Jaki widzieliście ostatnio fajny film?

W tym dziale porozmawiasz na każdy temat nie związany z górami. Ten dział ma na celu lepsze poznanie forumowiczów i może stać się przydatny w rozwiązywaniu codziennych problemów.

Moderatorzy: Grochu, HalinkaŚ, Moderatorzy

Oscar

Post autor: Oscar » 19 lipca 2010, 14:50

:lol:
Awatar użytkownika
Elizz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 469
Rejestracja: 19 lipca 2009, 13:49

Post autor: Elizz » 19 lipca 2010, 21:52

a mi się przypomniał taki film: "Z górki" (org. "Coming Down the Mountain"), dobre brytyjskie kino, tak inne od tego holyłódzkiego, a do tego w drugiej połowie filmu piękne góry, bodajże Walii, jeśli dobrze pamiętam. Film widziałam rok, może dwa lata temu, niedawno był zapowiadany, czekałam, ale puścili coś innego :( Polecam

Kod: Zaznacz cały

Ekranizacja powieści Marka Haddona. 
16-letni, uzdolniony artystycznie David Philips (Nicholas Hoult) przeżywa chwile buntu. Czuje się ignorowany przez rodziców, którzy całą uwagę skupiają na jego bracie Benie (Tommy Jessop), chorym na zespół Downa. Pewnego dnia David idzie po szkole na prywatkę, zostawiając brata samego. Matka (Julia Ford) robi Davidowi awanturę przy kolegach. Niedługo potem rodzina przeprowadza się do prowincjonalnego misteczka, gdzie znajduje się specjalistyczna szkoła dla Bena. David nie może się odnaleźć w nowym miejscu. Jego stan pogarszają prześladowania ze strony dwóch kolegów. Po kolejnej kłótni z rodzicami David porywa brata i zabiera go w góry. Tam postanawia zemścić się na nim za swoje krzywdy... 
źródło: dzis.tv
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Post autor: HalinkaŚ » 19 lipca 2010, 22:34

Elizz pisze:"Z górki"
polecam ten film,nie tak dawno temu leciał w tv.
Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 19 lipca 2010, 23:11

Oscar pisze:Rozjebaliście temat jakąś gadką o niczym :-P

a ja nadal nie wiem co mam oglądać :|

Kobietom się podobają takie filmy, ale nie będę pisał dlaczego bo się zrobi temat nie o filmach tylko o spaczonej psychice kobiet
OSCAR upominam Cię byś zrezygnował z wulgaryzmów i obrażania ludzi w swoich postach

tom-pi4 pisze:Proponuję jednak aby ten temat pozostał tematem filmowym nadal. Taka moja mała prośba, fajnie że cytujecie fragmenty tekstów z filmów, które wszyscy znamy ale forum jest ogólnodostępne i prosiłbym o delikatne cenzurowanie swoich tekstów jak już chcecie coś zacytować.
Popieram prośbę Tomka, by w cytatach unikać wulgaryzmów.
Wiem, wiem cytat to cytat i traci na wartości gdy wulgaryzm zastąpimy skrótem, ale na forum ogólnodostępne mogą też mieć wgląd osoby niepełnoletnie.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3056
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Post autor: Pudelek » 19 lipca 2010, 23:13

tom-pi4 pisze:Taka moja mała prośba, fajnie że cytujecie fragmenty tekstów z filmów, które wszyscy znamy ale forum jest ogólnodostępne i prosiłbym o delikatne cenzurowanie swoich tekstów jak już chcecie coś zacytować.
nie popadajmy w przesadę. te filmy z tymi cytatami lecą w ogólnodostępnej telewizji i każdy może je właśnie tam usłyszeć bez żadnej cenzury. również przez osoby niepełnoletnie! więc nie bądźmy bardziej papiescy od papieża, że jakiś niepełnoletni poczuje się wzburzony bo po raz pierwszy w życiu usłyszy słowo na K albo CH :aniolek:

galerie też mamy cenzurować, żeby jakiś nieletni, nie daj Boże, nie zobaczył puszki piwa i nie zaczął się zastanawiać co to jest? :kukacz:
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 19 lipca 2010, 23:24

