Które szlaki wybrać na wycieczkę w maju?

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Dzwonek

Post autor: Dzwonek » 28 marca 2012, 0:03

WAR pisze:Czy trasa z MOKA przez Świstówkę do D5SP jest do przejścia bez raków na początku maja?
ta trasa jest zamknięta do końca maja ze względu na lawiny
WAR pisze:szlak zielony z Doliny Roztoki do D5SP jest okresowo zamykana
nie jest zamykany, ale odcinek w okolicy Siklawy może być oblodzony
Awatar użytkownika
WAR
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 366
Rejestracja: 24 marca 2012, 19:35

Post autor: WAR » 28 marca 2012, 0:20

Dzwonek pisze:
WAR pisze:Czy trasa z MOKA przez Świstówkę do D5SP jest do przejścia bez raków na początku maja?
ta trasa jest zamknięta do końca maja ze względu na lawiny
WAR pisze:szlak zielony z Doliny Roztoki do D5SP jest okresowo zamykana
nie jest zamykany, ale odcinek w okolicy Siklawy może być oblodzony
Wiedziałem, że któraś trasa na D5SP jest zamknięta, tylko nie pamiętałem jaka. Dziękuję.
Master
Turysta
Turysta
Posty: 407
Rejestracja: 29 września 2008, 15:23

Post autor: Master » 28 marca 2012, 19:30

Generalnie ten teren to jednak jeszcze nie na maj.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 28 marca 2012, 21:12

ta trasa jest zamknięta do końca maja ze względu na lawiny
Zamknięta ze względu na kozice, które lawin się nie pękają. Turyści chodzą na własną odpowiedzialność :tup:
Awatar użytkownika
WAR
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 366
Rejestracja: 24 marca 2012, 19:35

Post autor: WAR » 01 kwietnia 2012, 14:56

Co myślicie o szlaku z Czarnego Stawu Gąsienicowego przez przełęcz Karb do Zielonego Stawu? Słyszałem że niektóre odcinki szlaku są dość przepaściste, był tam ktoś może w maju?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 01 kwietnia 2012, 15:05

WAR pisze:Co myślicie o szlaku z Czarnego Stawu Gąsienicowego przez przełęcz Karb do Zielonego Stawu? Słyszałem że niektóre odcinki szlaku są dość przepaściste, był tam ktoś może w maju?
Według mnie w Maju mogą być jeszcze płaty śniegu na trasie Czarny Staw- Karb. Jest to bardzo stromy odcinek i zjazd z takiej płaty może skończyć się upadkiem :zoboc:
Pati

Post autor: Pati » 01 kwietnia 2012, 18:20

Odcinek Czarny Staw ---> Karb. Widok w stronę Karbu na majówkę
https://picasaweb.google.com/PartycjaS2 ... 2194325170
podchodziliśmy zimowym wejściem

tutaj jeszcze inny sezon
https://picasaweb.google.com/PartycjaS/ ... 6467958274

Jak dobrze pamiętam to w obydwu przypadkach lód na stawie miejscami nieźle puścił.



Około 3 tyg. później dało radę wchodzić już szlakiem na Karb, tylko na dole był śnieg.

Teraz za wcześnie, żeby powiedzieć jak to będzie w tym roku.


Odcinek Krab ---> Zielony Staw powinien być Ok nawet ze śniegiem
Anonymous

Post autor: Anonymous » 02 kwietnia 2012, 14:15

Warto zahaczyć sobie o słowackie dolinki w Tatrach zachodnich np. polecam Raczkową z Kończystego, do Gaborowej Przełęczy potem można zaliczyć Bystrą i wrócić np. Dol. Kościeliską. Nie pamiętam tylko czy akurat szlak będzie w maju już otwarty, mam na myśli Słowację.
Dzwonek

Post autor: Dzwonek » 02 kwietnia 2012, 14:52

Gavlus75 pisze:polecam Raczkową z Kończystego, do Gaborowej Przełęczy potem można zaliczyć Bystrą
szlaki powyżej schronisk w Tatrach słowackich corocznie są zamknięte do 15 czerwca
Tempy dyszel

Post autor: Tempy dyszel » 02 kwietnia 2012, 18:27

Są nieliczne wyjątki od tej reguły,np:
-Siwy Wierch z Bobrowieckiej Wapienicy (przez Babki lub chatę pod Naruzim),
-Skrajne Solisko od schroniska,
- przeł. pod Osterwą i Sławkowski Szczyt (opcje uzależnione od pokrywy śnieżnej),
oraz opcja dla hardkorów czyli Baraniec:
http://hiking.sk/hk/ar/1751/na_baranec_ ... _zime.html
http://www.hzs.sk/?lang=sk&site=archivsprav&id=1983
Anonymous

Post autor: Anonymous » 03 kwietnia 2012, 13:39

Dzwonek pisze:
Gavlus75 pisze:polecam Raczkową z Kończystego, do Gaborowej Przełęczy potem można zaliczyć Bystrą
szlaki powyżej schronisk w Tatrach słowackich corocznie są zamknięte do 15 czerwca
Tak też myślałem, że nic się nie zmieniło. Słowacy bardzo rygorystycznie podchodzą do ochrony środowiska naturalnego i ograniczają jak moga ruch turystyczny z jednej strony, z drugiej łupią lasy na potęgę. W ubiegłym roku idąc na Polski Grzebień dol. Białej Wody miałem okazję obserwować dbałość o środowisko, to samo jak szedłem na Przełęcz pod Osobitą o od strony słowackiej. Chyba tną z każdej strony Tatr.
Master
Turysta
Turysta
Posty: 407
Rejestracja: 29 września 2008, 15:23

Post autor: Master » 03 kwietnia 2012, 18:54

Bo oni dbają głównie o swój interes. Nie tylko wycinają lasy, ale także usiłują budować hotele na terenie TANAP-u itp.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 03 kwietnia 2012, 21:19

Święta racja, a w tym co robią jest wiele sprzeczności. Szkoda tylko, że zrujnują ten kawałek Tatr.
Awatar użytkownika
WAR
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 366
Rejestracja: 24 marca 2012, 19:35

Post autor: WAR » 06 kwietnia 2012, 17:59

Dziękuję za pomoc w wyborze kierunków zwiedzania Tatr. Podejrzewam, że w maju ograniczę się do zwiedzenia jak największej części Tatr Zachodnich, dzięki Wikipedii doliczyłem się tam 33 dwutysięczników, zatem jest co zwiedzać.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 kwietnia 2012, 10:52

WAR pisze:dzięki Wikipedii doliczyłem się tam 33 dwutysięczników, zatem jest co zwiedzać.
A ile dostępnych oficjalnie ? :kukacz:
ODPOWIEDZ