Plecaki: Jaki plecak? Pojemność plecaka... itp.

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Mariusz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 623
Rejestracja: 28 lutego 2009, 16:58

Post autor: Mariusz » 08 stycznia 2010, 22:14

Marzena ma Deuter futura 30
Tu króluje zeszłoroczny czas
Na posłaniu z liści buczynowych
Stąd do ziemi dalej niż do gwiazd
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 stycznia 2010, 22:48

Mariusz pisze:Marzena ma Deuter futura 30
Ano mam :D
Super się nosi, praktyczny, pojemny,idealnie dopasowany ale to jak zawsze sprawa indywidualna... :)
Awatar użytkownika
ZJAWA
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 422
Rejestracja: 10 czerwca 2008, 18:53

Post autor: ZJAWA » 09 stycznia 2010, 10:14

Deuter Giude 35+ używam 3 sezon produkt bardzo udany nie widzę zeby coś mu dolegało ,a nie pieszczę się z nim :D w drodze na Diablak wypcham go pifkiem a ty go sobie poniesiesz będziesz miał test :)
KOCHAJ ŚNIEG UNIKAJ LAWIN
http://www.firebirds.pl/
tymuś

Post autor: tymuś » 09 stycznia 2010, 12:36

Ice-Breaker pisze:Czy ktoś z tu obecnych używa takich plecaków
Black Diamond Sphynx ??
jak kupowałem to się wachałem właśnie między Sphynxem a Speedem. wybrałem tego drugiego.jestem mega zadowolony. ogolnie Blacka polecam w ciemno :D
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 stycznia 2010, 18:48

tymuś pisze:właśnie między Sphynxem a Speedem
No ten Speed nawet gryfny i wydaje się być solidnym i funkcjonalnym plecaczkiem i jest leciutki.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 stycznia 2010, 18:51

ja uzywam hi montaina 80+ 20 chyba jakos tak niezle ma nosidlo :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 stycznia 2010, 10:21

Moim zdaniem każdy musi plecak dopasować do swoich potrzeb i oczywiście musi być do niego dopasowany ja już drugi sezon chodzę z plecakiem wolganga 35l i naprawdę sprawuje się świetnie po całodniowych wypadach nie czuję żadnego bólu w plecach dla mnie idealny, ale sądzę, że dla wielu z was wyda się on mało komfortowy jednak z mojej perspektywy polecam ten plecaczek
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 stycznia 2010, 15:08

Zgadzam się z tobą bunio0107 w 100%. Dopasowanie plecaka to najistotniejsza sprawa. Plecaki występują w rożnych wersjach rozmiarowych oraz w wersjach damskich lub też posiadają samą regulacje systemu noszenia. Warto przymierzyć plecak w sklepie i dociążyć np. linami wspinaczkowymi które znajdują się w asortymencie sklepów ze sprzętem. Pozdrawia
Awatar użytkownika
Rafal
Turysta
Turysta
Posty: 396
Rejestracja: 27 grudnia 2009, 20:16

Post autor: Rafal » 24 stycznia 2010, 15:17

Chciałem sobie kupić plecak, co sądzicie o tym z Allegro... wydaje mi się całkiem ok. Co wy na to??

http://allegro.pl/item885090982_profesj ... _45_l.html
Anonymous

Post autor: Anonymous » 24 stycznia 2010, 15:55

Mi się nie podoba, ale to tylko moje zdanie :kukacz:
Podstawowa kwestia, to ile kasy...?
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 24 stycznia 2010, 15:57

Johny pisze:Mi się nie podoba, ale to tylko moje zdanie
Pożyteczne byłoby uzasadnienie tego zdania, myślę :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 24 stycznia 2010, 16:07

JolaR pisze:Pożyteczne byłoby uzasadnienie tego zdania, myślę :)
Wywołany do tablicy...napiszę tylko tyle, że na pierwszy rzut oka plecak ma wszystko, co mieć powinien (chociaż to jest bardzo względne, i nie jednolite). I coś do kompresowania, i kieszenie siateczkowe po bokach, i nawet pokrowiec przeciwdeszczowy...Ale, no właśnie..ciekawe jakiej jakości jest ten materiał, i jakość szycia tego plecaka.
Poza tym, abstrakując od powyższego, całkowicie subiektywnie nie podoba mi się wygląd :zoboc:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 24 stycznia 2010, 22:13

Osobiscie to pierwszy raz slysze o tej firmie, ale sadzac po cenie, to raczej nie mozna spodziewac sie cudow. Bedac na Twoim miejscu w podobnym przedziale cenowym wolalbym kupic Campusa. Na pewno znajdzie sie model zblizony parametrami a zawsze to juz jakas marka.
Awatar użytkownika
Elizz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 469
Rejestracja: 19 lipca 2009, 13:49

F7: Ganimedes 50

Post autor: Elizz » 14 lutego 2010, 12:32

czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z plecakiem F7 - Ganimedes 50?
http://www.sklep.f7.pl/plecaki-turystyc ... es-50.html

na NGT opinie o plecakach F7 nie są zbyt pochlebne, ale nie ma nic konkretnie o tym modelu, ktoś może używał?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 17 lutego 2010, 11:43

Poszukuje plecaka do ok 120zl.

wziąłem pod uwagę ten: http://www.decathlon.com.pl/PL/forclaz-40-15441759/

co sądzicie o nim, bo wiem że kilka osób ma go i używa. A może jakieś inne propozycje w tej cenie ??

nie większy niż 45l.
ODPOWIEDZ