STUPTUTY

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 marca 2009, 22:23

tedy87 Skróć ten sznurek, do takiej długości, żeby Ci śnieg nie właził od tyłu buta (jak mniemam) ;)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 marca 2009, 22:28

ale to znów nie mogę go przełożyć przez but, będę musiał to jakoś przemyśleć...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 marca 2009, 18:15

Zrób sobie węzełek na sznurku co by Ci się blokował w oczku na odpowiedniej długości. Operacje wykonaj po założeniu stuputa:)
Awatar użytkownika
Norbert124
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 469
Rejestracja: 12 kwietnia 2008, 21:58

Post autor: Norbert124 » 23 kwietnia 2009, 20:06

tedy87 pisze:ale to znów nie mogę go przełożyć przez but, będę musiał to jakoś
Mam z identyczą sznorówką i po skróceniu zakładam je od tyłu aż zaciągnę po obcas. Trochę kombinacji ale przynajmniej śniegu nie łapią.
PZD
Norbert124

Nigdy nie kłóć się z głupcem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy. Prawa Murphy`ego
Anonymous

Post autor: Anonymous » 23 kwietnia 2009, 20:35

tedy87 pisze:przechodzi pod butem i jest niby ściągana na metalowym oczku...
dokładnie takie http://www.alejahandlowa.pl/tr/produkt/ ... 05056.html
W tej cenie (ceny wyjściowej nie pamiętam, jakoś 54 zł ze zniżką płaciłem) polecam stuptytu Milo (nie pamiętam modelu, na stronach e-horyzont.pl )
Pasek pod butem z materiału Hypalon, nie przemokną (ale też słabo oddychają), nie zawiodły mnie jednym słowem.

Niestety z czasem coraz bardziej myśle o stuptutach z Gore. Niestety po wewnętrznej stronie para skrapla się natychmiastowo...
Anonymous

Re: stuptuty

Post autor: Anonymous » 23 kwietnia 2009, 21:15

ada_80 pisze:odpowiadam:)))
berghausa- są bezkonkurencyjne jak dla mnie:)
pozdrawiam
Z Berghausa, to używam goreteksowych overbootów, są fajne, ale jednak na większe mrozy. Jak było za ciepło (nie mniej niż -10), to ździebka odparzyłem stopę i obtarłem piętę do białej kości :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 21 maja 2009, 22:30

A czy stuptuty występują w różnych rozmiarach? Czy damskie są mniejsze, albo regulowane? Czy można dostać jakieś dlka dzieci?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 22 maja 2009, 1:08

Czy można dostać jakieś dlka dzieci?
Tak, aczkolwiek trudno. Ja jedne dziecięce stuptuty kupiłem raz w lumpeksie.
Awatar użytkownika
Mariusz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 623
Rejestracja: 28 lutego 2009, 16:58

Post autor: Mariusz » 22 maja 2009, 9:22

kavala kupując stuptuty zwróć uwagę żeby były rozpinane, bo inaczej przy zakładaniu lub ściąganiu będziesz musiała zdejmować buty
Ostatnio zmieniony 13 maja 2010, 0:53 przez Mariusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Tu króluje zeszłoroczny czas
Na posłaniu z liści buczynowych
Stąd do ziemi dalej niż do gwiazd
Anonymous

Post autor: Anonymous » 22 maja 2009, 9:45

igi pisze:
Czy można dostać jakieś dlka dzieci?
Tak, aczkolwiek trudno. Ja jedne dziecięce stuptuty kupiłem raz w lumpeksie.
A w zasadzie to takie stuptuty to powinny być w każdym sklepie z odzieżą dziecięcą sprzedawane. To jest świetny pomysł nie tylko na wycieczki w góry. Jak dzieci biegają w zimie po polu, to zawsze mają spodnie do kolan mokre.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 maja 2010, 21:05

Jest jakaś różnica w trzymaniu pomiędzy stuptutami z zamkiem z tyłu a z przodu?
Awatar użytkownika
ninik
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 801
Rejestracja: 22 listopada 2008, 16:35
Kontakt:

Post autor: ninik » 12 maja 2010, 21:40

te z zamkiem z tyłu możesz rozpiać zwiększająć wentylacje np latem, co będzie ciężko zrobić z tymi które mają zamek z przodu.....a trzymają pewnie podobnie...
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.

https://www.flickr.com/photos/148596918@N06/albums
Awatar użytkownika
Skadi
Turysta
Turysta
Posty: 240
Rejestracja: 16 marca 2010, 16:11

Post autor: Skadi » 13 maja 2010, 15:54

Mam zamiar w tym sezonie zainwestować w jakieś stuptuty. I kompletnie nie wiem co brać pod uwagę. U niektórych producentów można znaleźć typową rozmiarówkę (S,M, XL itd) u innych jest rozmiar uniwersalny. Do jakiej wysokości powinny sięgać typowe stuptuty? Do połowy łydki? Co do miejsca wszycia zamka, słyszałam różne opinie, tak samo z Gore-Texem, że nie zawsze warto płacić za "napis"... :roll: Jak możecie to podajcie jakieś propozycje firm lub konkretnych modeli. :>
tknp
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 471
Rejestracja: 20 października 2007, 22:36

Post autor: tknp » 13 maja 2010, 21:03

ten model noszę dwa lata żadnych problemów ,: http://www.outdoorzy.pl/1336-pajak-stuptuty-firn.html
jestem strażnikiem snów, błękitnego nieba i bezkresnej przestrzeni , słucham wiatru i odgłosów jesiennego deszczu (tknp),,
tom-pi4

Post autor: tom-pi4 » 14 maja 2010, 15:05

tknp pisze:ten model noszę dwa lata żadnych problemów ,: http://www.outdoorzy.pl/1336-pajak-stuptuty-firn.html
Mam dokładnie ten sam model i polecam go serdecznie - jak do tej pory po całej jesieni, zimie i wiośnie zero problemów. Miałem też styczność ze stuptutami firmy Milo. Też mogę je polecić.
ODPOWIEDZ