Kijki

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 23 października 2008, 21:37

Świstak pisze:A Ja dzisiaj dokonałem takiego zakupu 78 zł http://shop.spokey.pl/84214,produkt.html Co o tym sprzecie sadzicie???
Moja znajoma je ma. Niezbyt dobre wrażenie zrobiły. Po pierwszej wyprawie, były jakieś problemy z rozkładaniem. Coś tam się zablokowało, cześć jakaś odpadła, po długich próbach, udało jej sie naprawić. Cóż, może ona miała ferelny model...
tknp
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 471
Rejestracja: 20 października 2007, 22:36

Post autor: tknp » 23 października 2008, 21:44

kiedyś pisałem że kije do Nordic Walking(u) są nie składane , a te do chodzenia w góry składane to podstawowa różnica , za dobre kije trzeba wydać minimum 200-stówy albo więcej dobre kije składane ma Zanzara i już kilka razy sprawdzone.
jestem strażnikiem snów, błękitnego nieba i bezkresnej przestrzeni , słucham wiatru i odgłosów jesiennego deszczu (tknp),,
Anonymous

Post autor: Anonymous » 23 października 2008, 23:27

Świstak pisze:A Ja dzisiaj dokonałem takiego zakupu 78 zł http://shop.spokey.pl/84214,produkt.html Co o tym sprzecie sadzicie???

Hmmm..grot wykonany ze zwykłej utwardzonej stali.Te kije szybko Ci sie zużyją....


pozdrawiam
Anonymous

Post autor: Anonymous » 24 października 2008, 21:08

Świstak Dasz radę, to tylko kije. Każde się kiedyś złamią, niezależnie od marki :) U mnie najdłużej, bo kilka lat wytrzymały jakieś badziewne, za 70zł komplet.
tymuś

Post autor: tymuś » 24 października 2008, 22:16

hehe..no i teraz mamy pytanie.czy lepiej koncowka gumowa czy widiowa? ja jestem zwolennikiem tej drugiej.a co do samych kijow to wydaje mi sie ze na prawde warto zaplacic jeden raz a porzadnie.ja sie zaopatrzylem w leki i jak na razie jestem bardzo zadowolony a jezeli sie cos rozwali to i tak moge bez problemu oddac do naprawy bo leki jako jedyna w polsce firma ma czesci zamienne
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 października 2008, 8:29

tymuś pisze:hehe..no i teraz mamy pytanie.czy lepiej koncowka gumowa czy widiowa?
Jezeli juz zadałes takie pytanie to odpowiem ze to zalezy od terenu. Szkoda np. zdzierac widie na asfaltowym podłozu lub płaskim podejsciu. Z drugiej strony mi by sie nie chciało ciagle sciagac i zakladac tych gumowych nakładek ( wiec ciagle cioram z widia ). Ostatnio cos zadko nosze kijaszki, za duzo noszenia w porownaniu z przydatnoscia ( dla mnie ).

Korzystając z tematu w jaki sposób chodzicie z kijkami, stawiacie je na przemian jak w Nordic Walking czy wbijacie dwa i krok ?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 października 2008, 13:06

Noel pisze:Korzystając z tematu w jaki sposób chodzicie z kijkami, stawiacie je na przemian jak w Nordic Walking czy wbijacie dwa i krok ?
Ja chodzę z kijkami wbijając je na przemian(tak jak w Nordic Walking). Przy ostrzejszych podejściach nie zwracam na to uwagi :) .
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 25 października 2008, 16:02

Noel pisze:Korzystając z tematu w jaki sposób chodzicie z kijkami, stawiacie je na przemian jak w Nordic Walking czy wbijacie dwa i krok ?
Tak jak pisze webak79. Przy bardziej płaskim terenie naprzemiennie. Przy terenie stromszym- to zależy. Nie sądzę, by były tutaj jakieś wytyczne...
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 października 2008, 18:18

I jednak kupiłem te droższe kijki czyli http://www.e-horyzont.pl/site/index.php ... 2&prod=567 i wczoraj były testowane w karkonoszach. Pierwsze wrażenie bardzo dobre, kijki są naprawde wytrzymałe kilka razy juz mi sie zaklinowaly i nic im się nie stało, system blokujący też bardzo dobry lekko się je rozkręca i nie składają się same w czasie chodzenia. Niechciałem ryzykować z tymi tańszymi bo znając moje szczęście to pewnie jeszcze przed wyjazdem coś by z nimi sie stało :).
Awatar użytkownika
heathcliff
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2738
Rejestracja: 27 maja 2009, 20:24
Kontakt:

Post autor: heathcliff » 14 czerwca 2009, 11:19

wczoraj zakupilem tanie kijki w Tesco
dzisiaj mielismy jes testowac na Babia ale nie wypalilo :(
dziewczyny nie wstaly rano bo im sie nie chcialo :(
Przytulam żonę i jestem szczęśliwie wolny... Ile wyjść tyle powrotów życzy heathcliff

https://plus.google.com/117458080979094658480
Anonymous

Kije

Post autor: Anonymous » 05 sierpnia 2009, 11:24

Witam ! Ja natomiast kupilem sobie kijki mam je zamiar wyprowac w sierpniu. Mam pytanko, przy regulowaniu kijkow zmienia sie wysokosc, moje pytanie dotyczy tego czy trzeba mocno je dokrecac czy wystarczy lekko ? Chodzi mi o to czy nie zerwie sie gwintu w przypadku mocnego dokrecania i w przypadku lekkiego moze nastapic zlozenie sie kijka przy schodzeniu co wg mnei moze byc nie bezpieczne. Pomórzta :)

a i kije sa firmy Spokey, a model chyba Crest 65 zl z koncowkami pokrowcem i ladnie wygladaja. Dobra znajoma ktora pracuje w tym sklepie mowila ze ludzie nie narzekaja na nie ! Pozdrawiam
Anonymous

Post autor: Anonymous » 05 sierpnia 2009, 11:49

A nie są to przypadkiem kije do nordic walking tak btw?
Jeśli będą słabo skręcone mogą się złożyć przy dużym nacisku, jeśli gwint jest plastikowy i skręcisz go "na chama" to jest możliwe, że nie wytrzyma...
Anonymous

Kije

Post autor: Anonymous » 05 sierpnia 2009, 12:00

Ty no faktycznie :/ a mowila mi ze trekingowe, jest jakas duza roznica ?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 05 sierpnia 2009, 12:05

Chyba trekkingowe są solidniejsze tzn. bardziej wytrzymałe na obciążenia ale znawcą tematu nie jestem. Miałem do tej pory jedną parę trekkingowych patyków ale jeden zepsułem a drugi zgubiłem :P
Anonymous

Kije

Post autor: Anonymous » 05 sierpnia 2009, 12:09

hahaha spoko :) ja pewnie tez tak bede mial :) wiesz az zadzwonilem do niej teraz mowila ze nadaja sie do tego i tego, niby maja ta sprezynke korkowy uchwyt, koncowki itd, mysle ze za ta cene na poczatek mi starcza bo sa to moje pierwsze kije :)
ODPOWIEDZ