Zelene Pleso i Giewont czyli weekend w Tatrach

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
GosiaB
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1411
Rejestracja: 01 sierpnia 2010, 20:11
Kontakt:

Zelene Pleso i Giewont czyli weekend w Tatrach

Post autor: GosiaB » 16 listopada 2010, 21:34

Sobota 13.11 Zakopane – z dworca PKS odbiera mnie Admin Królik i wyruszamy razem na podbój Słowackich Tatr.:) Samochód zostawiamy na parkingu na początku Doliny Białej Kieżmarskiej Wody i piechotką żółtym szlakiem wędrujemy do Zielenego Plesa, ponieważ jest to mój pierwszy raz w Słowackich Tatrach więc Królik dzielnie znosi moje zachwyty :) co jakiś czas powtarzając żebym zostawiła ich trochę na później bo tam dopiero będzie „ŁAŁ”. Idziemy wolno szlakiem ciesząc się cudowną pogodą – co chwilkę zdejmując warstwy garderoby ;) (ponieważ pogoda dopisuje jak latem) i podziwiamy widoki wsłuchując się w odgłosy natury, które co jakiś czas przerywa nasz śmiech :) , na jeden z tych odgłosów o mało nie rzucamy się w rwący potok na ratunek myśląc, że jakiś biedny zwierzaczek został przez niego porwany :) - tym biednym zwierzaczkiem okazał się samochód terenowy, który wypruł zza zakrętu i o mało nas nie rozjechał ;) Dalsza część trasy przebiega już bez większych niespodzianek - robimy krótki postój przy Rozstacie pri Salviovym Pramenie na popas i focenie. Mimo pięknej pogody turystów na szlaku bardzo niewielu – dopiero przy schronisku dogoniła nas jakaś wycieczka :)
Po niecałych 3 godzinach docieramy do Zielonego Plesa i tam faktycznie następuje moje wielkie ŁAŁ – widok jest przecudny :)
Przy Schronisku robimy na świeżym powietrzu odpoczynek na popas dla ciała i ducha oraz kilka pamiątkowych fotek, po czym schodzimy nad jeziorko i Admin Królik zmienia się w „gwiazdę” tańczącą na lodzie. Ale to nie wszystko - TA „gwiazda” tańcząca na lodzie ten lód zaczyna zjadać!!!
Wracamy – ja z łezką w oku :) - tym samym szlakiem na parking.
…………………………………………………………………………………………………………
Niedziela 14.11 – nie możemy się zdecydować jaką trasę wybrać:) w propozycjach:
Kuźnice – Kasprowy – Murowaniec
Kuźnice – Murowaniec – Czarny Staw Gąsiennicowy
Kuźnice – Kasprowy - Czerwone Wierchy – Dolina Kondratowa
Kuźnice – Dolina Kondratowa – Giewont
ciągniemy losy :) i wybór pada na Giewont
Startujemy z Kuźnic i wolnym krokiem udajemy się w kierunku Doliny Kondratowej po drodze kupując bilety ulgowe na naszywkę Góry-Szlaki – Królik był tak przekonujący, że pani nie miała wyboru :) . Pogoda cudowna – było tak ciepło, że powolutku garderoba lądowała w plecaku a my wędrowaliśmy w krótkich rękawkach – jak w sierpniu :), turystów też niewielu więc można było bez problemu oddać się podziwianiu przepięknej panoramy Tatr. Po dwóch krótkich przerwach na popas i focenie, jedna przy schronisku, druga na przełęczy, wdrapujemy się na Giewont :)
Po zejściu na przełęcz gdzie dzielnie oczekujemy na przybycie HalinkiŚ i Iwon, Królik próbuje sprzedać swoje bułki z konserwą – niestety nie udało się - nawet w promocji (do dwóch bułek dorzucał gratis kostkę czekolady).
Admin Królik zadowolony bo miał możliwość po 25 latach zdobyć ten szczyt drugi raz, a ja też nie żałuję bo takich widoków w Tatrach jeszcze nie miałam :) Z wrażenia mieszam dwa wyrazy i wychodzi mi Ad-Minister, z którego śmiejemy się już wspólnie na Przełęczy Kondrackiej z HalinkąŚ i Iwon, które tam spotkaliśmy schodzące z Czerwonych Wierchów. Razem w dobrych humorach schodzimy w Dolinę Kondratową, po drodze spotykając stado 6-ciu saren pasących się pod Kondracką Kopą, i tak kończy się cudowny weekend!!!

