Wyprawa w Sudety 2007 część pierwsza - Rudawiec

Tu możesz porozmawiać o szlakach, zapytać o ich stan oraz wszelkie trudności. Podyskutujesz o turystyce i wszystkich innych sprawach dotyczących Sudetów czy parków narodowych i krajobrazowych położonych na terenie tych gór. Podyskutujesz m.in. na temat Karkonoszy, Gór Sowich czy też historii związanej z Sudetami oraz przygotujesz się na bezpieczny wyjazd w góry.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Pete

Post autor: Pete » 09 sierpnia 2007, 20:52

Mam jeszcze do Was pytanie chłopaki, bo siedzicie w temacie. A mianowicie będąc w Górach Stołowych zauważam, że wielu ludzi zostawia pod skałkami patyki, kije itp.... Ustawiane one są w rządku. Czemu ma to służyć. Może się orientujecie?
Gaclan

Post autor: Gaclan » 09 sierpnia 2007, 21:20

przyznam się szczerze, że nie mam pojęcia :oops:
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 09 sierpnia 2007, 21:27

Ja chyba wiem co za rzecz z tymi patykami jest...
Tylko weżcie pod uwagę że powiedziałem CHYBA, jakby się okazało, że to nie to.
A mianowicie: patyki podkłada się pod skałę, głaz, duży kamień, żeby ją/go podpierały, żeby się nie przewróciła/nie stoczył.
Pyrsk Ludkowie :wink:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 sierpnia 2007, 21:55

Patyczki się podkłada żeby właśnie skały sie nie przewróciły :D :D :D To taki okoliczny zwyczaj i po czeskiej stronie też
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 09 sierpnia 2007, 23:55

Dziękuję Termit za utwierdzenie mnie w moim CHYBA... :D
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 sierpnia 2007, 6:01

Pete pisze:Mam jeszcze do Was pytanie chłopaki, bo siedzicie w temacie. A mianowicie będąc w Górach Stołowych zauważam, że wielu ludzi zostawia pod skałkami patyki, kije itp.... Ustawiane one są w rządku. Czemu ma to służyć. Może się orientujecie?
W Tatrach na Słowacji są powbijane nawet pręty przy każdym schodku po to żeby się nie obsunął.
Pete

Post autor: Pete » 10 sierpnia 2007, 11:25

Termit pisze:Patyczki się podkłada żeby właśnie skały sie nie przewróciły :D :D :D To taki okoliczny zwyczaj i po czeskiej stronie też
Dzięki Termit. Znasz się na rzeczy :).
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 sierpnia 2007, 16:58

gefas schodki swoja drogą skałki sobie. I podobnie patyki do prętów. Nie mają nic wspólnego.
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 08 października 2007, 21:02

super jest na Szczelincu Wielkim i warto zobaczyć błędne skały są niedaleko

Obrazek
Gaclan

Post autor: Gaclan » 08 października 2007, 21:25

Widze że mamy kolejnego wielbiciela Sudetow. God Bless You Janek
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 10 października 2007, 19:44

ja znam jeszcze taką wersje do czego służą te patyczki , mianowicie do tego że się jeszcze wróci w to miejsce
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
ODPOWIEDZ