Pamiątki z gór

Tu możesz porozmawiać ogólnie o turystyce górskiej, nie związanej z żadnym z pasm, znajdziesz informacje ważne dla rozpoczynających przygodę z górami, porady innych użytkowników, porozmawiasz o problemach, z którymi borykają się miłośnicy gór, zagrożeniach związanych z górską turystyką.

Moderatorzy: adamek, HalinkaŚ, Moderatorzy

j-94

Post autor: j-94 » 15 listopada 2007, 15:23

Ja z moich wypraw zawsze coś przywożę aby to można zawiesić na ścianę, fotki i film to oczywiście podstawa.Co do pamiątek to faktycznie coraz więcej tandety się pojawia, prym wiodą towary z chin.A co do kapelusza to przywiozłem se taki fajny kapelutek kowbojski z Bieszczad, zasuwaliśmy sobie też tam na konikach po specjalnie wytyczonym dla sianopędnych szlakach ;)
Pete

Post autor: Pete » 15 listopada 2007, 16:06

Ja staram się kupować pocztówki w miejscach gdzie byłem, o ile jest kożliwość. Mam już niezłą kolekcję - 3 pudełka. Czasem zbieram też kamienie - np. z Diablaka świetnie wyglądają w ogródku :D.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 15 listopada 2007, 21:01

Dla mnie najlepszymi pamiątkami z gór sa zdjęcia własnoręcznie zrobione. To fantastyczne uczucie, kiedy mogę je oglądać i wspominać wyprawę/wycieczkę. Bosko. Uchwycone te chwile, które chciałam.
tknp
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 471
Rejestracja: 20 października 2007, 22:36

Post autor: tknp » 15 listopada 2007, 21:08

a ja wam powiem że nie lubię żadnych pamiątek ,a teraz ktoś mnie okrzyczy nie lubię także zdięć z tych miejść w których byłem , wolę je pamiętać takie jakie są .
jestem strażnikiem snów, błękitnego nieba i bezkresnej przestrzeni , słucham wiatru i odgłosów jesiennego deszczu (tknp),,
Anćla

Post autor: Anćla » 17 listopada 2007, 13:28

zdjęcia i kamienie ale ostatnio tego nie robie bo plecak sam w sobie wazy duzo... ale mysle ze najlepsza pamiatka ze szlaku to wspomnienia ktorych nikt nigdy nie zgubi i nie odbierze :)
j-94

Post autor: j-94 » 19 listopada 2007, 7:59

Ja tam lubię fotki, zawsze można w bardzo wredną pogodę, wśród grona znajomych lub i samemu, wyjąć albumik i poprawić sobie humorek.Ile to razy przy takiej okazjii był ubaw po pachy.Sam będąc ponad rok na L-4 bardzo chętnie wracałem do zdjęć, przyznam się, że nawet w szpitalu znajomi pokazywali mi swoje fotki i zaraz robiło się cieplej na sercu i duszy ;) ;) :hura: :hura:
olka

Post autor: olka » 19 listopada 2007, 17:54

Ja podobnie jak wiekszość z Was ze swoich wyjazdów przywożę zdjęcia,które potem starannie opisuję w albumach,a wiele powiększam i zawieszam na ścianę,choć już powoli zaczyna brakować miejsca :) z niektórych zdobytych szczytów biorę kamyki..leżą na biurku przy komputerze...
Przemko

Post autor: Przemko » 25 stycznia 2008, 13:40

pamiatki z gór to zdjecia,bilety wstepu,miłe wspomnienia.
mariuszg
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1421
Rejestracja: 11 marca 2010, 13:11

Post autor: mariuszg » 27 kwietnia 2010, 10:46

Stary temat , ale ciekawy. Co do zdjęć , to pewnie wszyscy je robią. Jakość obecnego sprzętu pozwala na utrwalanie niemal bez ograniczeń.
Ja ongiś wpadłem na dość oryginalny pomysł. Z każdego wyjazdu w góry przywożę dwa , trzy kamienie . Warunek : kamienie muszą być w miarę płaskie i mieć co najmniej 1 dm2 powierzchni. Następnie po powrocie wmurowuję je w podmurówkę mojego domu. Są tam kamienie z gór polskich, z Alp , nawet z Norwegii. Wygląda nawet ciekawie. Od frontu już prawie zapełniłem. Boki pewnie jeszcze dam radę , a tyłem to niech już się kiedyś syn zajmie.Tym sposobem jakaś cząstka gór jest na wyciągnięcie ręki, na codzień.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 27 kwietnia 2010, 11:01

Jak większość z was przywożę zdjęcia i wspomnienia no i błoto na butach hehe :P kamień mam tylko z rysów ,a jesli chodzi o oscypki to w szczyrku w samym centrum polecam hamburgera z oscypkiem :D dla tych co lubią fast food
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 27 kwietnia 2010, 11:03

Mariusz G. pisze:po powrocie wmurowuję je w podmurówkę mojego domu
Podpisujesz, który skąd?
mariuszg
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1421
Rejestracja: 11 marca 2010, 13:11

Post autor: mariuszg » 27 kwietnia 2010, 11:13

Jola R pisze:
Mariusz G. pisze:po powrocie wmurowuję je w podmurówkę mojego domu
Podpisujesz, który skąd?
Nie, do pewnego czasu większość pamiętałem , ale powoli zaczynam tracić rachubę. Niektóre są tak charaktrystyczne , że łatwo poznać z jakiego rejonu pochodzą.
Mirek

Post autor: Mirek » 27 kwietnia 2010, 20:07

Pocztówki z pieczatkami,tanie i mało miejsca zajmują. :zoboc:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 27 kwietnia 2010, 22:40

Ja zawsze szyszunie, ale niestety mi się gubią <lol> :D
Anonymous

Post autor: Anonymous » 27 kwietnia 2010, 23:04

Zdjęcia to oczywista oczywistość!!! Ale oprócz tego zawsze kupuje pocztówkę, wbijam pieczątkę, piszę datę i kazuję się na tej pocztówce wszystkim uczestnikom wyprawy podpisać... :D
ODPOWIEDZ