pałatka WP

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Anonymous

pałatka WP

Post autor: Anonymous » 13 czerwca 2010, 15:30

pewnie troche osób używa pałatek z wojska polskiego prosiłbym o pare opini jak z przemakaniem, cięzar i możę wygodą noszenia czy warto mieć ze sobą takie coś z góry dzieki za jakieś info
Awatar użytkownika
Ptoszek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1098
Rejestracja: 15 kwietnia 2010, 15:12

Post autor: Ptoszek » 13 czerwca 2010, 15:46

W wojsku sprawdzała się świetnie nie przemakała choć nie mieliśmy nówek tylko używki, co do ciężkości Mi tam nie przeszkadzała, choć wiadomo że cięższa jest od jakiś zakupionych w kiosku pelerynek, a tak poza twoimi pytaniami z 2 pałatek możesz sobie namiot zrobić :), osobiście ja zawsze mam z plecaki pałatkę ale nie miałem okazji jeszcze używać i obym nie miał :P
"Cisza, wszędzie cisza. Jeszcze chwilę temu rozmawialiśmy ze sobą, żartowali. A teraz słyszą już tylko głuchy dźwięk kamieniającego śniegu, pod którym leżą. I czekają na pomoc. "
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 czerwca 2010, 18:30

wiem ze z dwóch można zrobic namiot chodzilo mi raczej zadając to pytanie czy warto kupic wojskową czy moze lepiej jakąś firmówke
Awatar użytkownika
Ptoszek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1098
Rejestracja: 15 kwietnia 2010, 15:12

Post autor: Ptoszek » 13 czerwca 2010, 18:35

Ja na wojskową nie narzekam i jak na razie bym jej nei zamienił :)
"Cisza, wszędzie cisza. Jeszcze chwilę temu rozmawialiśmy ze sobą, żartowali. A teraz słyszą już tylko głuchy dźwięk kamieniającego śniegu, pod którym leżą. I czekają na pomoc. "
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 czerwca 2010, 19:53

Nie uzywałem, ale wygada na strasznie ciężką...
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 13 czerwca 2010, 19:55

Wojskowa jest dobra jak jest sucha, mokra już mnie, bo nabiera wagi. Dobrze mieć dwie to mozna namiot zrobić i biwakować. Te nowe peleryny są lżejsze i szybciej schną.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
mariuszg
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1417
Rejestracja: 11 marca 2010, 13:11

Post autor: mariuszg » 13 czerwca 2010, 20:18

Spróbuj poszukać czegoś z demobilu NATO. Ja swoją pelerynę kupiłem w sklepie internetowym Army World. Demobil z Bundesvery. Kosztowała niewiele i jest lekutka . Po zwinięciu zajmuje niewiele miejsca. No i sprawdziła się w ulewie. Żona swoją kupiła w Decatlonie. Gumowa , dość obszerna, mieści się po nią plecak. Tyle , że dość krótka i przy silnym wietrze i tak cię podwiewa więc nóg nie ochroni przed deszczem.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 czerwca 2010, 12:49

właśnie dlatego pytam o wojskową ponieważ jest dluga i ochroni spodnie teraz mam przeciwdeszczową z TNF ale właśnie krótka i spodnie cale zalane po ostatnim marszu w deszczu . Potrzebuje czegoś dlugiego lekkiego i nieprzemakalnego dzieki za info i proszę o jeszcze
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 czerwca 2010, 12:55

aha zapomniałem dodac może istotnej informacji zakup wojskowej pałatki nie jest podyktowany oszczędnościami jeżeli znacie coś dobrego to proszę polecic poprostu szukam rozwiązania które zapewni mi suche spodnie . Niestety nie lubie nosić nieprzemakalnych spodni
Awatar użytkownika
Chmielo
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 381
Rejestracja: 03 maja 2010, 13:26

Post autor: Chmielo » 09 listopada 2010, 1:43

Sprawdziła się niesamowicie dobrze...u mnie gościo przyjeżdża co sobotę i sprzedaje rzeczy z demobilu.....bardzo tanio wszystko :)
Załączniki
(3) 398.jpg
(31.91 KiB) Pobrany 1557 razy
Nie bój się obierać trudniejszych dróg,często nimi łatwiej dojdziesz na szczyt....
Awatar użytkownika
zbig9
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1945
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:36

Płachty biwakowe

Post autor: zbig9 » 22 grudnia 2010, 19:50

Ciekaw jestem jakie macie doświadczenia z płachtami biwakowymi. Myślę o zakupie czegoś takiego i - zarówno letnich jaki i zimowych - biwakach.
instagram: @zbigniewzbig984
Anonymous

Post autor: Anonymous » 22 grudnia 2010, 21:10

Doświadczenia mam bardzo dobre. Na jeden/dwa noclegi nie używam praktycznie namiotu. Mam najprostszą płachtę z goretexu. Spałem w przeróżnych warunkach, w tym w deszczu, śniegu, -20 ponad 5,5 km npm, itp.

K
Awatar użytkownika
zbig9
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1945
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:36

Post autor: zbig9 » 22 grudnia 2010, 22:23

instagram: @zbigniewzbig984
Anonymous

Post autor: Anonymous » 22 grudnia 2010, 23:09

Pewnie będzie dobra. Trochę wielka po spakowaniu, ale za to można sobie pogwizdać :-). A poważnie, to przydatne jest to całkowite zamykanie. W sumie u mnie niby też można kaptur zaciągnąć do formy prawie całkowitego zamknięcia "z możliwością oddychania", ale taki specjalistyczny zamek pewno działa lepiej ;-).

K
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 23 grudnia 2010, 8:59

kp pisze:pałem w przeróżnych warunkach, w tym w deszczu, śniegu, -20 ponad 5,5 km npm, itp.
Wysoko, gdzie?
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
ODPOWIEDZ