Ubezpieczenia PL, SK i inne

Tu możesz porozmawiać ogólnie o turystyce górskiej, nie związanej z żadnym z pasm, znajdziesz informacje ważne dla rozpoczynających przygodę z górami, porady innych użytkowników, porozmawiasz o problemach, z którymi borykają się miłośnicy gór, zagrożeniach związanych z górską turystyką.

Moderatorzy: adamek, HalinkaŚ, Moderatorzy

Mike

Post autor: Mike » 05 września 2012, 8:33

Chmielo pisze:Właśnie...tylko II strefa trzeba I dopisać jeszcze
Strefa II obejmuje również strefę I, tak że spokojnie.
3,5 zł za dzień to niewielka kwota.
Zbychu

Post autor: Zbychu » 05 września 2012, 10:01

Chmielo pisze:ubezpieczenie na 80 tys. od akcji ratowniczych
Jeżeli zawierałeś ubezpieczenie na TYCH WARUNKACH to koszty ratownictwa wynoszą 50 tyś - to tak pro forma ;)

Swoją drogą w OWU PZU ma ciekawy zapis w definicji sportów wysokiego ryzyka" "uczestniczenie w wyprawach surwiwalowych lub wyprawach do miejsc wymagających użycia sprzętu zabezpieczającego lub asekuracyjnego charakteryzujących się ekstremalnymi warunkami klimatycznymi czy przyrodniczymi: pustynia, góry powyżej 2500 m n.p.m., busz, bieguny, dżungla i tereny lodowcowe lub śnieżne;"
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 05 września 2012, 10:09

Chmielo pisze:Tak dla informacji: dziś zrobiłem ubezpieczenie na 80 tys. od akcji ratowniczych + NW na 50 tyś. w PZU Polisę Wojażer = w sumie wyniosło mnie to 3,50 zł za dzień.....cena chyba dobra - jak sądzicie??
do chodzenia wydaje mi się że wystarczająca, bo jakbyś chciał się wspinać to chyba nie wystarczająca, ja w PZU za 1 dzień płaciłem 15zł.
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Zbychu

Post autor: Zbychu » 05 września 2012, 10:40

Zbychu pisze:Jeżeli zawierałeś ubezpieczenie na TYCH WARUNKACH to koszty ratownictwa wynoszą 50 tyś - to tak pro forma
Wycofuje powyższe - kwestia interpretacji - równie dobrze można przyjąć, że w razie wypadku w górach akcja ratownicza będzie pokryta do pełnej sumy ubezpieczenia, natomiast ograniczenie do 50 tyś będzie dotyczyć tylko przypadku, gdy ubezpieczony zaginie/zgubi się
adrians_osw
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1192
Rejestracja: 15 sierpnia 2010, 13:22

Post autor: adrians_osw » 05 września 2012, 13:54

Mike pisze:
adrians_osw pisze:Dobra, tylko przydaje się jeszcze ubezpieczenie z OC
kiedyś nie zdawałem sobie sprawy z tego jakie koszty niesie za sobą coś takiego jak
adrians_osw pisze: Ty komuś przykładowo zrzucisz kamień na głowę.
Pokrywa się wtedy wszystkie koszty, razem z prawnikami, rehabilitacją, rentą itp. itd., a za granicą to może być niezła kasa.
Też kiedyś nie zdawałem sobie z tego sprawy, a teraz biorę ubezpieczenie tylko z OC. Na pobyt w Alpy wyszło mnie prawie 20zł za dzień w AXA. Teraz jednak mam zamiar wykupić Alpena i będzie spokój z ubezpieczeniem. Zapoznałem się z ich warunkami i są bardzo dobre. A jak wykupię przykładowo we wrześniu to będzie obowiązywało do końca roku i cały następny :) Tak, że troszkę zaoszczędzę.
--->>>flickr<<<---
Awatar użytkownika
Chmielo
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 381
Rejestracja: 03 maja 2010, 13:26

Post autor: Chmielo » 06 września 2012, 23:38

Zbychu pisze:Jeżeli zawierałeś ubezpieczenie na TYCH WARUNKACH to koszty ratownictwa wynoszą 50 tyś - to tak pro forma
Zbyszku mam 80 tyś. za akcję ratowniczą...mogłem na 50 zł,ale wziąłem większa, w każdym razie mam tak wpisane :)
Nie bój się obierać trudniejszych dróg,często nimi łatwiej dojdziesz na szczyt....
Awatar użytkownika
Malgo
Turysta
Turysta
Posty: 1676
Rejestracja: 27 września 2010, 18:04

