Pierwszy wyjazd w Tatry

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Jędral
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1349
Rejestracja: 25 lutego 2009, 8:29

Post autor: Jędral » 29 lipca 2012, 20:21

Bez samochodu zapomnij, na T Zachodnie tylko schronisko - chyba, że masz stal w nogach i co dzień dojdziesz doliną.
Sam możesz wybierać los, zrozum to, wejdź na szczyt! - Adam Sikorski
NORMALNOŚĆ TO ILUZJA. TO CO JEST NORMALNE DLA PAJĄKA ... JEST CHAOSEM DLA MUCHY - Morticia Addams
Awatar użytkownika
GosiaB
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1411
Rejestracja: 01 sierpnia 2010, 20:11
Kontakt:

Post autor: GosiaB » 29 lipca 2012, 20:29

Staszek7200 pisze:czy nocleg w takiej miejscowości jak Murzasichle w mojej sytuacji nie wchodzi w grę?
jeśli dysponujesz własnym samochodem to nie ma znaczenia gdzie mieszkasz, ale jeśli zamierzasz korzystać z busów to najlepiej mieszkać w Zakopcu i to najlepiej w centrum lub jeśli tak jak pisałeś interesują Cię T. Zachodnie to Kościelisko jest idealnym rozwiązaniem :)

tu masz rozkład jazdy busów: http://www.zakopane.rozkladyjazdy.pl/busy/ zdecyduj sam czy zdążysz na ostatniego busa :)
Nie możesz zatrzymać
żadnego dnia,
ale możesz go nie stracić.

https://picasaweb.google.com/102928732526243008580
Master
Turysta
Turysta
Posty: 407
Rejestracja: 29 września 2008, 15:23

Post autor: Master » 30 lipca 2012, 21:17

Dziwny ten rozkład, albo nie uwzględnia wszystkiego, gdyż ja pamiętam, jak jeszcze rok temu, busikami, z Zakopanego do Poronina (lub prze zeń) można było wrócić jeszcze jakoś ok 22.
Awatar użytkownika
tatromaniak
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1120
Rejestracja: 20 czerwca 2009, 15:53

Post autor: tatromaniak » 30 lipca 2012, 21:49

Rozkład busów po samym Zakopanym to czysta teoria bo one jeżdżą praktycznie bez rozkładów. Jak jest pogoda i mogą zainkasować dudki jeżdżą do oporu a jak nie ma szans na zarobek to nawet taryfy nie uświadczysz.
To co pisze na tabliczkach i jest na stronach internetowych to czysta fikcja.
Master
Turysta
Turysta
Posty: 407
Rejestracja: 29 września 2008, 15:23

Post autor: Master » 30 lipca 2012, 23:07

No właśnie o tym mówię. W sezonie jeżdżą jak chcą i ile chcą. Z pod szlaków ostatnie busy odjeżdżają z reguły jakoś po 21, wyjątkiem jest Palenica Białczańska, gdzie ostatni bus odjeżdża wraz z ostatnimi turystami.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 września 2012, 14:19

Nie przesadzajmy też,że jeżdżą kiedy chcą. Faktycznie zdarzają się opóźnienia lub wcześniejsze odjazdy,ale spowodowane było to nadmiernym ruchem oraz remontami na drodze,niczym innym.
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 18 września 2012, 21:45

PensjonatRenifer pisze:Nie przesadzajmy też,że jeżdżą kiedy chcą. Faktycznie zdarzają się opóźnienia lub wcześniejsze odjazdy,ale spowodowane było to nadmiernym ruchem oraz remontami na drodze,niczym innym.
Rzecznik prasowy GDDKiA ? cy co? :kukacz: :lol: :spoko:
Awatar użytkownika
Kovik
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2118
Rejestracja: 18 maja 2010, 22:59
Kontakt:

Post autor: Kovik » 18 września 2012, 22:37

Króliku żaden rzecznik po prostu typowy spamer
http://gorolotni.blogspot.com

Życie zaczyna się po trzydziestce
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 18 września 2012, 22:58

Kovik pisze:Króliku żaden rzecznik po prostu typowy spamer
Kovik tysz powoli dochodza do takiego wniosku :spoko:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 22 października 2012, 13:18

Na pierwszy wyjazd znajdzie wiele tras dla niezaprawionych, przede wszystkim doliny takie jak: Białego, Strążyńska, Chochołowska, Kościeliska.

Oto kilka propozycji tras:
1) Dolina Kościeliska połączona ze zwiedzaniem jaskiń,
2) Dolina Białego połączona ze zdobyciem Sarniej Skałki i wyjściem Doliną Strążyńską,
3) Dolina Chochołowska - fajna na spacerek, choć przyznam, że dla dość nudna, montonna,
4) Kasprowy Wierch - polecam wejście od strony Myślenickich Turni,
5) Giewont - też do zdobycia, tylko początkującym radzę nie wchodzić do strony Doliny Strążyńskiej (zbyt ostro); na końcu, którąkolwiek trasą by nie wchodzić, są łańcuchy,
6) Gęsia Szyja - warto podjechać do Palenicy i tamtędy wchodzić.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 stycznia 2013, 12:12

Na pierwszy dzień bardzo fajną,rozgrzewającą trasą będzie Dolina Kościeliska i wspomniany system jaskiń ( Mroźna, Smoka,może i Mylna- ale tylko samo wejście,dalej trzeba mieć specjalistyczny sprzęt), lub Dolina Chochołowska i wycieczka na Grzesia.
Ostatnio zmieniony 18 stycznia 2013, 12:24 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 stycznia 2013, 12:20

PensjonatRenifer pisze:Smoka,może i Błędna

Oj, pensjonat, Twoje mądrości ludowe są wielkiej wartości, jednakże proponuję Ci, nim zaczniesz zaszczycać nas swoimi poradami, kup sobie jakiś podstawowy przewodnik i naucz się podstawowych nazw tatrzańskich, bo błędna to nie jaskinia, a głowa Twoja.
Awatar użytkownika
Ancyś
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 203
Rejestracja: 07 grudnia 2011, 17:38

Post autor: Ancyś » 18 stycznia 2013, 13:20

PensjonatRenifer pisze:Mylna- ale tylko samo wejście,dalej trzeba mieć specjalistyczny sprzęt
....a ja myślałam, że wystarczy czołówka :oczynoela: .....tyle czasu w błogiej niewiedzy żyłam.....
Igrając na krawędzi życia i śmierci znaleźliśmy tam – wolność potrzebną jak chleb!
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 18 stycznia 2013, 13:27

Ancyś pisze:a ja myślałam, że wystarczy czołówka
no przecież czołówka to też sprzęt specjalistyczny. Byle gdzie go nie kupisz. No chyba, że masz znajomości np. w sieci sklepów pewnego owada :lol:
Ancyś pisze:tyle czasu w błogiej niewiedzy żyłam
No widzisz. Człowiek uczy się przez całe życie...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 stycznia 2013, 13:29

Przestaniesz off topować ? Czy bana chcesz ?
ODPOWIEDZ