Mapy

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 lipca 2007, 6:01

mosquitos heaven pisze:hehe ja tez oklejam ale ostatnio dorwalem samochodawo laminowana i fajna byla :D te moje za duzo nie wytrzymuja bo eksploatuje je na rozne sposoby :D :D a mapnika nie chce bo to tylko kolejna pierdola w plecaku albo na nim i w dodatku konkretny troche kosztuje :(
I to jest najlepszy sposób na mapy. Laminaty też mają swoją wytrzymałość ale są to zwykle starsze opracowania :(
Pete

Post autor: Pete » 09 lipca 2007, 16:12

Dziś oglądałem w empiku laminaty. Jest już sporo takich map, ale nie są one najlepiej opracowane, bo nie ma ani czasów przejść ani odległości...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 lipca 2007, 7:29

Pete pisze:Dziś oglądałem w empiku laminaty. Jest już sporo takich map, ale nie są one najlepiej opracowane, bo nie ma ani czasów przejść ani odległości...
Powiem tak, że laminaty są naogół bardzo słabo wydane i często są to starsze opracowania często już nieaktualne dlatego ich raczej nie polecam. Lepiej kupić tańszą papierową ale aktualną i z czasami przejść niż laminat. To moje zdanie. Polecam dla Beskidu Żywieckiego Eko-Graf - polecił mi ją Mosorczyk i uważam że lepiej opracowanego Besidu Żywieckiego narazie nie znajdziesz. Kupiłem ją i jestem bardzo zadowolony. Polecam ją również.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 lipca 2007, 17:59

dorwe tego Eko-Grafa w empiku :?: :?: :?: :?:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 lipca 2007, 20:08

dzienx :D
Sara

Post autor: Sara » 11 lipca 2007, 6:08

Jeśli chodzi o Beskid Żywiecki to tylko Eko-Graf. Też sobie kupiłam tą mapę po namowie Admina :). Jej zalety to:

1. Szlaki są zaznaczone cienkimi liniami dzięki czemu nie zlewają się dane
2. W przejrzysty sposób napisanę są czasy przejść
3. Bardzo bogata treść turystyczna
4. Zastosowano dobre kolorowanie i cieniowanie


Wady to natomiast:

1. Nie zaznaczono deszczochronów :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 lipca 2007, 7:29

A ja dodam że to właśnie Eko-Graf jako pierwszy w Polsce od roku 1997 zaczął nanosić czasy przejść na swoje mapy. I przyznam że do teraz wychodzi im to najlepiej bo Beskid Śląski i Żywiecki mają bardzo dobrze opracowany jednak mimo wszystko mapa Compassu Beskidu Śląskiego w skali 1:25 000 jest chyba lepsza bo dokładniejsza.
A jakie macie mapy Orlej Perci?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 lipca 2007, 7:35

Dzieki za info. Poszukam tej mapy w księgarniach.
Pete

Post autor: Pete » 13 lipca 2007, 11:21

Ale na mapach Compassu nie uwzględniają czasów przejść. Przynajmniej jest tak na mojej mapie Beskidu Małego.
Minter

Post autor: Minter » 14 lipca 2007, 8:05

Mosorczyk pisze:Ja mam mapę Orlej Perci w skali 1:5 000 z serii "Rodzina Tatrzańska". Dokładniejszej mapy tego szalku w Polsce nie ma dlatego polecam ją wszystkim.
Tak jest. Orla Perć z "Sygnatury" jest najlepszą mapą tego szlaku bo zaznaczono na niej każdą przełęcz, łańcuch, drabinkę i co najlepsze napisano wysokości każdego wystającego mniejszego "szczytu". Jest tego dużo!!! A dzięki skali 1:5000 dokładność jest ogromna. Również ją polecam.
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Interaktywna Mapa Tatr Polskich i Słowackich

Post autor: Królik » 08 sierpnia 2007, 22:53

Ku pomocy i uciesze forumowiczów:

http://www.tatry.nfo.sk/mapa.html

Działanie jest proste, więc nie będę tłumaczył.
Niech służy ku dobru i bezpieczeństwu.
Pozdrawiam
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 sierpnia 2007, 6:13

Dobra mapa.
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 09 sierpnia 2007, 8:23

Dzięki ginter.
Kiedyś wyczaiłem ją na necie. Przydatna w planowaniu trasy i czas przejść.
Anćla

Post autor: Anćla » 15 września 2007, 15:24

jeśłi idzie o Orlą Perć to też mam tą z "Rodziny tatrzańskiej" jest to jedyna mapa na której widze cokolwiek bo już np mapa Tatr w całości z tej samej rodziny nie jest taka czytelna dla mnie ale druga sprawa ze ja na mapach ogolnie nigdy nic nie widzę :twisted: a raczej na szlaku i takie tam babskie problemy :kukacz:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 15 września 2007, 18:08

W szkockie góry polecam mapy firmy Ordnance Survey - trzeba jedynie pamiętać, że tu nie ma znakowanych farbą szlaków, na mapach więc ścieżki są w postaci przerywanych czarnych kresek - niejednokrotnie jednak nie wszystkie są zaznaczone...

http://leisure.ordnancesurvey.co.uk/lei ... BE_M_OTHER
ODPOWIEDZ