Krokusy w dolinach tatrzańskich

W tym dziale dyskutujemy na tematy związane z Tatrami. Rozmawiamy o turystyce, taternictwie powierzchniowym i jaskiniowym, tatrzańskich szlakach, ścieżkach, jaskiniach, schroniskach, wierzchołkach, przełęczach, dolinach, graniach, jeziorach, TOPR, Tatrzańskim Parku Narodowym i TANAP-ie.

Moderatorzy: adamek, Moderatorzy

Montano

Post autor: Montano » 31 marca 2011, 8:08

JA też wybieram się w niedzielę do Chochołowskiej razem z małżonką:). Jak wrócimy to zdam relację słowno zdjęciową. Zapowiadają cały czas słoneczną pogodę i bardzo wysokie temp, do 23 stopni w niedzielę:)
Awatar użytkownika
Zrzęda
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1391
Rejestracja: 04 maja 2009, 19:27

Post autor: Zrzęda » 31 marca 2011, 16:57

Malgo2malgo pisze:Ja na krokusy wybiorę się może 16-17 kwietnia i wierzę, że wtedy już będzie full-violet :)
zatem do zobaczenia :) też planuję ten właśnie weekend
"Boję się świata bez wartości, bez wrażliwości, bez myślenia. Świata, w którym wszystko jest możliwe. Ponieważ wówczas najbardziej możliwe jest zło..."
(R. Kapuściński)
Awatar użytkownika
Ptoszek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1098
Rejestracja: 15 kwietnia 2010, 15:12

Post autor: Ptoszek » 31 marca 2011, 19:38

jak i my z Paulą :D tak że polana będzie w krokusach jak i GSach :twisted:
"Cisza, wszędzie cisza. Jeszcze chwilę temu rozmawialiśmy ze sobą, żartowali. A teraz słyszą już tylko głuchy dźwięk kamieniającego śniegu, pod którym leżą. I czekają na pomoc. "
Awatar użytkownika
Zrzęda
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1391
Rejestracja: 04 maja 2009, 19:27

Post autor: Zrzęda » 31 marca 2011, 20:05

Ptoszek pisze:jak i my z Paulą :D tak że polana będzie w krokusach jak i GSach :twisted:
ubierzmy się na fioletowo, zrobimy krokusom konkurencję :lol:
"Boję się świata bez wartości, bez wrażliwości, bez myślenia. Świata, w którym wszystko jest możliwe. Ponieważ wówczas najbardziej możliwe jest zło..."
(R. Kapuściński)
Awatar użytkownika
Ptoszek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1098
Rejestracja: 15 kwietnia 2010, 15:12

Post autor: Ptoszek » 31 marca 2011, 20:07

Zrzęda pisze:ubierzmy się na fioletowo, zrobimy krokusom konkurencję
mówisz i masz :lol: my w sobotę będziemy
"Cisza, wszędzie cisza. Jeszcze chwilę temu rozmawialiśmy ze sobą, żartowali. A teraz słyszą już tylko głuchy dźwięk kamieniającego śniegu, pod którym leżą. I czekają na pomoc. "
Awatar użytkownika
Zrzęda
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1391
Rejestracja: 04 maja 2009, 19:27

Post autor: Zrzęda » 31 marca 2011, 20:10

Ptoszek pisze:
Zrzęda pisze:ubierzmy się na fioletowo, zrobimy krokusom konkurencję
mówisz i masz :lol: my w sobotę będziemy
ha ha :D no to jesteśmy umówieni na krokusowo-fioletową fotosesję :jupi:
"Boję się świata bez wartości, bez wrażliwości, bez myślenia. Świata, w którym wszystko jest możliwe. Ponieważ wówczas najbardziej możliwe jest zło..."
(R. Kapuściński)
Awatar użytkownika
Ptoszek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1098
Rejestracja: 15 kwietnia 2010, 15:12

Post autor: Ptoszek » 31 marca 2011, 20:11

Zrzęda pisze:ha ha no to jesteśmy umówieni na krokusowo-fioletową fotosesję
:oki: już się doczekać nie mogę :twisted:
"Cisza, wszędzie cisza. Jeszcze chwilę temu rozmawialiśmy ze sobą, żartowali. A teraz słyszą już tylko głuchy dźwięk kamieniającego śniegu, pod którym leżą. I czekają na pomoc. "
Anonymous