Post autor: Malgo » 30 września 2012, 11:34

Hej
mam pytanko a propos ubezpieczenia ze strony https://www.union.sk/poistenie-nakladov ... h-hzs.html gdyż robię to pierwszy raz i trochę zgłupiałam przy płatnościach, w pasku wyboru widnieje karta Visa Master Card, no niestety mój bank wydał mi inną (Maestro), to w sumie chyba jeden pies, ale nie wiem co zaznaczyć przy płatności :roll: Pomocy :3:
"(...) Rozmiłowana, roztęskniona,
Schodzi powoli od miesiąca
Zamykać Tatry w swe ramiona (...)"
https://get.google.com/albumarchive/101 ... 1781546915
Dzwonek

Post autor: Dzwonek » 30 września 2012, 11:37

Malgo2malgo pisze:w pasku wyboru widnieje karta Visa Master Card, no niestety mój bank wydał mi inną (Maestro), to w sumie chyba jeden pies
niestety Małgosiu, maestro to karta debetowa (do salda konta), a płatność ta może być dokonana jedynie kartą kredytową (z kredytowym limitem miesięcznym)
Awatar użytkownika
Malgo
Turysta
Turysta
Posty: 1676
Rejestracja: 27 września 2010, 18:04

Post autor: Malgo » 30 września 2012, 11:39

No widzicie, szewc bez butów chodzi (pracuję w banku od... ho ho). Chyba muszę pomyśleć o innym ubezpieczeniu :|
"(...) Rozmiłowana, roztęskniona,
Schodzi powoli od miesiąca
Zamykać Tatry w swe ramiona (...)"
https://get.google.com/albumarchive/101 ... 1781546915
Awatar użytkownika
Chmielo
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 381
Rejestracja: 03 maja 2010, 13:26

Post autor: Chmielo » 30 września 2012, 16:06

Małgosiu proponuję zajść do PZU i wsiąść polisę Wojażer....WARTO!! :spoko:
Nie bój się obierać trudniejszych dróg,często nimi łatwiej dojdziesz na szczyt....
Tauzen
Turysta
Turysta
Posty: 636
Rejestracja: 23 lutego 2010, 15:30

Post autor: Tauzen » 30 września 2012, 20:32

Dzwonek pisze: niestety Małgosiu, maestro to karta debetowa (do salda konta), a płatność ta może być dokonana jedynie kartą kredytową (z kredytowym limitem miesięcznym)
... lub kartą płatniczą np. VISA Elekctron, którą daje Inteligo. Zwykła VISA lub Maestro nie daje rady.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 października 2012, 19:58

Tauzen pisze:lub kartą płatniczą np. VISA Elekctron, którą daje Inteligo. Zwykła VISA lub Maestro nie daje rady.
W ING jest też tzw. karta wirtualna która w transakcjach internetowych pełni funkcję karty kredytowej VISA, choć samą kartą kredytową nie jest.
Można nią m.in. płacić za ubezpieczenie UNION i zakupy w sieci
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 października 2012, 13:04

Czy jadąc w Alpy w grę wchodzi tylko ubezpieczenie Alpenverein ? Czy też może są jakieś mądre alternatywy, w których będzie wszystko to co w Alpenverein a nie trzeba będzie bulić za cały rok (czyli krótko czy są jakieś tańsze opcje :) )
Mike

Post autor: Mike » 10 października 2012, 13:14

krzysiek_78 pisze:grę wchodzi tylko ubezpieczenie Alpenverein
Kilka lat temu szukałem czegoś alternatywnego i się okazało, że przy wykupieniu czegoś sensownego na Alpy (np. na 2 tygodnie) cena wychodziła niewiele mniej niż Alpen na cały rok.
Jeżeli jeszcze dodatkowo chodzisz po Słowackich Tatrach to Alpen będzie chyba najlepszy.
Zbychu

Post autor: Zbychu » 10 października 2012, 16:58

Krzysiek_78 - zależy na jak długo jedziesz w te Alpy i co tam chcesz robić. Jeżeli jedziesz np. na dwa tygodnie i będziesz chodził tylko po szlakach, to dobre ubezpieczenie /w tej samej firmie, która ubezpiecza Alpenverein/ nabędziesz za ok 70,- zł /5,- zł za dzień/, narty za ok 102,- zł, ale jeżeli planujesz chodzić i wspinać się poza szlakami, to za te same dwa tygodnie zapłacisz już ok. 260,- zł - czyli mniej więcej tyle ile w Alpenverein za cały rok. Wybór wydaje się dość prosty :)
ODPOWIEDZ