Plecaki: Jaki plecak? Pojemność plecaka... itp.

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Elizz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 469
Rejestracja: 19 lipca 2009, 13:49

Post autor: Elizz » 17 lutego 2010, 12:41

Esox_nh pisze:Poszukuje plecaka do ok 120zl.

wziąłem pod uwagę ten: http://www.decathlon.com.pl/PL/forclaz-40-15441759/

co sądzicie o nim, bo wiem że kilka osób ma go i używa. A może jakieś inne propozycje w tej cenie ??

nie większy niż 45l.
ja mam, za tak niską cenę jest ok, nadaje się zarówno na wycieczki 1- jak i 2-3 dniowe, wygodny, pakowny, wada - mało możliwości troczenia (kije, karimata, śpiwór), a to dość istotne, więc chętnie bym go zmieniła na nowy ;) może chcesz kupić? :kukacz:
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 25 lutego 2010, 18:22

Esox_nh pisze:co sądzicie o nim, bo wiem że kilka osób ma go i używa.
Mam, używam i chwalę! :D
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 marca 2010, 13:53

Do mojego wora hi mountain 60l zdążyłam przywyknac.Jest juz ze mna z góra gdzieś 7-8 lat.Lecz jeśli mogłabym cofnąć się w czasie... to raczej nie popełniłabym tego zakupu przede wszystkim ze względu na kiepski system nośny - wrzynający się w ramiona oraz fatalną regulację długości w zależności od wysokości użytkownika-pozostaje kawałek rzepa który musiałam sobie sama zasłonić aby mi nie niszczył odzieży.
może to takie duperele, ale od ogółu do szczegółu i tez uważam że zintegrowana z plecakiem pelerynka przeciwdeszczowa nie jest za fajna gdy pada od paru dni i jest wtedy na maksa upaćkana i Bóg raczy wiedziec co jeszcze.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 23 marca 2010, 23:28

ja z reguły używam 65l fiorda nansena, w sumie jest ok ale klapa przy nie wypełnionym kominie nie przykrywa szczelnie worka... trzeba kombinować. a swoja drogą z takim plecakiem na jednodniowej wycieczce można znieść ze szlaku sporo śmieci po pseudoturystach :(
Anonymous

Post autor: Anonymous » 24 marca 2010, 8:25

Dorina zmień go i kup nowy, system nosny to bardzo wazna rzecz:)
Montano

Post autor: Montano » 24 marca 2010, 9:34

Ja ma plecak HiMountain Woodpecker 75, już okolo 5 lat i nie narzekam na razie na niego wcale. Co do systemu nośnego to tak jak wspomniał Cowboy to bardzo ważne by był wygodny. Ja kompletnie nie czuję że mam plecak na plecach, system nosny jest bardzo wygodny.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 30 czerwca 2010, 18:38

A może plecak własnego pomysłu?
http://www.eplecak.pl/
Anonymous

Post autor: Anonymous » 01 lipca 2010, 9:19

PabluśP pisze:A może plecak własnego pomysłu?
http://www.eplecak.pl/
hehe...to jest myśl gdyby tak jeszcze można było zamówić system nośny tatonki typu X z systemem wentylacji mammuta i paroma innymi fajnymi motywami to czemu nie :zoboc:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 01 lipca 2010, 12:46

Na jednodniowe wyprawy w Tatry noszę plecak HI-TEC V-LITE 25L.
Kupiłem go na wiosnę 2009. Nie jest to żadna rewelacja ale jak na tą wielkość jest dość pojemny.
Kosztuje około 95zł. Więc nie żal jest kupić po kilku latach nowy lub wyrzucić go w razie niebezpieczeństwa ;)

Jeśli chodzi o wygodę w noszeniu to jestem bardzo zadowolony.
Podczas wspinaczki chowa się za plecami i nic nie zahacza.
Nawet kijki przytroczone z tyłu czy czekan.
Posiada pas biodrowy oraz piersiowy z gwizdkiem, który służył mi jako element nośny aparatu xD.
Mieści zapasowe ciepłe ubranie, bieliznę i zapas żywności na ponad dobę dla 1 osoby.
Ma kieszonki na napoje z boku, kieszonkę na mapę z tyłu, drugą większą kieszeń tylną, kieszonkę i otwór na camelbag, pasy kompresyjne i dodatkowy pokrowiec przeciwdeszczowy.

Przetrwał już mój urlop latem i zimą.
Służy mi też jako codzienny plecak gdyż do pracy przeważnie jeżdżę na rowerze.

