Zdobywanie punktów GOT

Tu możesz porozmawiać ogólnie o turystyce górskiej, nie związanej z żadnym z pasm, znajdziesz informacje ważne dla rozpoczynających przygodę z górami, porady innych użytkowników, porozmawiasz o problemach, z którymi borykają się miłośnicy gór, zagrożeniach związanych z górską turystyką.

Moderatorzy: adamek, HalinkaŚ, Moderatorzy

Anonymous

GOT PTTK

Post autor: Anonymous » 13 sierpnia 2007, 12:45

Witam.Mam pytanko,co sądzicie o zdobywania odznak GOT?Mój syn podczas naszego ostatniego pobytu w górach kupił sobie książeczkę i koniecznie chce zdobywać odznaki.Myślę że to dobrze ponieważ zawsze to jakaś mobilizacja.Mam tylko problem z naliczaniem punktów,strasznie to wszystko skomplikowane :? .Może znacie jakiś link gdzie są już podliczone punkty z poszczególnych tras?Z góry dziękuję za pomoc :D
Alf

Post autor: Alf » 13 sierpnia 2007, 13:00

Samo zdobywanie odznak PTTK jest fajną zabawą pod warunkiem, że traktuje się to jak zabawę , a nie "za wszelką cenę". Dotyczy to również odznak krajoznawczych - wszelkiego typu regulaminy i książeczki pokazują co w danym regionie warte jest zobaczenia. Jeżeli chodzi o pomoc w naliczaniu pkt to na stronie z linkiu jest program , który powinien Ci pomóc w naliczaniu pkt.
pozdrawiam
alf
http://www.pttk.sltzn.katowice.pl/GOT.HTM
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 sierpnia 2007, 13:24

Mój syn uwielbia wędrówki po górach i na pewno będzie to tylko zabawa przy okazji zdobywania kolejnych odcinków.Dziękuję za pomoc :D
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 13 sierpnia 2007, 15:47

Łoj, to były czasy gdy za młodu sie takie punkciki zdobywało i odznaki sie w pierś wpinało... łoj były czasy...
Ale super że to zostało i że młodym się dalej chce.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 sierpnia 2007, 15:58

Królik pisze:Łoj, to były czasy gdy za młodu sie takie punkciki zdobywało i odznaki sie w pierś wpinało... łoj były czasy...
Ale super że to zostało i że młodym się dalej chce.
Łoj,były,były.Też mnie to cieszy.Tym bardziej że coraz mniej młodzieży w górach widuję :( :( :(
Alf

Post autor: Alf » 13 sierpnia 2007, 18:27

Powiedz mi gdzie kosztuje podbicie ? z czymś takim się jeszcze nie spotkałem, natomiast spotkałem się z podbijaniem książeczek kolegom i koleżankom .
Pete

Post autor: Pete » 13 sierpnia 2007, 22:24

Ja poprzestałem na małej złotej, bo na dużą trzeba robić sobie bardzo wymyślne trasy i czasu też dużo nie mam...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 sierpnia 2007, 11:21

No to już lekka przesada!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :evil: :evil: :evil:
Alf

Post autor: Alf » 14 sierpnia 2007, 11:22

to są marginalne przypadki ,
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 14 sierpnia 2007, 11:50

Ale chyba trzeba by to gdzieś zgłosić, no bo co to za złodziejskie praktyki są....
Może do jakiegoś oddziału PTTK ?
Spróbuje się dowiedzieć czegoś więcej o tym, u nas w Bielsku, jak wrócę z urlopu.
Prośba tylko do Was, byście mi przypomnieli o tym 10 września, bo mogę zapomnieć :wink:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 sierpnia 2007, 11:58

Przypomnimy :)
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 14 sierpnia 2007, 12:00

No i dobrze, bo ja mam pamięć jak najlepsze komputery - PRZENOśNą :lol:
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 21 sierpnia 2007, 16:23

Znalazłem coś takiego względem zdobywania punktów GOT.
Może sie komuś przyda, więc wkładam:

http://gotki.w.interia.pl/gotpttk1.html

Pozdrawiam

P.S. mirkow szczególnie dla Ciebie, szkoda tylko żeś już w górach...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 02 października 2007, 22:01

Mosorczyk ja tez się bawię w odznakę GOT :) Póki co czeka mnie weryfikacja na popularną, ale.. co do Twoich wątpliwości:
Kupujesz książeczkę GOT ( najlepiej w PTTK - 3zl; w schroniskach lubią sobie policzyć 5-6zl :shock: ) podbijasz podczas tras - np stacja kolejowa, urząd pocztowy, jakis sklepik, restauracja muzeum itp. I w ciągu drogi podobnie, czyli tu najczęściej schroniska. Punkty liczone są według regulaminu w trasach punktowanych ( koszt 20zl ) Tam jest "rozrysowane" ile jest punktów na danym odcinku. Za odcinki nieopisane regulaminem liczy sie bodajże 1km = 1 pkt i 1 pkt za każde 100m sumy podejść (ale tego jeszcze nie rozkminiłam do końca :P )
Co do pytania 3 - Odznaki dostajesz, a raczej kupujesz po weryfikacji w terenowym referacie weryfikacyjnym, w przypadku odznaki Dużej i Za Wytrwałośc musi to być centralny referat weryfikacyjny w krakowie.

Co do punktowanych tras polecam programik do ściągnięcia http://mojegory.com.pl/got_program.php - liczy punkty :) Chociaz lepiej jest to ujęte w regulaminie.
Pete

Post autor: Pete » 03 października 2007, 15:47

Ja jeszcze dodam, że najpierw zdobywa się odznakę popularną, a potem małe. W jednym roku możesz zdobyć popularną (tylko 60 pkt. - czyli jedna poważna trasa w Tatrach) i małą brązową (120 pkt.), dalej musisz poświęcić rok na każdą kolejną odznakę (mała srebrna 360 pkt., mała złota 720 pkt.). O dużych odznakach nie wspominam, bo najwcześniej możesz je zdobywać za ponad 3 lata (oczywiście jak od przyszłego roku zaczniesz zbierać punkty na popularną i małą brązową). Jeżeli w danym roku masz nadwyżkę - dla przykładu 180 pkt. potrzeba Ci na popularną i m. brązową, więc jeśli w roku zbierania punktów na te odznaki zdobyłbyś ich 200, to miałbyś 20 punktów nadwyżki i 50 % z tego przechodzi Ci na zbieranie punktów do małej srebrnej, czyli 10). To by było na tyle z tych najistotniejszych rzeczy - Daga już świetnie opisała wcześniej. Radzę Ci więc Mosorczyk, żebyś kupił sobie szybko książeczkę i regulamin GOT (jest on niezastąpiony, bo w tych internetowych przelicznikach często zdarzają się błędy, a regulamin jest często aktualizowany). W tym roku najprawdopodobniej już się nie wyrobisz ze zbieraniem, więc zbieranie możesz zacząć od 1 stycznia 2008.
ODPOWIEDZ