Apel o wskazanie zniszczonych szlaków

Tu możesz porozmawiać ogólnie o turystyce górskiej, nie związanej z żadnym z pasm, znajdziesz informacje ważne dla rozpoczynających przygodę z górami, porady innych użytkowników, porozmawiasz o problemach, z którymi borykają się miłośnicy gór, zagrożeniach związanych z górską turystyką.

Moderatorzy: adamek, HalinkaŚ, Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 września 2007, 7:34

Pełne uznanie dla Ciebie. Brawo :brawo: :brawo: :brawo:
Oby tylko się zastosowali do naszego, a raczej Twojego apelu.

Oczywiście:
Natalia Gresuta - Łódź
Gaclan

Post autor: Gaclan » 19 września 2007, 10:22

No więc tak. Obiema rękoma podpisuję się pod tym apelem. Bo walka toczy się naprawdę w słusznej sprawie:

Marcin Naturalny-Wrocław

Odnośnie moich spostrzeżeń dotyczących szlaków, to póki co dotyczą one na razie tylko Sudetów:

Pierwszym szczytem który zaliczałem w tym roku była Kłodzka Góra. Niestety jak się później okazało, wcale go nie zdobyłem, szedłem niebieskim szlakiem i niestety nie doszedłem do samego szczytu. Żadnych oznaczeń prowadzących na szczyt. Z tego co mi wiadomo sam szczyt też nie jest oznakowany.

Następnie wybrałem się z Bielic na Rudawiec, potem na Kowadło. Na oby dwa szczyty w przeciwnych kierunkach prowadzi szlak zielony. W drodze na Rudawiec, szlak jest bardzo słabo oznaczony. Często na nim samym są zawalone drzewa. Sam szczyt jest oznaczony, ale to chyba jedyny plus tego szlaku.

Odnośnie Kowadła to szlak jest tu również przeciętnie oznaczony. Jest moment że wychodzi się z lasu i przecina się drogę, to znalezienie szlaku z drugiej strony graniczy z cudem. Na szczycie zdarta jest tabliczka z jego oznaczeniem.

Kolejny szlak do którego mam zastrzeżenia to niebieski szlak na Jagodną, można czasem iść 300 metrów mijając rozdroża i nie spotkać żadnego oznaczenia ze szlakiem. Sam szczyt to kamień z oznaczeniem dwóch strzałek w przeciwnych kierunkach i "ławka ze stołem". Czy nie można umieścić tam oznaczenia że to jest właśnie "Jagodna", w końcu to najwyższy szczyt Gór Bystrzyckich ?

No i na sam koniec Wysoka Kopa i Skopiec. Zero oznaczeń szczytów. Szlaki nawet jeśli są oznaczone, to w miejscu gdzie powinno się zejść w stronę Wysokiej Kopy ze szlaku zielonego nie ma żadnego oznaczenia. Na samej Wysokiej Kopie, to aby wejść na szczyt trzeba zboczyć ze szlaku "specjalną ścieżką". Oczywiście o oznaczeniu jej nikt nie pomyślał.

Więcej grzechów nie pamiętam...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 września 2007, 13:18

Tylko przyklasnąć wypada...

Antoni Trzebuniak - Bolesławiec
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 19 września 2007, 14:09

Marek Radziej - Bielsko-Biała
Gaclan

Post autor: Gaclan » 19 września 2007, 18:05

Ja rownież dziękuję za podpisy, i apeluję aby ich było więcej. Spróbujmy w ten sposob wyrazić swój szacunek do gór, dbając o lepsze oznakowanie szlaków i szczytów. A to pismo ma temu służyć. Wydaję mi się że jako klub możemy zdziałać więcej. Ale potrzeba jest więcej podpisow.
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 19 września 2007, 19:56

No już już forumowicze :evil: - podpisywać mi się czym prędzej :czytaj:
:) :spoko:
Gaclan

Post autor: Gaclan » 24 września 2007, 10:59

Przyznam się szczerze, że jestem mocno zawiedziony tym jakim powodzeniem cieszy się nasza klubowa akcja. Myślałem że jako klub możemy wiecej. Jednak do tego potrzebne jest zaangażowanie...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 24 września 2007, 11:49

Mirosław Kowol-Ruda Śląska
Anćla

Post autor: Anćla » 24 września 2007, 11:50

ja tez sie podpisuje Katarzyna Karcz Kraków
Pete

Post autor: Pete » 24 września 2007, 17:51

Piotr Synowiec - Chełm Śląski
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 września 2007, 7:53

No to co jesteśmy klubowiczami czy nie?
Bo uważam, że w takiej sprawie to powinniśmy jednogłośnie się podpisać i to bez zwracania uwagi nikomu.
Jest tak? Podpisywać się dalej!!!
Jeśłi boicie się napisać swoje imię i nazwisko na forum to napiszcie je przynajmniej do Admina na PW, ale pomóżcie nam w tym apelu bo idea jest SŁUSZNA i możemy coś zdziałać
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 września 2007, 9:58

Dagmara Turek, Sosnowiec

Sądze, że nie chodzi o to czy ktoś się boi tylko np nie wszyscy tu zaglądają, poza tym klubowiczów jest sporo a tych "czynnych" klubowiczów czy też "zwykłych" forumowiczów ? Zdecydowanie mniej
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 września 2007, 17:22

Adam Jelonek
Anonymous

Post autor: Anonymous » 26 września 2007, 17:21

Łukasz Klisowski - Ruda Śląska ;)
Gaclan

Post autor: Gaclan » 02 października 2007, 8:09

Amen
ODPOWIEDZ