucę
:hura:
sokół pisze:Nie dałeś cynku, że jedziesz. Strzelam focha. :lol:
Foch może być, byle nie sąd :zoboc:
Zbychu

Post autor: Zbychu » 22 listopada 2012, 22:07

Vision pisze: Tak też po raz 23-ci w tym roku zaczynam górską wycieczkę w Kuźnicach, po raz 18-ty idę do Murowańca, po raz 17-ty szlakiem przez Boczań

Eno, to tym bardziej trzeba docenić Twoją obecnośc na Polskim Grzebieniu we mgle i mżawce ... przynajmniej mogłeś się wtedy do braku widoków przyzwyczaić. Na Świnicy miałeś jak znalazł :twisted:
ODPOWIEDZ