Buty w góry

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Bogdan

Post autor: Bogdan » 10 grudnia 2007, 13:16

Buty należy mierzyć po południu, ponieważ wtedy masz stopę nieco spuchniętą.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 grudnia 2007, 15:38

Jacek Świerczek pisze:Nie polecam tego rodzaju zakupów ,but najlepiej mierzyć w sklepie. Ja po swoje pojechałem na Czeską stronę różnica w cenie ok 400zł.
A możesz coś więcej napisać o tych butach?
Jacek Świerczek

Post autor: Jacek Świerczek » 10 grudnia 2007, 23:01

Męczy mnie udowadnianie czegoś komuś . Dałem za nie 5300 koron po 14 groszy to 742 zł do tego impregnat za 50 zł i skarpety za 30 zl w Krakowie byly w tym czasie za 1120 teraz wystarczy policzyć
j-94

Post autor: j-94 » 10 grudnia 2007, 23:09

Ale dobrze wiedzieć, zapytałem tak tylko z ciekawośći, w wekend będzie troszkę luzu od pracy, więc pochodzę za butami, a z tych oferowanych jakie byście buciorki polecali aby nie zriunować budżetu domowego?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 grudnia 2007, 23:14

j-94 pisze:Ale dobrze wiedzieć, zapytałem tak tylko z ciekawośći, w wekend będzie troszkę luzu od pracy, więc pochodzę za butami, a z tych oferowanych jakie byście buciorki polecali aby nie zriunować budżetu domowego?
Niestety dobry but ma to do siebie ze rujnuje budzet domowy...:(
Ja osobiscie polecam salomony, choc podeszwy ma "srednie"..ale coz nie ma butow idealnych....zreszta nie ma niczego idealnego na tym swiecie:)))
Troche butow przetestowalam i jednak stawiam na salomony glownie za wytrzymalosc, wygode, nieprzemakalnosc etc. Takie ejst moej skromne zdanie... :oops:
j-94

Post autor: j-94 » 10 grudnia 2007, 23:18

A na co trzeba zwracać szczególną uwagę, troszkę tu u nas przeczytałem co i jak odnośnie rozmiaru, dopasowaniu do stopy ale co z podeszwą, wkładkami itd?
Jacek Świerczek

Post autor: Jacek Świerczek » 10 grudnia 2007, 23:19

Wejdż na NGT.pl jest tam w czym wybierać
j-94

Post autor: j-94 » 10 grudnia 2007, 23:20

Mogę na to wywalić okolo 800 zł
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 grudnia 2007, 23:24

Nie wiem czy moge tak, ale luknij te ;) http://www.8a.pl/index.php?str=prod_big&idk=16
poczytaj na necie , na ngt na pewno tez cos o nich napisali .
Jacek Świerczek

Post autor: Jacek Świerczek » 10 grudnia 2007, 23:27

Maindl i hanwag to dobre sprawdzone firmy nie twierdzę że nie ma innych ale za 800 zł kupisz już buty wysokiej klasy. Mój dyrcio ma takie powiedzenie że jest zbyt biedny żeby kupować byle co.
j-94

Post autor: j-94 » 10 grudnia 2007, 23:31

Tylko ile ja miałem wyrzeczeń i ile szporowałem na to, to nie ma tak hop siup i mam tyle kasy a innym to przychodzi znacznie łatwiej niż mi, skompletować swój sprzęt
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 11 grudnia 2007, 18:29

Generalnie rzecz biorąc można znaleść taki but w normalnym sklepie i przymierzyć a potem zamówić przez internet- jeśli taniej.
Ostatnio oglądałem Scarpy Manta- całkiem miły bucik...
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Anćla

Post autor: Anćla » 15 grudnia 2007, 0:41

w sumie jak się w sklepie na zywo przymierzy buty to mozna juz sprawdzony model/ numer przymierzyć :) jednak bez przymierzania odradzam!


Dokładnie, lepiej nie ryzykować, kupić prawie wszystko inne, ale to prawie to nie buty,
lepiej, żeby takowe nas potem nie obdarły! Pati
j-94

Post autor: j-94 » 15 grudnia 2007, 9:36

A więc będe sobie przymierzał i przymierzał, ale czy obsługa ze mną wytrzyma ;) bo następne odwiedziny tego sklepu szybko wywieszą kartkę remont ;)
Awatar użytkownika
Grzegorz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1677
Rejestracja: 08 maja 2007, 22:47
Kontakt:

Post autor: Grzegorz » 17 grudnia 2007, 7:40

Szpiek pisze:i jednak stawiam na salomony glownie za wytrzymalosc, wygode, nieprzemakalnosc
Popieram! Ja też stawiam na Salomony! A podeszwa jeszcze żadna mi nie pękła a przyczepność to jest bardzo dobra na każdej nawierzchni.
zdobyć świata szczyt...
ODPOWIEDZ