Aparaty

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Grzegorz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1677
Rejestracja: 08 maja 2007, 22:47
Kontakt:

Re: Aparaty

Post autor: Grzegorz » 30 maja 2007, 23:16

Mosorczyk pisze:Ciekawi mnie czym focicie góry.
Ja używam FINE PIX 350A i przyznam, że robi ładne zdjęcia, tylko denerwujące są te usterki i ciągłe odsyłanie go do serwisu :( .
Ja do niedawna strzelałem fotki kompaktem, ale od roku jestem szczęśliwym posiadaczem cyfrowej lustrzanki NIKON D50. Troszke sobie waży i nie jest zbyt wygodny do wynoszenia w góry (szczególnie na szyi) ale jakoś daje rade i jak na razie nie zamieniłbym go na nic innego.
Minter

Re: Aparaty

Post autor: Minter » 02 czerwca 2007, 7:24

Grzegorz pisze:Ja do niedawna strzelałem fotki kompaktem, ale od roku jestem szczęśliwym posiadaczem cyfrowej lustrzanki NIKON D50. Troszke sobie waży i nie jest zbyt wygodny do wynoszenia w góry (szczególnie na szyi) ale jakoś daje rade i jak na razie nie zamieniłbym go na nic innego.
i jak sprawa się miewa z noszeniem go na szyi w Tatrach?
Awatar użytkownika
Grzegorz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1677
Rejestracja: 08 maja 2007, 22:47
Kontakt:

Re: Aparaty

Post autor: Grzegorz » 02 czerwca 2007, 7:34

Minter pisze:i jak sprawa się miewa z noszeniem go na szyi w Tatrach?
Wygodniej by było w plecaku, tylko że ja mam manie robienia zdjęć co pare kroków na trasie, czasem sporo więcej niż na szczycie ;), dlatego musze go mieć na szyi - początkowo mnie bolał kark, ale opatentowałem już swój sposób w którym da sie przeżyć niosąc go nawet przez cały dzień. Najgorsze jak są łańcuchy i trzeba sie schylic, raz zarysowąłem filtr na obiektywie o kamień... Poza tym jak na razie bez uszczerbku.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 02 czerwca 2007, 7:35

Tak jak Admin :). On też robi co parę kroków fotki co widać w jego relacjach :D ale to dobrze bo jest później na co popatrzeć :)
Awatar użytkownika
Grzegorz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1677
Rejestracja: 08 maja 2007, 22:47
Kontakt:

Post autor: Grzegorz » 02 czerwca 2007, 7:43

Pedros pisze:Tak jak Admin :). On też robi co parę kroków fotki co widać w jego relacjach :D ale to dobrze bo jest później na co popatrzeć :)
A znacie 16 prawo Murphy'ego??

Ludzie, którzy nie fotografują lubią zwiedzać szybko i nie rozumieją tego, że ty idziesz wolniej szukając tematu do zdjęcia. Nie rozumieją także, że możesz być mniej zainteresowany dotarciem do celu.
MałaBee

Post autor: MałaBee » 02 czerwca 2007, 7:46

Fajne prawo :D Jak byłam z Adminem to na odcinku od Przełęczy Brona do Małego Cylu strzelił 202 fotki :D. Ale za to jakie :D. Dobrze mówisz Grzegorzu później jest co pooglądać z takich wypraw.
Awatar użytkownika
Grzegorz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1677
Rejestracja: 08 maja 2007, 22:47
Kontakt:

Post autor: Grzegorz » 02 czerwca 2007, 7:53

MałaBee pisze:Fajne prawo :D Jak byłam z Adminem to na odcinku od Przełęczy Brona do Małego Cylu strzelił 202 fotki :D. Ale za to jakie :D. Dobrze mówisz Grzegorzu później jest co pooglądać z takich wypraw.
I o to właśnie w górach chodzi...

