Plecaki: Jaki plecak? Pojemność plecaka... itp.

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 01 czerwca 2007, 8:19

Grzegorz pisze:Niby nie robi różnicy, ale jak sie ma mało pojemny plecak i wychodzi na cały dzień a do tego źle leży na plecach to wyprawa nie należy do przyjemnych. Idąc na cały dzień w Tatry trzeba spakowac ciepłe ubranie nawet w lecie mimo, że temperatura na sporym plusie a do tego coś do jedzenia i przede wszytkim sporą ilośc wody (w moim przypadku jeszcze statyw - ale to już fakultet :D ), a to już nie każdy plecak potrafi....
Tatry to już inny rozdział i trzeba mieć porządny plecak który ma dodatkowe komory na dodatkowe jedzenie czy też sprzęt foto. Ja jeśli będę szukał jakiegoś plecaka to takiego żeby ta część co przylega do pleców nie była wykonana ze sztucznych materiałów przez które tylko się pocimy nadmiernie. Albo taki co będzie "oddychał". Macie może jakieś propozycje?
Mila

Post autor: Mila » 01 czerwca 2007, 18:20

ja mam 30 l plecak z The North Face, poki co ma sie dobrze juz pare lat, nic sie nie poprzecierało, nie porwało, ogólnie jestem bardzo zadowolona.Modelu Wam nie podam bo nie znam:P
Mila

Post autor: Mila » 01 czerwca 2007, 18:54

a ja ten plecak kupilam przez przypadek i to nie w sklepie sportowym:)dopiero w domu sie kapnelam ze to jest North...i jak na ta firme nie byl wcale drogi...no kurcze, chyba ze to jakas podrobka:P
MałaBee

Post autor: MałaBee » 01 czerwca 2007, 18:55

a no widzisz czasem można dostać coś dobrego choć mi się to jeszcze nie udało :(. Teraz przynajmniej dzięki Wam wiemy czego szukać :D i co jest dobre i tanie.
Mila

Post autor: Mila » 01 czerwca 2007, 19:05

ja sobie dobieram sprzet po trochu:) najlepiej jest trafic na przeceny:)no i czytac sobie opinie o sprzecie:)to przede wszystkim pomaga uniknac wpadek
Anonymous

Post autor: Anonymous » 01 czerwca 2007, 19:05

Mila pisze:a ja ten plecak kupilam przez przypadek i to nie w sklepie sportowym:)dopiero w domu sie kapnelam ze to jest North...i jak na ta firme nie byl wcale drogi...no kurcze, chyba ze to jakas podrobka:P
podróba, nie podróba ważne że Ci służy na lata :). Czy ktoś w górach będzie Ci patrzył czy masz podróbę? :D Raczćj nie :D Więc gratuluję udanych zakupów Tobie i Adminowi.
Mila

Post autor: Mila » 01 czerwca 2007, 19:10

przy tym plecaku mi tylko brakuje pokrowca w razie deszczu, takze jak cos to mozecie na to zwracac uwage...chociaz i tak wszystkie rzeczy w srodku mam zawsze w reklamowkach, nie wiem jak Wy:)
Mila

Post autor: Mila » 01 czerwca 2007, 19:17

i bardziej mi sie widza takie kieszonki z siatki, niezasuwane z boku plecaka niz takie male zasuwane, wg mnie praktyczniejsze np zeby wode włozyc
Mila

Post autor: Mila » 01 czerwca 2007, 19:32

no to jak sie rozlatuja siateczki, chociaz mi sie nie zdarzylo:) to lepsze sa kieszonki po prostu i na gorze tylko taki pasek zeby trzymal np duza wode lub termos, mam nadzieje ze wiecie o co mi chodzi:)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 czerwca 2007, 13:42