Relacja foto najpóźniej w piątek :) - link do fotek poniżej

Zelene Pleso - http://picasaweb.google.com/krolik.mare ... e13112010r#

Giewont - http://picasaweb.google.com/krolik.mare ... t14112010r#
Ostatnio zmieniony 21 lipca 2011, 8:13 przez GosiaB, łącznie zmieniany 4 razy.
Nie możesz zatrzymać
żadnego dnia,
ale możesz go nie stracić.

https://picasaweb.google.com/102928732526243008580
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 16 listopada 2010, 21:37

GosiaB pisze:kupując bilety ulgowe na naszywkę Góry-Szlaki – Królik był tak przekonujący, że pani nie miała wyboru
Nooo... ma się ten czar i urok osobisty :zoboc:
GosiaB pisze:Królik próbuje sprzedać swoje bułki z konserwą – niestety nie udało się
Duch kupiecki w narodzie ginie - wszyscy mają swoje kanapki :(
GosiaB pisze:Admin Królik zadowolony bo miał możliwość po 25 latach zdobyć ten szczyt drugi raz
No, to chyba niezły wynik - trzeci raz będzie za następne 25 lat :lol:

A na serio, serio - było SUPER !!!
Awatar użytkownika
Grzegorz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1677
Rejestracja: 08 maja 2007, 22:47
Kontakt:

Post autor: Grzegorz » 16 listopada 2010, 21:59

Relacja tak fajnie napisana Gosiu, że mi zostaje tylko powiedzieć… „ŁAŁ”.

GosiaB pisze:po drodze kupując bilety ulgowe na naszywkę Góry-Szlaki – Królik był tak przekonujący, że pani nie miała wyboru
Królik, może tak będziesz przekonujący też w dyrekcji parku i załatwisz nam zniżkę stałą?? :D
zdobyć świata szczyt...
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 16 listopada 2010, 22:05

Grzegorz pisze:Królik, może tak będziesz przekonujący też w dyrekcji parku i załatwisz nam zniżkę stałą??
Grzegorzu a wiesz, że dyskutowaliśmy to z Gosią na szlaku. To niezły pomysł. Napiszę do Parku. Może się uda :spoko:
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Post autor: HalinkaŚ » 16 listopada 2010, 22:13

Gosiu, gratuluję pierwszego razu w Słowackich Tatrach, miałam podobnie jak Ty widząc je po raz pierwszy. No i oczywiscie to Twoja pierwsza relacja na forum, fajnie sie czyta, a na fotki czekam z niecierpliwością. :brawo:
Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
Iwon

Post autor: Iwon » 16 listopada 2010, 23:24

GosiaB pisze:Admin Królik zmienia się w „gwiazdę” tańczącą na lodzie
Trzeba to koniecznie zobaczyć :)
GosiaB pisze:takich widoków w Tatrach jeszcze nie miałam :)
Prawda Gosiu, taka pogoda mnie się też rzadko trafia i to o tej porze roku :shock: :spoko:
GosiaB pisze:Relacja foto najpóźniej w piątek :)
Czekamy , czekamy z niecierpliwością ;)
Powtórzę się : miło było Was spotkać :D
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 16 listopada 2010, 23:27

Iwon pisze:miło było Was spotkać
Iwon i nawzajem :spoko:
Awatar użytkownika
GosiaB
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1411
Rejestracja: 01 sierpnia 2010, 20:11
Kontakt:

