Newsy z Tatr

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 15 października 2011, 16:38

Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 15 października 2011, 18:11

No to Panowie z TPN zabrali się za robotę, tylko co by się nie za bardzo przemęczyli. Poustawiają parę tabliczek i napiszą jak to się napracowali ciężko. :D
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
Atria
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 495
Rejestracja: 20 września 2010, 21:37

Post autor: Atria » 15 października 2011, 18:17

"Historii nie da się przewidzieć, tyle wiem jako historyk..."
Awatar użytkownika
Malgo
Turysta
Turysta
Posty: 1676
Rejestracja: 27 września 2010, 18:04

Post autor: Malgo » 15 października 2011, 18:41

Atria pisze:http://www.radiokrakow.pl/index.php?opt ... d=48:newsy Niebieski szlak na Grzesia w Tatrach Zachodnich został zamknięty. Chodzi o popularną tatrzańską górską ścieżkę, biegnącą polsko-słowacką granicą. Niebieski szlak łączy Przełęcz Bobrowiecką ze szczytem Grześ, wznoszącym się nad doliną Chochołowską w Tatrach Zachodnich. O zamknięciu szlaku zdecydowali przyrodnicy z Polski i Słowacji.
"Turyści słowaccy, którzy chcąi wejść na Grzesia, będą musieli zejść kilkanaście metrów w dół do żółtego szlaku, prowadzącego do schroniska na Polanie Chochołowskiej i tym szlakiem wejść na szczyt Grzesia" - wyjaśnia Szymon Ziobrowski z Tatrzańskiego Parku Narodowego i dodaje, że decyzja o zamknięciu szlaku została podjęta, ponieważ był on bardzo niewygodny.
Teraz na Grzesia będzie można wejść inną drogą, prowadzącą od schroniska w Dolinie Chochołowskiej. Niebieski szlak zostanie zlikwidowany.
O kurczę, to chyba ten szlak, którym dzielnie szłyśmy z Anią, Ninikiem i Lucy :D Mieliśmy niepowtarzalną szansę na przejście go we wrześniu podczas zjazdu :)
"(...) Rozmiłowana, roztęskniona,
Schodzi powoli od miesiąca
Zamykać Tatry w swe ramiona (...)"
https://get.google.com/albumarchive/101 ... 1781546915
Awatar użytkownika
Atria
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 495
Rejestracja: 20 września 2010, 21:37

Post autor: Atria » 15 października 2011, 18:45

Malgo2malgo pisze:Mieliśmy niepowtarzalną szansę na przejście go we wrześniu podczas zjazdu :)
zdążyliście w ostatniej chwili :zoboc:
dobrze, że nie zamknęli żółtego z Chochołowskiej przy okazji :twisted: :twisted:
"Historii nie da się przewidzieć, tyle wiem jako historyk..."
Awatar użytkownika
Zrzęda
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1391
Rejestracja: 04 maja 2009, 19:27

Post autor: Zrzęda » 15 października 2011, 18:58

Malgo2malgo pisze:O kurczę, to chyba ten szlak, którym dzielnie szłyśmy z Anią, Ninikiem i Lucy
To znaczy, że myśmy tam jednak legalnie szli?

Szymon Ziobrowski z Tatrzańskiego Parku Narodowego pisze:decyzja o zamknięciu szlaku została podjęta, ponieważ był on bardzo niewygodny.
Oj tam, oj tam. Fajny był :twisted:
Ostatnio zmieniony 18 kwietnia 2012, 21:34 przez Zrzęda, łącznie zmieniany 4 razy.
"Boję się świata bez wartości, bez wrażliwości, bez myślenia. Świata, w którym wszystko jest możliwe. Ponieważ wówczas najbardziej możliwe jest zło..."
(R. Kapuściński)
Zbychu

Post autor: Zbychu » 15 października 2011, 19:11

Zrzęda pisze:To znaczy, że myśmy tam jednak legalnie szli?
Wtedy jeszcze legalnie :twisted: Teraz to pamiętne przejście nabiera nowego wymiaru :spoko: ;)
Awatar użytkownika
Zrzęda
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1391
Rejestracja: 04 maja 2009, 19:27

Post autor: Zrzęda » 28 października 2011, 14:58

Palenica Białczańska: Parking na sms:
http://www.tygodnikpodhalanski.pl/www/i ... =&id=13642
"Boję się świata bez wartości, bez wrażliwości, bez myślenia. Świata, w którym wszystko jest możliwe. Ponieważ wówczas najbardziej możliwe jest zło..."
(R. Kapuściński)
Awatar użytkownika
Zrzęda
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1391
Rejestracja: 04 maja 2009, 19:27

Post autor: Zrzęda » 31 października 2011, 22:29

Przypominajka:

Od wtorku część szlaków w Tatrach Słowackich zamknięta dla turystów
http://www.tygodnikpodhalanski.pl/www/i ... =&id=13697
"Boję się świata bez wartości, bez wrażliwości, bez myślenia. Świata, w którym wszystko jest możliwe. Ponieważ wówczas najbardziej możliwe jest zło..."
(R. Kapuściński)
Awatar użytkownika
Tilia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1073
Rejestracja: 21 listopada 2008, 20:16

Post autor: Tilia » 03 listopada 2011, 19:38

"Niech wiatr zawsze Ci wieje w plecy, a słońce świeci w twarz, niech wiatry przeznaczenia zaniosą Cię do nieba byś zatańczyła z gwiazdami!!
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 29 listopada 2011, 12:40

To będzie największe sprzątanie Tatr w historii

http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/kr ... omosc.html
Awatar użytkownika
Tilia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1073
Rejestracja: 21 listopada 2008, 20:16

Post autor: Tilia » 29 listopada 2011, 20:06

no to się już zapisujemy!!!
"Niech wiatr zawsze Ci wieje w plecy, a słońce świeci w twarz, niech wiatry przeznaczenia zaniosą Cię do nieba byś zatańczyła z gwiazdami!!
Anonymous

Post autor: Anonymous » 01 grudnia 2011, 20:33

Jedno z ciekawszych zjawisk jakie można zaobserwować. Mi nigdy nie udało się go ładnie na zdjęciu uchwycić, a widziałem kilka razy
Awatar użytkownika
Tilia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1073
Rejestracja: 21 listopada 2008, 20:16

Post autor: Tilia » 01 grudnia 2011, 22:21

no to Ci się poszczęściło,grunt żeby trzy razy je widzieć :) że zdjęcia nie masz,to nieważne,co widziałeś to Twoje!!!! gratulacje!
"Niech wiatr zawsze Ci wieje w plecy, a słońce świeci w twarz, niech wiatry przeznaczenia zaniosą Cię do nieba byś zatańczyła z gwiazdami!!
Anonymous

Post autor: Anonymous » 02 grudnia 2011, 7:14

Tilia pisze:grunt żeby trzy razy je widzieć
Widziałem dwa ... Po zobaczeniu pierwszego zaliczyłem lot zakończony niewesoło ... Co mam robić ... ? Mogę iść w góry ... ?

P.s. :zoboc:
ODPOWIEDZ