Swetry puchowe

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Anonymous

Swetry puchowe

Post autor: Anonymous » 09 lutego 2010, 11:45

Jakie macie doświadczenia ze swetrami puchowymi? Kiedyś chciałam to kupić, ale zastanawiam się, czy przydaje się to do czegoś więcej, niż lans w Murowańcu. Ktoś ma i używał w innych sytuacjach, niż podczas picia herbaty przed kominkiem? A może słyszeliście jakieś konstruktywne opinie?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 lutego 2010, 11:52

To jeden z kolejnych moich zakupów.
Kompletuję zestaw alpejski:
Podkoszulka z długim rękawem, Polar 50/Polar 100 zamiennie, Óm jacket i sweter puchowy na postój, stanowiska lub na biwak + kurtka na załamki pogody.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 lutego 2010, 11:54

igi pisze:sweter puchowy na postój
O widzisz, to ma sens.
Awatar użytkownika
ninik
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 801
Rejestracja: 22 listopada 2008, 16:35
Kontakt:

Post autor: ninik » 09 lutego 2010, 12:04

Bodajże w ostanim NPM jest artykuł na ten temat.
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.

https://www.flickr.com/photos/148596918@N06/albums
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 09 lutego 2010, 12:12

jak to wygląda?
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 lutego 2010, 12:13

igi, że tak trochę w offtopa pójdę :kukacz: , jak się sprawuje ten Twój Óm? Bo i ja nad czymś takim myślę...
A jak nie puch, to primaloft. Jest w czym wybierać. Biorąc pod uwagę rejony Waszych działań, na pewno Wam się przydadzą :8)
janek.n.p.m pisze:jak to wygląda?
http://www.e-horyzont.pl/pajak_69m/swet ... 0578t.html
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 lutego 2010, 12:19

Johny pisze:A jak nie puch, to primaloft
Macaliśmy ostatnio zajefajne kurtki z primaloftu. Co to było, igi? To był ten DirectAlpine? Były świetne, ale i swoje kosztowały (ok 800 pln), sweter z pewnością tańszy.
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 09 lutego 2010, 12:28

można coś tańszego nazywa się kurtka http://www.decathlon.com.pl/PL/kurtka-p ... -96738154/
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 lutego 2010, 12:34

janek.n.p.m, nie ma nic o rodzaju puchu, a to bardzo ważne. Podejrzewam, że za taką cenę to będzie na otarcie łez. Jeżeli faktycznie chcemy skorzystać z zalet puchowej odzieży, trzeba w to trochę zainwestować. Rozprężalność puchu i jego rodzaj (kaczy/gęsi) ma tutaj kapitalne znaczenie, tak samo jak sposób uszycia kurtki (komory) bo w przeciwnym razie kupisz sobie "worek z piórami", który można w założyć na sylwestra pod blokiem.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 lutego 2010, 12:37

Mooliczek pisze:
Johny pisze:A jak nie puch, to primaloft
Macaliśmy ostatnio zajefajne kurtki z primaloftu. Co to było, igi? To był ten DirectAlpine? Były świetne, ale i swoje kosztowały (ok 800 pln), sweter z pewnością tańszy.
Generalnie tak właśnie jest.
Awatar użytkownika
Mariusz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 623
Rejestracja: 28 lutego 2009, 16:58

Post autor: Mariusz » 09 lutego 2010, 13:03

Mooliczek jestem raczej zimolubny ale ostatnio zainteresowałem się ciuchami puchowymi, są lekkie, zajmują mało miejsca i są bardzo ciepłe.
Szukając kurtki puchowej na allegro widziałem kilka ciekawych ofert, ja kupiłem sobie kurtkę, trochę ciasną, po to żeby zmieściła mi się pod soft shellem.
Na sylwestra spotkałem w Tatrach grupę ruskich którzy mieli puchowe stuptuty
Myślę że dla Was w wysokich górach puchowe ciuchy to podstawa, nigdy nie wiadomo gdzie przyjdzie Wam nocować :)
Tu króluje zeszłoroczny czas
Na posłaniu z liści buczynowych
Stąd do ziemi dalej niż do gwiazd
Awatar użytkownika
Dariusz Meiser
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1944
Rejestracja: 16 stycznia 2008, 10:40
Kontakt:

Post autor: Dariusz Meiser » 09 lutego 2010, 13:50

Mam podpinkę z Primaloftu - można ją nosić samodzielnie.
Z kurtki Vaude - cienkie, ale grzeje jak cholera.
Primaloft ma podobne zalety jak puch, ale się tak nie mechaci, nie "kundli", nie ubija i nie chłonie tak bardzo jak puch wilgoci.
Tolerancja dla niejednoznaczności.
Awatar użytkownika
Limonka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 443
Rejestracja: 07 grudnia 2008, 16:21

Post autor: Limonka » 09 lutego 2010, 13:54

Ja zakupiłam sweter puchowy PAJAKA, ma odpinany kaptur i rękawy, także jest wszechstronny. Na postojach zakładam go pod softshella lub kurtkę, zdarza mi się też w nim spać :roll: ( jestem zmarzluchem).
Po spakowaniu do dołączonego woreczka zajmuje jedynie 1,5 l.
Ogólnie jestem zadowolona. :D
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 lutego 2010, 13:55

ninik pisze:Bodajże w ostanim NPM jest artykuł na ten temat.
zgadzam się jest tam porównanie i ceny też z salewy bodajże:)jak wrócę do domku to zerknę bo mam tu w Anglii

http://www.e-horyzont.pl/pajak_69m/swet ... 0578t.html

tu masz z horyzontu linka
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 lutego 2010, 14:59

Johny pisze:igi, że tak trochę w offtopa pójdę , jak się sprawuje ten Twój Óm? Bo i ja nad czymś takim myślę...
Jest bardzo fajny. Radek mierzył i też go sobie strzeli. Bardzo funkcjonalna szmata.
Swetry nie są aż tak bardzo kosztowne - Małachowski ma za 449zł, przy zniżce na KW cena robi się przystępna.
ODPOWIEDZ