Post autor: GosiaB » 17 listopada 2010, 1:02

Królik pisze:Nooo... ma się ten czar i urok osobisty
no to się zgadza - niewiele brakło a pani sprzedająca bilety też by z nami poszła - ku radości pozostałych turystów, którzy by mogli za darmo wejść do Parku :)
HalinkaŚ pisze:Gosiu, gratuluję pierwszego razu w Słowackich Tatrach, miałam podobnie jak Ty
Halinko - po prostu się w nich zakochałam ;)
Iwon pisze:miło było Was spotkać
nam również Iwonko :)
Nie możesz zatrzymać
żadnego dnia,
ale możesz go nie stracić.

https://picasaweb.google.com/102928732526243008580
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 17 listopada 2010, 21:39

Zelene Pleso - piękne miejsce! Też niedawno je poznałam :)

I jak Królik, Giewont bardzo się postarzał przez te 25 lat? :zoboc:
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 18 listopada 2010, 8:37

Jola R pisze:Giewont bardzo się postarzał przez te 25 lat?
Giewont to facet, a jak powszechnie wiadomo to faceci się nie starzeją. :zoboc:
Ostatnio zmieniony 18 listopada 2010, 9:56 przez Królik, łącznie zmieniany 1 raz.
Gosia
Turysta
Turysta
Posty: 403
Rejestracja: 02 stycznia 2010, 22:46

Post autor: Gosia » 18 listopada 2010, 8:50

Królik pisze: jak powszechnie wiadomo to faceci się nie starzeją. :zoboc:
:olaboga: XXI wiek, świat idzie z postępem, a faceci dalej tacy naiwni... :twisted:
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 06 grudnia 2010, 17:18

Uffff.... w końcu się uporałem...
Lepiej późno niż nigdy :)
Oto linki do zdjęć z Zielonego Plesa i Giewontu:

Zelene Pleso - http://picasaweb.google.com/krolik.mare ... e13112010r#

Giewont - http://picasaweb.google.com/krolik.mare ... t14112010r#

Wim, wiem, że późno... nie bijcie... wystarczy że od Gosi już mi się oberwało za opieszałość i lenistwo :lol: :lol: :lol:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 grudnia 2010, 23:45

Pogoda w Kondratowej identyczna jak w sobotę 13.11 :) niestety na przełęczy wiało bardzo mocno ledwie można było stać i niestety Kopa Kondracka nie została zdobyta. Żółtym szlakiem w dół przed Dolinę Małej Łąki. Niedziela niestety była zarezerwowana na powrót do domu :( muszę powiedzieć, że to był bardzo fajny wyjazd w Tatry choć zrealizowany w 1/3. W piątek nie daliśmy rady dojść do "Piątki" za duży lód był na szlaku przy Siklawicy.
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 13 grudnia 2010, 10:39

Grzelu85 pisze:Pogoda w Kondratowej identyczna jak w sobotę 13.11 :) niestety na przełęczy wiało bardzo mocno ledwie można było stać i niestety Kopa Kondracka nie została zdobyta. Żółtym szlakiem w dół przed Dolinę Małej Łąki. Niedziela niestety była zarezerwowana na powrót do domu :( muszę powiedzieć, że to był bardzo fajny wyjazd w Tatry choć zrealizowany w 1/3. W piątek nie daliśmy rady dojść do "Piątki" za duży lód był na szlaku przy Siklawicy.
Grzelu85 a sorry, że zapytam: Nie mylnąłeś czasem tematów? :kukacz:
Awatar użytkownika
RafalS
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1002
Rejestracja: 01 listopada 2007, 23:53

Post autor: RafalS » 13 grudnia 2010, 16:56

GosiaB pisze:Królik zmienia się w „gwiazdę” tańczącą na lodzie
Hehe nie ostatni raz :).Oby takich "ŁaŁów" jak najwiecej.Fajna wycieczka.
I want to fly so high
I want to reach the sky
I want to little pice of heaven
As soon as possible :)
ODPOWIEDZ