Śpiwór puchowy

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Małgorzata
Turysta
Turysta
Posty: 28
Rejestracja: 02 lutego 2022, 21:20

Śpiwór puchowy

Post autor: Małgorzata » 12 lutego 2022, 8:28

Hej! Szukam puchowego śpiwora. Ceny mnie powaliły na łopatki. Może coś doradzicie? Jakieś sprawdzone firmy. Może jakoś z drugiej ręki? No nie wiem.
Małgorzata
Awatar użytkownika
laynn
Turysta
Turysta
Posty: 542
Rejestracja: 07 stycznia 2020, 9:52
Kontakt:

Re: Śpiwór puchowy

Post autor: laynn » 12 lutego 2022, 10:31

Kiedyś kupiłem w jakiejś promocji za ok 600zł, z temp. komfortową -3, przeceniony z 900 zł. Tylko to był marzec 2019 roku. Teraz ceny zasuwają do góry, więc niestety...
Obrazek

Poszukaj jakich wyprzedaży w sklepach typu skalnik, lub szukając po sklepach.
No i pamiętaj, że kobiety mają trochę inne odczucia zimna.

Pytanie właśnie do czego potrzeba śpiwora, w jakich temperaturach zamierzamy spać.
Na stronie skalnika:
https://www.skalnik.pl/sprzet-turystycz ... :price:asc

warto spojrzeć, na parametry (temperatura, wymiary) oraz są tam zdjęcia porównujące spakowany śpiwór vs butla turystyczna, co fajnie pokazuje jego wielkość.
Polecam też zakup przez neta, bo mamy 14 dni na zwrócenie towaru bez podania przyczyny.
Małgorzata
Turysta
Turysta
Posty: 28
Rejestracja: 02 lutego 2022, 21:20

Re: Śpiwór puchowy

Post autor: Małgorzata » 12 lutego 2022, 20:36

Lyann, dziękuję za obszerne wskazówki. Wybieram się na trekking do Rumunii, będzie nocowanie w namiotach w górach. Potrzebuję śpiwora i maty (materaca). Musi być lekkie jak piórko, bo przy wzroście 161 cm nie mogę nieść więcej niż 8-9 kg.
Pozdrawiam serdecznie, Małgorzata
ODPOWIEDZ