Tripple Attack - czyli (nie)samotne Tatry polsko-słowackie

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3055
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Post autor: Pudelek » 29 sierpnia 2011, 12:03

PiotrekP pisze: A co było z Rozpudą?
z Rospudą akurat było przegięcie totalne, bo obwodnicę zaprojektowano akurat w tym miejscu, gdzie był rezerwat. Po bokach rezerwatu nie było, ale przeprowadzono akurat tam (podobnie jak na Górze św. Anny, gdzie zamiast A4 przeprowadzić bokiem to przeprowadzono przez jedyną w okolicy górę i jedyny w okolicy Park Krajobrazowy) - a potem już projektanci (czytaj urzędnicy) szli w zaparte - nic nie będą zmieniać (to by oznaczało, że się pomylili, gdyż ten przebieg obwodnicy nie był ani najtańszy ani najkrótszy - ale urzędnik mylić się przecież nie może). Na szczęście do tego barbarzyństwa tam nie doszło...

Potrzeby innych i rozwój to jedna sprawa, ale nie uważam, żeby z powodu grupy jakiś osób można zniszczyć piękny kawałek terenu, należący wszak do całego społeczeństwa. Takich przypadków zresztą jest sporo...
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
Awatar użytkownika
malgosiadg
Turysta
Turysta
Posty: 929
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 11:47

Post autor: malgosiadg » 29 sierpnia 2011, 12:07

Pudelek pisze:i to nie tylko z Tatr, bo wbrew temu co można odnieść po lekturze forum, przyroda w Polsce nie ogranicza się tylko do Tatr
o przepraszam - no teraz to mnie ubodłeś ;) To ja tu każdy nietatrzański badylek opisuję, a Ty mi takie insynuacje!! Lepiej byś zadbał o równowagę w przyrodzie - relacje pisać szybciutko i żeby mi fajne podpisy pod zdjęciami były! :cisza:
„Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3055
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Post autor: Pudelek » 29 sierpnia 2011, 12:22

malgosiadg pisze:To ja tu każdy nietatrzański badylek opisuję, a Ty mi takie insynuacje!!
oczywiście nawet na tym forum są chwalebne wyjątki ;)

przepraszam, więcej będę starał się nie bodać :D

malgosiadg pisze: Lepiej byś zadbał o równowagę w przyrodzie
z tym będzie problem, bo i wyjazd niegórski i z 4 tysiące zdjęć do ogarnięcia :)
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
Anonymous

Post autor: Anonymous » 29 sierpnia 2011, 12:48

Dobromił pisze:Czyli jak to w końcu jest ? Wspinacz, ekolog czy "niedzielny turysta" niszczy przyrodę ?
CZŁOWIEK :!:

Pomijając kwestię ekologów (w każdym zdaniu jest trochę racji) w tym opisie wycieczki (krótkie jak na Mosora :twisted:) znalazłem jedną bardzo ważną rzecz. Każdy chodzi jak chce, z kim chce i co najważniejsze chodzi dla siebie (by zdobywać, odpoczywać czy też udowadniać coś sobie). Obojętnie co nami kieruje by iść w góry dążmy do tego by po każdej naszej wycieczce mogliśmy napisać jak
Mosor reinkarnacja pisze:...pozwoliły mi odbyć niezwykłą, niepowtarzalną wędrówkę po jakże pięknych...
... i tego Sobie i Wam życzę :jupi:


Nim będziecie się licytować kto bardziej szkodzi przyrodzie (ekologowie, turyści czy wspinacze) chcę tylko napisać że najłatwiej jest zacząć chronić przyrodę od odpowiedniego SWOJEGO zachowania w górach. Najpierw nauczmy się sami szanować przyrodę później uczmy innych.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 29 sierpnia 2011, 12:50

Password pisze:Nim będziecie się licytować kto bardziej szkodzi przyrodzie (ekologowie, turyści czy wspinacze) chcę tylko napisać że najłatwiej jest zacząć chronić przyrodę od odpowiedniego SWOJEGO zachowania w górach. Najpierw nauczmy się sami szanować przyrodę później uczmy innych.
:brawo: :brawo: :brawo:
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
kris75

Post autor: kris75 » 29 sierpnia 2011, 14:13

Mosor reinkarnacja pisze:
kris75 pisze:te zdjęcia za bardzo podrasowane jak dla mnie.
Takie zdjęcia robi Canon SX 130 IS (parametry ręcznie ustawiane do każdego zdjęcia).

