Plecaki: Jaki plecak? Pojemność plecaka... itp.

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 22 września 2009, 11:06

JolaR pisze:Od niedawna mam pierwszy plecak z pasem biodrowym (40l), jestem zachwycona! Naprawdę odciąża ramiona.
a moge prosic cos dokladniej :) jaki to pleca, gdzie kupilas i za ile ??
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 22 września 2009, 11:17

To ten : http://www.decathlon.com.pl/PL/forclaz-40-15441759/#

Kupiłam go w Gliwicach, ale myślę, że jest w każdym Decathlonie.
Cena przystępna, na moje potrzeby w sam raz :D
Anonymous

Post autor: Anonymous » 22 września 2009, 11:38

Mnie na plecach doskonale leży F7 Bango 55. Po schowaniu sakw bocznych w kieszenie skrzelowe, staje się wąski i zgrabny (ale wtedy pewnie ma ze 45l pojemności). Pas jest bardzo szeroki i obszyty grubą warstwą gąbki.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 22 września 2009, 11:40

wydaje sie fajny, ale musze go jeszcze ogladnac w decathlonie - cena tez jest przyjema , zwlaszcza ze jestem biednym studentem i kazdy grosze sie dla mnie liczy :P

szukalem po sklepach czegos markowego, ale nic takiego co moglbym wziac w gory i co by wygladalo na tyle zwyczajnie zebym mogl tez w tym nosic drugie sniadanie do pracy nie znalazlem :P
Anonymous

Post autor: Anonymous » 22 września 2009, 12:07

neolukas pisze:zebym mogl tez w tym nosic drugie sniadanie do pracy
Do Bango 55, możesz spokojnie zabrać do pracy, na drugie śniadanie worek kartofli, a do bocznych kieszeni wchodzi po flaszce :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 22 września 2009, 13:34

igi pisze:
neolukas pisze:zebym mogl tez w tym nosic drugie sniadanie do pracy
Do Bango 55, możesz spokojnie zabrać do pracy, na drugie śniadanie worek kartofli, a do bocznych kieszeni wchodzi po flaszce :)
a kominek wypełnią zgrabnie dwa bocheny wiejskiego chleba :D
Anonymous

Post autor: Anonymous » 22 września 2009, 15:28

Ja w tym roku zainwestowałem w plecak w Go sporcie z serii "By Go" i jestem z niego conajmniej zadowolony. Jest to zgrabny 40 l pleack z szerokim pasem biodrowym, jedną dużą komorą główną z możliwością jej podzielenia, dwoma zasuwanymi kieszeniami bocznymi, dwoma małymi kieszonkami przy pasie i kieszenią na kominie. Dałem za niego 100 złociszy, co sprawia, że stosunek cena/jakość, funkcjonalność jest bardzo korzystny.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 27 września 2009, 11:24

http://www.4outdoor.pl/pl/news/3376/jak ... ecak\gdyby ktoś potrzebował, regulacja plecaka. Przydatna rzecz.
Chociaż, i tak zapewne każdy reguluje po swojemu :P
Anonymous

Post autor: Anonymous » 27 września 2009, 22:35

ja nigdy nie wiem, czy mam dobrze ułożony plecak czy nie. zawsze wydaje mi się, że powinnam w innym miejscu ten pas 'umocować' ale prawda, co człowiek to inna 'dobra rada' na najlepsze dopasowanie plecaka.
Oprócz pasa, moim zdaniem, ważna jest też regulacja pleców - szczególnie gdy ktoś jest stosunkowo wysoki lub niski. Sama mierzę troszkę więcej cm i wiem, że niektóre plecaki są za krótki i przez to nie sposób jest dobrze odciążyć ramiona...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 01 października 2009, 11:46

Ja uważam że ważne jest dobre rozłożenie bagażu i wysokość na jakiej znajduje się plecak.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 listopada 2009, 0:38

Ja mam taki: http://www.f7.pl/produkt.php?pro=103
niedługo przejdzie test w terenie:)
a dotychczas na krótkie dystanse używałem tego : http://www.f7.pl/produkt.php?pro=124

i na orlej się świetnie sprawdził.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 listopada 2009, 13:51

bardzo mi się podoba laynnie ten pomysł z pętlami na pasach do trzymania rąk. Moje łapy sporo ważą, nie chodzę z kijkami i często wplatam je pod pasy plecaka. Przydałoby się coś takiego w moim.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 listopada 2009, 15:17

tego jeszcze nie sprawdziłem, ale koleżanka z takim czymś chodzi i chwali to. zobaczę po 21 listopada bo wtedy go przetestuję :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 listopada 2009, 16:48

no i plecak po 4dniowej wycieczce się super sprawdził :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 stycznia 2010, 21:29

Czy ktoś z tu obecnych używa takich plecaków

Deuter Giude 35 ??
Black Diamond Sphynx ??
Mammut Light 28 lub Granit 40 ??
ODPOWIEDZ