jaki bukłak?

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

cicho_po_szlaku
Turysta
Turysta
Posty: 1
Rejestracja: 10 sierpnia 2021, 8:45

jaki bukłak?

Post autor: cicho_po_szlaku » 10 sierpnia 2021, 8:51

hej, chcę zmienić plecak wisport na coś bardziej górskiego, z oddychającego plecami, mocowaniami na kijki..
podoba mi się plecak deuter futura 34 EL
zastanawiam się tylko jaki bukłak do niego, czy jedne pasują bardziej, czy cokolwiek wezme to bedzie "działać"?
Oraz spodobał mi się zaobserwowany motyw uchwytu magnetycznego pod ustnik, ale widzę, że ma go firma osprey hydraulics np: https://8a.pl/buklak-osprey-hydraulics- ... ir-2l-blue
(i nie jestem pewien co ta guma w tym modelu daje, mniejsze ślizgania w plecaku?)

czy lepiej wziąć tej firmy co plecak (np https://8a.pl/buklak-deuter-streamer-2- ... -niebieski ), lub coś jeszcze innego?

pomóżcie, poradźcie ;)
Awatar użytkownika
Han-Ka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1313
Rejestracja: 05 lutego 2011, 21:02

Re: jaki bukłak?

Post autor: Han-Ka » 10 sierpnia 2021, 15:55

Plecak z serii Deuter Futura mogę polecić. Mam już drugi, bo pierwszy przejął ode mnie mąż. Z biegiem lat ich konstrukcja nieco się zmieniała, ale siatka na plecach pozostała.
Co do bukłaków, to mam 1,5l i to jest czasem trochę za mało. Polecam minimum 2l, a jeżeli wyjeżdżasz w cieplejsze klimaty, to raczej nawet 3l. Nie wypowiem się na temat Ospreya, bo go nie znam. Ten Deutera dobrze mi służy.
"...A przed nami nowe życia połoniny, blaski oraz cienie, szczyty i doliny.
Niech nie gaśnie ogień na polanie, złe niech znika, dobre niech zostanie ..."
Awatar użytkownika
zbig9
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1945
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:36

Re: jaki bukłak?

Post autor: zbig9 » 16 sierpnia 2021, 19:28

Han-Ka pisze:
10 sierpnia 2021, 15:55
Plecak z serii Deuter Futura mogę polecić. Mam już drugi, bo pierwszy przejął ode mnie mąż. Z biegiem lat ich konstrukcja nieco się zmieniała, ale siatka na plecach pozostała.
Co do bukłaków, to mam 1,5l i to jest czasem trochę za mało. Polecam minimum 2l, a jeżeli wyjeżdżasz w cieplejsze klimaty, to raczej nawet 3l. Nie wypowiem się na temat Ospreya, bo go nie znam. Ten Deutera dobrze mi służy.

Widzę, że jakaś dyskusja o sprzęcie, ktoś się na forum odezwał, więc swoje 3 grosze tradycjonalisty wrzucę. Kompletnie nie rozumiem po co wydawać tyle kasy na takie plastikowe paskudztwo, kiedy można użyć butelkę z recyklingu. Co do ilości wody też uważam, że opijanie się w nadmiarze tylko szkodzi, bo do odwodnienia i spadku wydolności jest naprawdę daleka droga. Pamiętam jakie niewielkie ilości wody nosiła Pati a na moje uwagi odpowiadała, że organizm przyzwyczaja się do oszczędnego nią gospodarowania. I to jest prawda, jak popatrzeć na te upocone..... dreptające do Morskiego i chlejące co się da to nie mam wątpliwości. Cokolwiek robię na szlaku wystarcza mi 1 litr, braki uzupełniam przed wyjściem i gdy jestem na miejscu.
instagram: @zbigniewzbig984
ODPOWIEDZ