[quote

A ja mam Canona SX 110 IS tam też jest ręczne ustawianie tylko opcja wzmocnienie kolorów.Jak dla mnie to zdjęcia rażą oczy.

P.S Mosor tylko mi nie mów,że swoimi oczami widziałeś takie kolory jak na zdjęciach.
Awatar użytkownika
Mosorczyk
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 454
Rejestracja: 04 grudnia 2006, 11:45
Kontakt:

Post autor: Mosorczyk » 30 sierpnia 2011, 8:37

kris75 pisze:P.S Mosor tylko mi nie mów,że swoimi oczami widziałeś takie kolory jak na zdjęciach.
Wiadome, że nie. Przecież pisałem, że to tylko ustawienia. Ja wywołuję swoje zdjęcia z każdego wypadu, więc musżę ustawić takie kolory, bo ustawiam je pod konkretny fotolab. Chodzi o to, że po wywołaniu nie dostajesz takich samych kolorów jak widać tu na forum. Ten fotolab podchodzi indywidualnie do klienta, dlatego wspólnie wybraliśmy takie nasycenie, ponieważ na papierze te kolory nie są już takie intensywne jak tu.
kris75

Post autor: kris75 » 30 sierpnia 2011, 10:20

Ok teraz kapuje zwracam honor.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 03 września 2011, 19:28

Mosor reinkarnacja hej Młody!!! wreszcie powrót...mam nadzieje iż spotkamy się w Tatrach i to już niedługo:)
Awatar użytkownika
Mosorczyk
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 454
Rejestracja: 04 grudnia 2006, 11:45
Kontakt:

Post autor: Mosorczyk » 04 września 2011, 19:24

Cowboy pisze: wreszcie powrót...mam nadzieje iż spotkamy się w Tatrach i to już niedługo:)
Nareszcie!!! :hura: Stare dobre czasy wracają!!! :jupi:
Awatar użytkownika
Panda
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1688
Rejestracja: 08 maja 2010, 21:16

Post autor: Panda » 04 września 2011, 23:17

Mosor reinkarnacja pisze:
Cowboy pisze: wreszcie powrót...mam nadzieje iż spotkamy się w Tatrach i to już niedługo:)
Nareszcie!!! :hura: Stare dobre czasy wracają!!! :jupi:
"Nowe czasy i nowi ludzie" też nie są złe...w moim mniemaniu. :)
I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.
W życiu nie trzeba wiele, żeby wy...dolić się na ryj. Wystarczy iść do przodu.
Awatar użytkownika
Tilia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1073
Rejestracja: 21 listopada 2008, 20:16

Post autor: Tilia » 04 września 2011, 23:34

chyba można pogodzić jedno z drugim :)
"Niech wiatr zawsze Ci wieje w plecy, a słońce świeci w twarz, niech wiatry przeznaczenia zaniosą Cię do nieba byś zatańczyła z gwiazdami!!
Awatar użytkownika
Mosorczyk
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 454
Rejestracja: 04 grudnia 2006, 11:45
Kontakt:

Post autor: Mosorczyk » 05 września 2011, 3:42

Panda pisze:"Nowe czasy i nowi ludzie" też nie są złe...w moim mniemaniu.
Nie pisałem o "nowych ludziach". Raczej to miałem na myśli, że wraca człowiek, z którym wszystko zacząłem: pierwszą zimową tatrzańską przygodę, zimowe wejście na Rysy, pierwsze spanie w okopach śnieżnych przy -15'C, wiele "szalonych" nocnych wypraw; wraca ten, który nauczył mnie "stylu" w jakim teraz chodzę po górach (czyt. nie korzystanie ze schronisk i wszelkiej "komercji", zabieranie ze sobą absolutnego minimum i pokonywanie setek kilometrów z namiotem lub bez). Jemu to wszystko zawdzięczam, dlatego nie mogę doczekać się kolejnej serii zimowych wypadów w góry!
Co do czasów, to nie są złe - są poprost inne - to tak, jakby porównać zimowe i letnie góry. Obie pory są przepiękne, ale nie można powiedzieć, że któraś jest lepsza. Obie są inne i przeżycia są całkiem inne. Ale obie bardzo piękne!
ODPOWIEDZ