Pudelek pisze:puszki piwa
Pudelek nie rób smaka bo późno a stacja benzynowa daleko :lol:
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3056
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Post autor: Pudelek » 19 lipca 2010, 23:25

trzeba być zapobiegliwym :twisted:
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 19 lipca 2010, 23:32

Pudelek pisze:trzeba być zapobiegliwym
ja robię sobie przerwę przed Izerami. Trza żeby zbiornik był pusty.
Ok. Pudelek koniec offtopa z piwem, bo nas zaraz jaki MODE ochrzani :lol:
Oscar

Post autor: Oscar » 20 lipca 2010, 1:07

Królik pisze:OSCAR upominam Cię byś zrezygnował z wulgaryzmów i obrażania ludzi w swoich postach
A możesz mi powiedzieć gdzie ja kogoś w tym poście obraziłem ?
Co do wulgaryzmów to jest to część języka, a jeśli chodzi o osoby niepełnoletnie to obecnie większość właśnie tylko wulgaryzmami potrafi operować, więc przynajmniej nie będą mieli problemów ze zrozumieniem tekstu :8)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 20 lipca 2010, 10:42

Oscar pisze:a jeśli chodzi o osoby niepełnoletnie to obecnie większość właśnie tylko wulgaryzmami potrafi operować
dokładnie :lol: :lol: w piaskownicy lecą lepsze teksty niż w barze :D
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 20 lipca 2010, 11:14

Oscar pisze:Co do wulgaryzmów to jest to część języka, a jeśli chodzi o osoby niepełnoletnie to obecnie większość właśnie tylko wulgaryzmami potrafi operować
pon3ek pisze:dokładnie :lol: :lol: w piaskownicy lecą lepsze teksty niż w barze :D
Co nie oznacza, że to jest dobrze i należy to zaakceptować! Na tym forum od początku nie było akceptacji dla takiego języka i chcemy, aby tak pozostało.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 20 sierpnia 2010, 2:14

będzie trochę Hollywood, czyli obciach. Ale skoro już byłem w kinie to trudno wyrzucić z pamięci, czyli "Incepcja" moim zdanie bardziej urealniona wersja Matrixa. Co myślicie? Może ktoś widział? Przydała by się umiejętność zaszczepiania idei podczas snu :D .
Anonymous

Post autor: Anonymous » 20 sierpnia 2010, 2:25

Co do wulgaryzmów, w jakimś sensie jest to część języka, ale mam wrażenie że niektórzy najlepiej ograniczyli by język do pseudo łaciny. Młodsza koleżanka ostatnio mnie zdruzgotała, którą na marginesie bardzo lubię, mówiąc że przeklinanie świadczy o tym że ktoś jest wyluzowany, a jak ktoś unika przeklinania to jest lamer. Nie wiedziałem czy śmiać się czy płakać :| . I to powiedziała dziewczyna, której domeną zawsze były nauki humanistyczne. :)
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 02 września 2010, 22:09

Polecam nowy fantastyczny, pełen praktycznych rad, serial o polskich Tatrach.
Szczególną uwagę autorzy poświęcili eksploracji naszej "narodowej" góry Giewontu.
"Szpilki na Giewoncie" !!!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:ha::ha::ha::ha::ha::ha::ha::ha::ha::ha::ha::ha::ha:
:ha::ha::ha::ha::ha::ha::ha::ha::ha::ha::ha::ha::ha:
:ha::ha::ha::ha::ha::ha::ha::ha::ha::ha::ha:

Sorry, nie mogłem się powstrzymać...
P.S. co też to piwo z człowiekiem robi :twisted: :twisted: :twisted:
tom-pi4

Post autor: tom-pi4 » 02 września 2010, 22:14

Królik pisze:Polecam nowy fantastyczny, pełen praktycznych rad, serial o polskich Tatrach.
Szczególną uwagę autorzy poświęcili eksploracji naszej "narodowej" góry Giewontu.
"Szpilki na Giewoncie" !!!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:




Sorry, nie mogłem się powstrzymać...
AAAAAAAA, zapomniałem obejrzeć :cry:
No chyba tego nie przeżyję :lol: :lol: :lol:
ODPOWIEDZ