Kaski

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 30 lipca 2009, 0:46

Bodzio pisze:Ma być uniwersalny
Mammut nie nadaje się do jaskiń z powodu materiałowej wyściółki, po za tym jest super.
Meteor bardziej uniwersalny, choć moim zdaniem koszmarnie brzydki.

P.S.
Jak do jaskiń to tylko Petzl Ecrin lub Elios
Awatar użytkownika
Chmielo
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 381
Rejestracja: 03 maja 2010, 13:26

Post autor: Chmielo » 25 listopada 2010, 22:28

Co zaproponujecie na Tatry (np. Orlą Perć ) i na Mont Blanc......coś dobrego 2 w 1.....oczywiście kask....nie za drogi....ale i nie z najniższej półki :)
Nie bój się obierać trudniejszych dróg,często nimi łatwiej dojdziesz na szczyt....
Anonymous

Post autor: Anonymous » 26 listopada 2010, 9:43

Najlepiej wybrać taki kask by nie czuć ucisku na głowie. Chodząć pare godzin w źle dopasowanym kasku to udręka. Nie sugeruj się ceną ani marką. Wybierz wygodę. Ja dopasowałem jeden z najtańszych bo Pulse firmy Rock Helmets i przyznam że całodniowe wypady w Dolomitach nie były uciążliwe. Koszt 160 zł.
Montano

Post autor: Montano » 03 lutego 2011, 11:06

Ja już prawie się zdecydowałem na Mammut Skywalker 2, używał ktoś może?
Michał

Post autor: Michał » 08 września 2011, 16:17

Pytanie po za tematem, bo nie chce zakładać nowego..

KASK

http://www.alpamayo.eu/vertex-vent.html

czy

http://www.alpamayo.eu/kategorie/sprz-1/elios.html

lub inna opcja ze sklepy Alpamayo







Ja tam mam drugą opcję i nie narzekam. Pati
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 września 2011, 19:28

Ja a poprzednika Vertex'a - Ecrin Roc. Jeste z niego bardzo zadowolona. Jest bardzo wygodny. Z tego co słyszała, Vertex jest od niego nieco gorszy, bo podobno jest kiepsko wyważony i leci na oczy.

Michał, zwróć uwagę jeszcze na środek obydwu kasków: Elios a styropian, a Vertex paski.
Michał

Post autor: Michał » 09 września 2011, 17:51

Anonymous

Post autor: Anonymous » 15 września 2011, 17:57

Dla gadżeciarzy:

http://www.skalnik.pl/?p=produkt&id=3498

W cenie trzech, ale z płytką recco :)
Awatar użytkownika
heathcliff
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2738
Rejestracja: 27 maja 2009, 20:24
Kontakt:

Post autor: heathcliff » 06 października 2012, 11:37

Czy zabierając na Orlą Perć kask snowboardowy będzie się wyglądać dziwnie czy ujdzie w tłumie?
Wygląda tak:

Obrazek

edytowany.


Kask może być jak chcesz w ogóle go nosić, wg mało istotne jak wygląda,
aczkolwiek zastanawia mnie coś innego - przy zaliczeniu kamyka jaka jest wytrzymałość tego kasku, czy taka sama jak przy wspinaczkowym. Tutaj się na tym nie znam, trzeba by zapytać w sklepie czy spr w instrukcji? Pati
Przytulam żonę i jestem szczęśliwie wolny... Ile wyjść tyle powrotów życzy heathcliff

https://plus.google.com/117458080979094658480
Awatar użytkownika
gaza
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1641
Rejestracja: 21 marca 2010, 19:27

Post autor: gaza » 07 października 2012, 19:49

heathcliff pisze:Czy zabierając na Orlą Perć kask snowboardowy będzie się wyglądać dziwnie czy ujdzie w tłumie?
Bardzo fajny,śmiało można brać :spoko:
Kiedy trzeba wspiąć się na górę, nie myśl, że jak będziesz stał i czekał, to góra zrobi się mniejsza.
Vision

Post autor: Vision » 10 października 2012, 18:33

We wszystkim można iść i zawsze to jakaś ochrona ale trzeba też wziąć pod uwagę to, że kaski te są inaczej testowane, na całkiem inne uderzenia, więc przy rzeczywistym zagrożeniu różnie mogą się sprawdzić ;) No i czy Ci w nim za ciepło nie będzie, bo on chyba trochę grubszy, mniej przewiewny i w dodatku czarny ;)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 października 2012, 20:49

heathcliff pisze:Czy zabierając na Orlą Perć kask snowboardowy będzie się wyglądać dziwnie czy ujdzie w tłumie?
Na OP teraz nie ma tlumow, to nie Krupowki. Masz to zakladasz. Lepszy rydz niz nic. No chyba ze planujesz wjazd kolejka ;) a na powazne, to ze wzgledu na dostepnosc sprzetu i odgorne zalecenia coraz wiecej osob wybiera sie w kasku. :spoko: W ten czwartek kojarze ze trzy osoby w kaskach. Zalezy rowniez jak sie w nim czujesz, wazne morale i czy dobrze lezy. Idac z plecakiem np. moze Cie gwaltownie wiatr zarzucic na sciane i kask elegancko pochlonie kontakt czachy ze skala lub inne podobne drobne niedogodnosci. Z pewnoscia nie wytrzymalby kilku uderzen, ale przed pierwszym kamolem Cie uchroni. Najwieksze szanse na crashtest kasku w Zlebie Kulczynskiego i tam powinienes go miec na glowie, nie w plecaku. Poza tym miejcem trzebaby miec wyjatkowego pecha. Pamietam w 2008 koles dostal kamieniem pod Zawratem. Sam design jest w deche. :spoko: Jak to mowia, nie bedziesz wygladal jakbys sie urwal w gory prosto z budowy :)
Awatar użytkownika
heathcliff
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2738
Rejestracja: 27 maja 2009, 20:24
Kontakt:

Post autor: heathcliff » 14 października 2012, 12:43

Dziękuje Wam za podpowiedzi. Oczywiście wiadomo że nie spełnia norm alpinistycznych, jest czarny więc chłonie ciepło teraz są chłodne miesiące i tak myślałem po co wywalać ok 160 zeta jak można włożyć właśnie taki.
Ale i tak łazi mi po głowie zakup tylko nie teraz ;)
Przytulam żonę i jestem szczęśliwie wolny... Ile wyjść tyle powrotów życzy heathcliff

https://plus.google.com/117458080979094658480
ODPOWIEDZ