Do dziś zewnętrznie wygląda prawie jak nowy. Zewnętrzny materiał jest trwały.
Wada to przegroda wewnątrz pomiędzy główną przegrodą i tylną dużą kieszenią z przegrodami. Jest tak słaba, że już po kilku dniach się rwie tworząc jedną większą przegrodę.
Z tego co widzę w tej chwili ten model jest trochę unowocześniony więc może tą wadę poprawili. Na fotkach widzę, że nie ma już 2 pasków u dołu, które ma mój.

Zimą udało mi się przytroczyć wygodnie czekan.
Za pomocą karabinka przytroczyłem do uchwytu i pasa kompresyjnego raki.

Troszkę mały ten plecaczek jak na wycieczki zimowe gdyż wszystko mocno trzeba upychać.
Na 1 dzień w Tatrach latem dla mnie w zupełności wystarczał.
Awatar użytkownika
Chmielo
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 381
Rejestracja: 03 maja 2010, 13:26

POSZUKIWANY: dobry plecak na 1-dniowe wypady.

Post autor: Chmielo » 30 września 2010, 18:20

Szukam dobrego plecaka na 1-dniowe wypady w góry...ktoś zaproponuje mi coś dobrego....funkcjonalnego,mocnego i pakownego...tak do ok.35l...posiadam 80l i 40l Climber Extreme z Wisportu (foto poniżej) lecz ta 40 w większości nie spełnia się, w zasadzie to na wędrówki parodniowe znakomita(np.6 dniowy wypad w Tatry), ale tak to za duża :|
Podrzućcie coś dobrego :)
Załączniki
1_produkt.jpg
1_produkt.jpg (12.15 KiB) Przejrzano 1338 razy
Nie bój się obierać trudniejszych dróg,często nimi łatwiej dojdziesz na szczyt....
szaleniec

Post autor: szaleniec » 30 września 2010, 20:44

35l na jednodniowe wyprawy? Cały dobytek ze sobą nosisz? :-)
Ja na GSB pakuję się w 40l, na jeden dzień 20-25l wystarczy w zupełności.
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 30 września 2010, 21:31

Chmielo1982r , przeniosłam tutaj Twój post, bo tu rozmawiamy o plecakach :). Może nawet znajdziesz tu jakąś podpowiedź we wcześniejszych postach?

Nie wiem, jak wiele chodzisz, jaki sprzęt musisz zabierać ze sobą i czego oczekujesz, ale na moje 1-2 dniowe wycieczki sprawdza się ten model.
http://www.decathlon.com.pl/PL/forclaz-40-15441759/
Na 1 dzień w lecie raczej pustawy jest, ale za to leciutki :)
Awatar użytkownika
Chmielo
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 381
Rejestracja: 03 maja 2010, 13:26

Post autor: Chmielo » 30 września 2010, 23:24

Oki. Jola....w zasadzie szukam plecaka na urlopy...gdzie rano wychodzę a wieczorem wracam....bo ten to za a duży...i wygląda jakbym szedł na szaber po coś w góry...a ten z Decathlona to nawet mi się spodobał :ok:
Nie bój się obierać trudniejszych dróg,często nimi łatwiej dojdziesz na szczyt....
Awatar użytkownika
Malgo
Turysta
Turysta
Posty: 1676
Rejestracja: 27 września 2010, 18:04

Post autor: Malgo » 21 listopada 2010, 12:09

Cześć,
chciałabym Was się poradzić jaki plecak powinnam zabrać na 3dniowy wyjazd w góry zimą (mówię o zjeździe GS w Pieninach)? Niestety posiadam tylko taki turystyczny firmy Loap, nawet nie wiem jaką ma pojemność, podejrzewam, że 20l, na metce jest napisane "nosnosc 8 kg". Z nim byłoby wszystko OK (gdyby to była wycieczka 1dniowa), bo ma pasy biodrowy i piersiowy, worek "gdyby padało", ale wiadomo, że do takiego plecaka nie zmieszczę wszystkich niezbędnych szparagałów. Z doświadczenia wiem, że raczej zabieram za dużo rzeczy. Liczę na Waszą sugestię. Oglądałam plecaki decathlonowe, m. in. ten 60l http://www.decathlon.com.pl/PL/plecak-f ... -15442005/ Czy taki będzie dobry, czy już za duży? (Jestem osobą dosyć niską).
"(...) Rozmiłowana, roztęskniona,
Schodzi powoli od miesiąca
Zamykać Tatry w swe ramiona (...)"
https://get.google.com/albumarchive/101 ... 1781546915
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 21 listopada 2010, 12:53

Malgo2malgo ja mam taki i zamierzam się w niego zmieścić. Mam nadzieję, że mi się to uda ;) http://www.decathlon.com.pl/PL/forclaz-40-15441759/#
Bardzo go lubię i na moje potrzeby dotychczas był wystarczający.
ODPOWIEDZ