Post autor: Anonymous » 01 kwietnia 2011, 9:04

Mówili w wiadomościach jakieś dwa, trzy dni temu, że fajnie już rozkwitły w Chochołowskiej i Kościeliskiej. Chociaż o tej Kościeliskiej to jakoś nigdy nie słyszałam, żeby też tam ktoś na krokusy jeździł, ale tak podawali. Kiedyś jedna góralka mówiła mi że też są fajne na Kalatówkach, ale tego nie sprawdzałam
Awatar użytkownika
Inga
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 839
Rejestracja: 20 marca 2010, 0:48

Post autor: Inga » 01 kwietnia 2011, 9:18

SabinaW. pisze:Chociaż o tej Kościeliskiej to jakoś nigdy nie słyszałam, żeby też tam ktoś na krokusy jeździł, ale tak podawali.
Są, są. Ja chyba nawet wolę na krokusy jeździć do kościeliskiej, bo mi się o wiele bardziej podoba niż chochołowska
"Szalony kto sądzi, że ludzkiego szczęścia trzeba szukać w zaspokajaniu pragnień,
przekonany, że dla idących liczy się przede wszystkim dojść do kresu.
A kresu przecież nigdy nie ma."
Antoine de Saint-Exupéry
Anonymous

Post autor: Anonymous » 01 kwietnia 2011, 22:07

Montano czekam na relację...
ja wybieram się za tydzień, więc najświeższe informacje z pierwszej ręki mile widziane :)

a tak przy okazji to w schronisku mają już chyba dość telefonów w tej sprawie, bo podają info na stronie:
http://www.chocholowska.zakopane.pl/index2.html

:)
viking
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 592
Rejestracja: 26 grudnia 2009, 15:22

Post autor: viking » 02 kwietnia 2011, 9:50

Witam ,

Jutro wraz z moją "połówką" tj w niedzielę na 99% pojedziemy na "krokusy" w dolinie Chochołowskiej :hura: , jakby ktoś (z naszych)
również tam przebywał , to proszę o info :spoko:
Mam wrodzoną dociekliwość do wiedzy której nie posiadam - więc zadaję pytania ?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 02 kwietnia 2011, 18:34

viking , myślisz, że już jest wysyp krokousów?
myślałam, że za tydzień wystarczy ;)
zdaj relację na forum jak wrócicie :)
Montano

Post autor: Montano » 02 kwietnia 2011, 22:00

Ja też jutro na 100% będę z moją połówką:) na Chochołowskiej:)
Paweld

Post autor: Paweld » 03 kwietnia 2011, 9:55

Zdajcie relację. Ja będę tam dopiero w dniach 15-17 kwiecień to jeszcze powinny być
viking
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 592
Rejestracja: 26 grudnia 2009, 15:22

Post autor: viking » 03 kwietnia 2011, 19:50

Witam

Tak jak pisałem , dziś z samego rana zawitałem do cudownej doliny Chochołowskiej. Celem dzisiejszego wypadu było "polowanie na krokusy" . Pogoda generalnie dopisała tj do godz 12 ciemniejsze chmury walczyły ze słońcem i .....poddaly sie :hura:

jak wyszło "polowanie" ? , no cóż polana Chochołowska (wg mnie) dopiero jest w 70% jest rozkwitnięta tymi fioletowymi kwiatami, oto kilka moich ujęć (zdjęcia surowe nic nie poprawiane) tak na szybko cięzko wybrać , takie aby dały "ogólny" pogląd na Polanę (zrobilem ponad 200 ujęć- :lol: ), dlatego gdyby chodziło o piękno tych kwiatów to napewno wiele innych bym zaprezentował , jednak teraz chodziło tylko ogólny pogląd :



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

oraz obowiązkowo ujęcie mojej małżonki

Obrazek



:twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Ostatnio zmieniony 03 kwietnia 2011, 20:22 przez viking, łącznie zmieniany 2 razy.
Mam wrodzoną dociekliwość do wiedzy której nie posiadam - więc zadaję pytania ?
ODPOWIEDZ