P.S. Odnośnie mojej rysy to sie nią nie przejmuje z 3 powodów:

1. Liczba rys na negatywie jest wprost proporcjonalna do wartości ujęcia (róznież prawo Murphy'ego).
2. Ryse zrobiłem podczas wchodzenia na Rysy.
3. Niedługo i tak zmieniam obiketyw.
MałaBee

Post autor: MałaBee » 02 czerwca 2007, 7:57

chyba powinno być nie na "negatywie" a "obiektywie" :D. Ale jeśli ta rysa była zrobiona na Rysach to pełny szacuneczek :D :D :D
MałaBee

Post autor: MałaBee » 02 czerwca 2007, 7:58

to iwesz zapodaj jakieś fotki z tych Rysów przez duże "R" :D
Awatar użytkownika
Grzegorz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1677
Rejestracja: 08 maja 2007, 22:47
Kontakt:

Post autor: Grzegorz » 02 czerwca 2007, 8:04

MałaBee pisze:chyba powinno być nie na "negatywie" a "obiektywie" :D. Ale jeśli ta rysa była zrobiona na Rysach to pełny szacuneczek :D :D :D
Te prawa są stare, a nie chciałem ich zmieniać - wtedy były jeszcze negatywy w użyciu (dzisiaj juz mało kto używa) - ale masz racje moja rysa jest na obiektywie, na szczęście miałem filtr UV założony i tylko jego zadrapałem.

Aby nie obciążać dodatkwo forum, zdjęcia niedługo będzie można oglądać na mojej prywatnej galerii, którą zresztą planujemy z Adminem podpiąć linkiem do tej stronki i tego forum. Kilka też niedługo znajdzie sie mam nadzieje na stronie głównej serwisu.
MałaBee

Post autor: MałaBee » 02 czerwca 2007, 11:32

Grzegorz pisze:Aby nie obciążać dodatkwo forum, zdjęcia niedługo będzie można oglądać na mojej prywatnej galerii, którą zresztą planujemy z Adminem podpiąć linkiem do tej stronki i tego forum. Kilka też niedługo znajdzie sie mam nadzieje na stronie głównej serwisu.
O Waszej współpracy już słyszałam :D ale wal śmiało jak masz jakieś fotki. Admin się nie obrazi w końcu po to jest to forum :D :D :D
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 września 2007, 18:21

Olympus E400 + obiektyw ZUIKO DIGITAL ED 17.5-45mm 1:3.5-5.6, do tego filtr polaryzacyjny. Marzę o i zbieram na dobre obiektywy ale to jeszcze odległy temat... :)
Anonymous

Mój aparat.

Post autor: Anonymous » 09 października 2007, 9:18

Fujifilm FinePix S5700 - kupiony niedawno za 899 PLN + karta 1 GB (na razie używany tylko RAZ! Ale mam nadzieję, że to się zmieni). Jestem z niego w pełni zadowolony, brakuje mi tylko doświadczenia w robieniu zdjęć.
Niedawno zakupiłem filtr UV. W zasadzie różnicy nie widzę pomiędzy zdjęciami, traktuję go tylko jako osłona obiektywu.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 października 2007, 9:39

Waldek możesz napisać coś więcej nt tego aparatu? Tzn jakie zdjecia wychodzą, czy jest dużo szumów? Ręcznie ustawiasz parametry zdjęcia czy robisz to automatycznie? Czy kolory wychodzą rzeczywiste? :D Z góry dziękuję za odpowiedz!
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 października 2007, 18:31

gruby pisze:Waldek możesz napisać coś więcej nt tego aparatu? Tzn jakie zdjecia wychodzą, czy jest dużo szumów? Ręcznie ustawiasz parametry zdjęcia czy robisz to automatycznie? Czy kolory wychodzą rzeczywiste? :D Z góry dziękuję za odpowiedz!
Ustawień jest baaaaardzo dużo, jak dla mnie początkującego to za dużo. Próbowałem różnych ustawień, i jak na początek to zadowolony jestem tylko z tych, które robiłem automatycznie. Bowiem nie zawsze udało mi się ręcznie ustawić odpowiednio do sceny przysłonkę lub migawkę. Ale co do wiernego oddawania kolorów, to w pełni jestem zadowolony ze zdjęć, no w końcu matryca 7 mln pikseli robi swoje. Natomiast co do szumów, to nie potrafię Ci na to odpowiedzieć, gdyż nie wiem jeszcze co to jest :( . Ale na pewno mogę stwierdzić, że wiernie oddaje fotografowane obrazy.
Z innych danych to: 10x zoom optyczny, czułość ISO do 1600, 9 trybów fotografowania, kilkanaście scen do wyboru (noc, zima, plaża itd.), tryb makro od 1 cm, ręczne ustawienie przysłonki, migawki, siły lampy błyskowej, kręcenie filmów z dźwiękiem i dużo więcej (instrukcja liczy 170 stron, gdzie jedna strona ma wielkość około połowy formatu A5).

To tyle co mogę napisać, a to tylko ze względu na małe zaawansowanie.

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