Kuchenka Turystyczna

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 26 marca 2008, 18:42

jck pisze:Generalnie rzecz biorąc to są dwa głóne patenty w kuchenkach tego typu:
- wbijane campingazu
- wkręcane primusa
A mój Campigaz jest wkręcany :spoko:
Marek_Franek

Post autor: Marek_Franek » 26 marca 2008, 18:43

Królik pisze:Ja zawsze kupuje 270.
Królik 270 to waga zbiorniczka z gazem czy samego gazu??
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 26 marca 2008, 18:44

Marek_Franek pisze:Królik 270 to waga zbiorniczka z gazem czy samego gazu??
Całego zbiorniczka. Waga netto, czyli gazu 230g :spoko:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 26 marca 2008, 19:01

Królik pisze:McGregor to taki sam jak mój. Ale strasznie podrożał
Ten an allegro to też taki sam, ale tańszy o 6 zeta
No słuchaj lata lecą tak jak i nam ;) , a widocznie jest tak popularny i poręczny i w miarę najtańszy że nadal go kupują. :spoko: Będę zamiawiał w sklepie gdyż mam zamiar zakupić troche więcej rzeczy a z allegro nie zakupuję...jakosik mam brak zaufania do tego takie małe zboczenie zawodowe, ty Królik wiesz o co mi chodzi (bynamniej nie teraz) :D .
Marek_Franek

Post autor: Marek_Franek » 26 marca 2008, 19:02

Szkoda że te pojemniki nie mają uchwytów .... Ale myślę że jakiś uchchwyt do plecaka na allegro znajdę :)
Jeśli ktoś ma inny sposób piszcie ......
tylko nie taki żeby wsadzić do plecaka :lol:
Bo jak sie przymierzałem to mi ledwo termos po spakowaniu wszystkich rzeczy wchodzi :D
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 26 marca 2008, 19:07

To jest kwestia iglicy. Wiadomo, żę nie jest to tylko na wcisk- wszak to gaz...
Ale ekspertem w tej kwestii nie jestem, to tyle co słyszałem.
Ostatnio zmieniony 26 marca 2008, 19:10 przez jck, łącznie zmieniany 1 raz.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 26 marca 2008, 19:34

jck Ja też używam Primusa, z tym że powercooka - też grzeje elegancko.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 30 maja 2008, 16:01

Hej...

w zwiazku z promocja w 8a moze zrobie zakupy miesiac przed czasem, niemniej potrzebna mi Wasza porada...

palnik:

GoSystem AutoTrial 99pln [w sumei to den z dolu + piezo)


GoSystem Trial Classic 85pln
www.8a.pl
Linki nie aktywne usunięto. Mode.
Primus Technotrial 109pln (z piezo 129)

Primus Express 129PLN (159 piezo)


w GoSYstem kusi zestaw serwisowy (a dokladniej platiskowy pokrowiec.). DOdatkowo uzywalem (posrednio w sumie, bo nei moj) GoSystem Trial i problemow nie bylo...

Primus express raczje w kategoriach "do poogladania"... niemniej waga kusi :)

wiec? jkaie sopinie, alternatywy, etc?
:)

PS: w sumei zapomnialem dodac gdzie bedzi euzywany -> wypady w Karkonosze,.., Tatry, Alpy,.. co wazne - niesiony non stop... ;)
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 30 maja 2008, 16:49

Ja mam jakiegoś wiekowego Primusa, który przy pokazanych przez Ciebie jest zaawansowany technologicznie jak ognisko...
Cioram go jednak po wszystkich alpejskich wyjazdach i daje radę: gotowałem już na nim w menażkach, garnkach, puszkach, kubkach i jest okej, zarówno przy wodzie, błocie, śniegu jak i lodzie.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 30 maja 2008, 16:51

jck nie watpie... czesto to najprostsze jest najtrwalsze..
niemniej ja chce/musze dokonac wyboru z podanych tu powyzej ;)

[primusa wszyscy chwala... wersja najtansza to ok 109pln (przed obnizka)...]

...hmm widze ze wypuscili Primusa w wersji II... co by tlumaczylo nizsza cene w innych sklepach (99pln z piezo juz)....

sie okaze, ze lepiej mi bedzie zaczekac z miesiac... (tka jak planowalem) lub porozgladac sie za nowa wersja w okolicy...
Ostatnio zmieniony 30 maja 2008, 16:56 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 30 maja 2008, 16:56

Nigdy nie miałem kuchenki z GoSystemu. Pokrowiec jest ważny to fakt, do mojego Primusa dodawali małe plastikowe pudełko i to się sprawdza. Jeśli do tych też dorzucają to bym wziął Primusa jednak, mimo ceny.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 30 maja 2008, 16:57

jck pisze:Nigdy nie miałem kuchenki z GoSystemu. Pokrowiec jest ważny to fakt, do mojego Primusa dodawali małe plastikowe pudełko i to się sprawdza. Jeśli do tych też dorzucają to bym wziął Primusa jednak, mimo ceny.
na ngt w recezji (ale staarej) bylo napsiane, ze dodawany jest pokrowiec.. ino nie plastikowy...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 30 maja 2008, 18:35

Piezo w Trialu jak i w Primusie szybko przestaje działać w warunkach górskich. Reklamacje nie pomogły, gdyż tłumaczą, że musi być sucho i ciepło żeby odpalało, czyli w 90% przypadków nierealne. Obecnie bym chyba brał bez, bo podnosi wagę zestawu, a i tak zapałki trzeba nosić. Pokrowiec w Primusie się potargał.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 30 maja 2008, 18:57

Co to technotrail II (przed chwila bylem w sklepie zoabczyc jak to wyglada)...

no to piezo jest, pokrowca brak, cena 47euraczy (hmm, albo drogi sklep, alebo cena taka... czyli ponad 160PLN...

hmmm a co sadzicie o GoSystemie (bez piezo, czyli wersja najprostsza)...? [jest zestaw naprawczy, jest plastikowe pudelko....]

;>
Anonymous

Post autor: Anonymous » 30 maja 2008, 19:06

pawlikk pisze:co sadzicie o GoSystemie
Dla mnie to chńszczyzna, ale gotuje wodę jak każda inna kuchenka gazowa :D one są wszystkie do siebie zbliżone teraz. Używamy jej z kumplem chyba już ze dwa lata i działa (piezo tylko nie odpala).
ODPOWIEDZ