dojechal moj nowy plecaczek;)tak jak pisalem wczesniej zdecydowalem sie na TATONKE Rucksack Crest 45l!
-2 komory(mozliwosc polaczenia w jedna)
-rewelacyjny pas nosny
->dobrze wyprofilowany
->dobrze dopasowany
->i nie uwiera jak to czasami bywa
-caly system nosny sprawuje sie rewelacyjnie(regulowany w 5 rozmiarach>XS>S>M>L>XL>chodzi o szelki:)
-brak regulacji gornej klapy!!to akurat na minus;)
-wszystkie zamki klejone
-pokrowiec przeciwdeszczowy
-apteczka pod gorna klapa
-paski kompresyjne
-bardzo solidna konstrukcja
-boczne kieszonki z siatki podklejone dodatkowo czyms dziwnym ale wytrzymalym:D
-jedna zewnetrzna kieszen a przez nia dostep do glownej komory
-uchwyty do podpiecia kijkow
-trekkingowy klasyk na lata POLECAM:)(bez szalenstw i zbednych bajerow)

-http://www.rucksack.de/rubriken/artikel ... l=40000218

pozdrawiam wszystkich

mosquito :wink:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 06 lipca 2007, 15:11

Czyli jaki plecka polecacie na wyprawe
Anonymous

Post autor: Anonymous » 06 lipca 2007, 15:45

AdamMiko pisze:Czyli jaki plecka polecacie na wyprawe
Na ilu dniową ?

Co do plecaków mam kilka wymagań i z własnego doświadczenia wiem że bez tych kilku rzeczy może być różnie :
-dobry pas biodrowy ( szeroki , miekki , mocny , regulowany )
-sprawdzony system nośny ( po prostu solidny który jest objęty gwarancją )
-gwarancja :) mile widziana 24 miesiące lub więcej
-materiał typu cordura ( ogólnie mocny i nieprzemakalny)
-wentylacja pleców w miare dobra ( wystarczy żeby wór całą powierzchnią nie dotykał pleców)


Reszta to dla mnie mniej istotne dodatki : np. jak duża ilość troków , pokrowiec przeciwdeszczowy ,dzielona komora , troszke też zwracam uwage na zamki fajnie by było mieć YKK ;).

Co do litrarzu plecaka to wszystko zależy na ile dni jedziesz i jak się pakujesz. Mi na 1-2 dni starcza 28l plecak który mam. Na tydzień 60l powinno być ok. Powyżej tygodnia od 70l wzwyż myśle, ale to zależy gdzie spisz . Jak spiwór karimata i namiot Ci dochodzą to jednak miejsca to troszke zajmuje i wtedy lepiej mieć conajmniej ten 70l .
Anonymous

Post autor: Anonymous » 06 lipca 2007, 22:29

ja mam jak noel tyle ze na 2 dni nie jezdze bo daaaaaaleko mam w te gory :D na 5-7 dni 50l mi wystarcza!!!!upchany na maxa :D ale daje rade!!ale to zalezy od ciebie ile ze soba zabierasz!!ja mam sprawdzony zestaw 2 polary100,2 pary spodni, bielizna i 2 koszulki termoaktywne ktore piora w schroniskach na zmiane!!plus klasyczne pierdoly ktore zajmuja najwiecej miejsca!!!zamiast recznika szmata(sciera taka kolorowa fajna smieszna) do podlogi z reala albo innego takiego(super wchlania wode i na maxa szybko wysycha no i oczywiscie malo miejsca zajjmoje)troche na patencie ale daje rade;]

pisz na ile chcesz jechac to na bank wspolnymi silami cos wymyslimy!!
Anonymous

Post autor: Anonymous » 06 lipca 2007, 22:33

AdamMiko pisze:Czyli jaki plecka polecacie na wyprawe
a no i napisz gdzie chcesz jechac!wyprawa to pojecie wzgledne :D wspinanie/dreptanie/na ile/ :!: :?:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 lipca 2007, 11:29

Witam.Od 2 lat używam plecaka CAMPUS FREEDOM 75.Polecam!!!!Fajnie się nosi,caly ciężar jest przeniesiony na biodra,nie bolą ramiona ani kręgosłup,a do tego pokrowiec przeciwdeszczowy.POLECAM,dobra jakość,POLSKA FIRMA :lol: :lol: :lol:
ODPOWIEDZ