Sprzęt na zime

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

elioneq@hotmail.com
Turysta
Turysta
Posty: 1
Rejestracja: 23 sierpnia 2021, 11:31

Sprzęt na zime

Post autor: elioneq@hotmail.com » 23 sierpnia 2021, 11:33

Witam, w tym roku zamierzam rozpocząć przygodę z górami i w tym celu między innym zarejestrowałem się na tym forum, chciałbym abyście doradzili mi w kupnie sprzętu i nie tylko ale to w późniejszym czasie. Mianowicie chodzi o sprzęt, czyli wszystko to co przyda mi się w górach, zaznaczę iz planuje zacząc w zimie, jest to dla mnie najlepszy okres. Generalnie najbardziej interesuje mnie pomoc w wyborze kurtki puchowej najlepiej z syntetycznego puchu czyli primaloft, softshella, butów, coś ewentualnie przeciwdeszczowego, plecak. Wydaje mi się że są to rzeczy najdroższe i na nich chce się narazie skupić. Dopiero zaczynam swoją przygodę więc nie potrzebuje rzeczy z górnej półki, mogą być średniaki. Budżet jaki przewiduję na w/w rzeczy to chciałbym się zmieścić maksymalnie w 2tys.
Awatar użytkownika
zbig9
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1945
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:36

Re: Sprzęt na zime

Post autor: zbig9 » 24 sierpnia 2021, 23:12

Fora pełne są jałowych dyskusji i rad... jak chcesz czytaj... kupuj jak masz za dużo pieniędzy... ale robienie wielkich zakupów sensu nie ma. Sam musisz wypróbować, co jest Ci w górach potrzebne. Ja nawet zimą chodzę w dwóch polarach a tylko w czasie postoju, zejścia (gdy jest naprawdę zimno) lub wyjątkowo mroźnego wiatru zakładam kurtkę z syntetycznym puchem.
Jedyne co naprawdę niezbędne to dobre buty z rakami, zalecane kijki a na trudniejsze trasy czekan, ale z tym poczekaj, naucz się chodzić w rakach na łatwiejszych trasach w Tatrach zachodnich. Ja od ponad 10 latach chodzę w skórzanych Meindlach i zostanę wierny skórze do końca życia (jedynie w czerwcu i lipcu zakładam coś lekkiego).
instagram: @zbigniewzbig984
Awatar użytkownika
zbig9
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1945
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:36

Re: Sprzęt na zime

Post autor: zbig9 » 24 sierpnia 2021, 23:22

No i generalnie wszystko kupisz tanio w Decathlonie, z wyjątkiem tych butów, na nie trzeba wydać trochę pieniędzy, najlepiej pójść do specjalistycznego sklepu i przymierzyć kilka par, pochodzić po sklepie i kupić pasujące do tych butów raki. Jak Ci zresztą coś przypasuje to możesz dokładnie ten sam model spróbować kupić taniej w internecie. Ale odradzam kupowanie w ciemno (na podstawie jakiś rad).
No i na zimę koniecznie czołówka - znowu w Decathlonie dużo taniej, chociaż z lepszej firmy działała mi 10 lat a badziewie za parę złotych już mi się zacina. Więc może czołówkę też firmową, bo w nocy zimą może dużo od niej zależeć.
instagram: @zbigniewzbig984
ODPOWIEDZ