Kartusze

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Chmielo
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 381
Rejestracja: 03 maja 2010, 13:26

Kartusze

Post autor: Chmielo » 26 października 2010, 19:30

Poszukuję jakiegoś w miarę dobrego garnuszka/garnka zamykanego by zmieścić kartusz np.Nabój gazowy Campinagaz CV 470 = (450g gazu).
Fajny jest "Zestaw naczyń Optimus Of Sweden Terra Weekend"
( http://www.travel.cristobal.pl/product- ... ekend.html )
lecz 470 się nie zmieści ://
Załączniki
clip_image002.jpg
clip_image002.jpg (6.4 KiB) Przejrzano 2262 razy
Nie bój się obierać trudniejszych dróg,często nimi łatwiej dojdziesz na szczyt....
Awatar użytkownika
Chmielo
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 381
Rejestracja: 03 maja 2010, 13:26

Post autor: Chmielo » 04 listopada 2011, 16:38

Czy kartusze mają datę ważności???wiem,że śmieszne pytanie,ale czy gaz możne się ulotnić po dłuższym czasie??
Nie bój się obierać trudniejszych dróg,często nimi łatwiej dojdziesz na szczyt....
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6298
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 04 listopada 2011, 19:07

Chmielo pisze:Czy kartusze mają datę ważności?
Chmielo ja mam kartusz Campinagaz CV 270 230g gazu od kilku lat. Jest on w połowie pusty (lub w połowie pełny). Nie zauważyłem daty ważności, ale nie zauważyłem też ubytku gazu. Pewnie jakaś minimalna ilość przez zawór ucieknie, ale chyba jest to mikroskopijna ilość.
ODPOWIEDZ