Piwo

W tym dziale porozmawiasz na każdy temat nie związany z górami. Ten dział ma na celu lepsze poznanie forumowiczów i może stać się przydatny w rozwiązywaniu codziennych problemów.

Moderatorzy: Grochu, HalinkaŚ, Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 16 października 2007, 7:52

http://wroclaw.naszemiasto.pl/wydarzenia/774605.html

Zwróćcie uwagę na ostatnie zdanie w/w artykułu... strajk ogłosił... właściciel.. :twisted: :twisted: ,tośmy się czasów doczekali.. :lol: :lol:
Przemko

Post autor: Przemko » 16 listopada 2007, 21:39

lubie piwo zubr,tyskie,.w sumie najlepsze polskie piwo.
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 17 listopada 2007, 14:32

Ja wczoraj degustowałem kilka żywców więc dziś dobrze o piwku pisał nie będę. :confused: :zygi:
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Awatar użytkownika
RafalS
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1002
Rejestracja: 01 listopada 2007, 23:53

Post autor: RafalS » 17 listopada 2007, 14:54

janek pisze:Ja wczoraj degustowałem kilka żywców więc dziś dobrze o piwku pisał nie będę. :confused: :zygi:
He..he..Glowa ciezka,leciutkie kieszenie... :D
Anonymous

Post autor: Anonymous » 17 listopada 2007, 16:59

janek pisze:Ja wczoraj degustowałem kilka żywców więc dziś dobrze o piwku pisał nie będę.
Mnie degustacja czeka dzisiaj,podczas meczu :piwo:
Oscar

Post autor: Oscar » 18 listopada 2007, 12:52

Wczoraj przez mecz zdegustowałem 7 Pilsnerów, chociaz niektórzy mowią że 7 to juz nie degustacja :P

Dzis tylko ze dwa walne a w poniedziałek abstynencja.
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 18 listopada 2007, 12:58

Oscar pisze:Wczoraj przez mecz zdegustowałem 7 Pilsnerów, chociaz niektórzy mowią że 7 to juz nie degustacja :P

Dzis tylko ze dwa walne a w poniedziałek abstynencja.
Wiesz co dobre :)
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 listopada 2007, 19:40

Ja tankuję generalnie polskie wyroby: Tyskie, Żywiec, Dębowe Mocne. Ale jak przyjeżdżam samochodem w Pieniny (lub w Tatry), to lubię zahaczyć o Słowację. Tak jak dzisiaj (18.11.2007).

Obrazek
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 18 listopada 2007, 19:47

Oscar pisze:Wczoraj przez mecz zdegustowałem 7 Pilsnerów
Wczoraj przed meczem, w trakcie i chwile po "zdegustowałem" 9 czeskich Budweisser'ów :breakdance: :2:
Przemko

Post autor: Przemko » 25 stycznia 2008, 13:35

lubie pic tyskie,żubra,ostatnio piłem angielskie piwo super mocne burley
9, proc,daje mocnego kopa.a tak to pije piwo kupione w markecie za 1zł...........
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 25 stycznia 2008, 23:33

Przemko pisze:super mocne burley
9, proc,
Mocne piwa nic dobrego do organizmu nie wnoszą. w wyższych stężeniach alkoholu /powyżej 6,3%/ traca specyficzny smak chmieloeo-drożdżowy a zawarte w piwie witaminy są, jakby tak powiedzieć, mniej aktywne i wchłaniają się słąbiej do orgamizmu. Najlepsze na zmęczenie jest piwo typu pilsner lub lager od 4,4-5,1% wag.alkoholu, ponieważ takie piwo ma bardzo zbliżone ciśnienie osmotyczne do ciśnienia osmotycznego krwi, w związku z tym zawarte w nim "dobra" - witaminy i mikroelementy, bardzo dobrze przenikają do krwioobiegu. Stąd m.in. efekt "gaszenia" pragnienia gdy wypijemy schłodzonego lagera lub pilsnera.
j-94

Post autor: j-94 » 26 stycznia 2008, 9:36

Przemko pisze:lubie pic tyskie,żubra,ostatnio piłem angielskie piwo super mocne burley
9, proc,daje mocnego kopa.a tak to pije piwo kupione w markecie za 1zł...........

O rany co ty pijesz chłopie, jeszcze to w plastikowych butelkach, strach to piwo nawet do ręki brać
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 26 stycznia 2008, 9:41

Królik pisze:Stąd m.in. efekt "gaszenia" pragnienia gdy wypijemy schłodzonego lagera lub pilsnera.
A Tyskie i Tatra też mają takie właściwości :?: :?: :?: :blink:
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 26 stycznia 2008, 9:58

Królik- ekspert!
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 26 stycznia 2008, 13:31

janek pisze:A Tyskie i Tatra też mają takie właściwości
jck pisze:Królik- ekspert!
janek wszystkie piwa mają tą właściwość, byleby nie były za mocne i schodzone do +5/+7 stopni, nie mniej bo tracą smak jak są przechłodzone.

jck od 2000 roku w branży napojowej, ale ekspertem to nie jestem, raczej takim malutkim pasjonatem :zoboc:
ODPOWIEDZ