Raki

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 16 stycznia 2010, 11:14

Generalnie Sarkeny są rakami na średniego rodzaju trudności, rozpatrujmy to jednak w kategoriach ogólnych, a nie naszego doświadczenia. Do człapania po lodowcach, jeśli już mają to być Petzle, spokojnie wystarczą Ci Irvisy. Kolega je ma i przeszedł w nich zarówno Żleb Karczmarza na Gerlachu czy zachodnią Rysów, jak i dry-toolowo drogi szóstkowe w skałach.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Awatar użytkownika
zbig9
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1946
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:36

Post autor: zbig9 » 16 stycznia 2010, 12:19

Trudna decyzja. Muszę poczytać o chodzeniu w rakach i przemyśleć sprawę zanim znowu coś kupię, bo wpadam w jakiś perfekcjonizm sprzętowy.
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 16 stycznia 2010, 18:12

zbig9 pisze:Trudna decyzja. Muszę poczytać o chodzeniu w rakach i przemyśleć sprawę zanim znowu coś kupię, bo wpadam w jakiś perfekcjonizm sprzętowy.
jak masz kasę na to przeznaczone to kup, nie będziesz musiał się cyrtolić z paskami :)
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 lutego 2010, 10:29

Witam,

kupiłem ostatnio raki
http://www.petzl.com/en/outdoor/mountai ... pons/vasak
model VASAK LEVERLOCK.

Kupiłem je w Decathlonie za 100(!) zł, ale dlatego, że była to ostatnia para i brakowało w niej paska zaciskającego. Jest jeden pasek do jednego raka. Grzebiąc po internecie nie bardzo mogę znaleźć jakiekolwiek paski do raków jako akcesorium zapasowe (nie mówiąc już o oryginałach Petzla). Czy ktoś z Was nie jest w stanie jakoś pomóc w takich poszukiwaniach? np. ma dostęp do samych pasków (niekoniecznie Petzl), które mogły by pasować do zaciskania takiego raka.

dzięki za pomoc!
Awatar użytkownika
Mariusz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 623
Rejestracja: 28 lutego 2009, 16:58

Post autor: Mariusz » 09 lutego 2010, 10:52

bartek kup pasek parciany o odpowiedniej szerokości w sklepie sportowym, przecież do mocowania w rakach nie potrzeba czegoś specjalnego.
Tu króluje zeszłoroczny czas
Na posłaniu z liści buczynowych
Stąd do ziemi dalej niż do gwiazd
Awatar użytkownika
ninik
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 801
Rejestracja: 22 listopada 2008, 16:35
Kontakt:

Post autor: ninik » 09 lutego 2010, 12:06

...lub udaj sie do innego Decathlonu i wymontuj z innego kompletu.....z tym co kupiłeś pewnie ktos tak zrobił..:):)
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.

https://www.flickr.com/photos/148596918@N06/albums
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 09 lutego 2010, 12:12

ninik pisze:.lub udaj sie do innego Decathlonu i wymontuj z innego kompletu.....z tym co kupiłeś pewnie ktos tak zrobił.
to była ostatnia sztuka :)

W rowerowym zobacz.
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 lutego 2010, 12:26

Wie ktoś może gdzie jest dokładnie w Zakopcu jakaś konkretna wypożyczalnia, gdzie mają na stanie raki?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 lutego 2010, 14:17

Hi Mountain krupówki 11 :D
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 14 lutego 2010, 16:09

Wie ktoś może gdzie jest dokładnie w Zakopcu jakaś konkretna wypożyczalnia, gdzie mają na stanie raki?
Ceny:
http://www.himountain.pl/wypozycz.php

Jak jedziesz na jeden dzień to się opłaca...jeśli jednak planujesz więcej teraz/w przyszłości, kup coś najtańszego.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 lutego 2010, 21:18

Na razie potrzebuję na dwa dni. Ale przymierzam się do zakupu własnych na następną zimę :)
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 14 lutego 2010, 21:32

Szarlotka pisze:Na razie potrzebuję na dwa dni. Ale przymierzam się do zakupu własnych na następną zimę
To jeszcze akceptowalne koszta. Aczkolwiek biorąc pod uwagę cenę raków warto się zastanowić nad każdym wydatkiem. Jeśli się jest pewnym, że raki się przydadzą, nie warto wydawać pieniędzy na wypożyczanie.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Awatar użytkownika
zbig9
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1946
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:36

Post autor: zbig9 » 17 lutego 2010, 18:29

Mam pytanie. Jak już mamy raki, to w co je zapakować? W częstochowskich sklepach nie ma pokrowców. Trzeba kupić w necie pod konkretny model czy kupić cokolwiek i zmieszczą się każde?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 17 lutego 2010, 18:49

zbig9, ja używam pokrowca zakupionego w Decathlonie:

http://www.decathlon.com.pl/PL/torba-na ... -10412846/

CT Sharki wchodzą na wcisk, ze skrzynkowymi lepiej. Ale nie mam w planach zmiany, bo daje radę.
Awatar użytkownika
Mariusz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 623
Rejestracja: 28 lutego 2009, 16:58

Post autor: Mariusz » 17 lutego 2010, 21:26

Mooliczek  stosujesz jakieś nakładki na kolce raków, ja nie mam i poprzebijały mi pokrowiec?
Tu króluje zeszłoroczny czas
Na posłaniu z liści buczynowych
Stąd do ziemi dalej niż do gwiazd
ODPOWIEDZ