10.03.2014 r. - Wzgórza Niemczańskie - Krótki spacer.

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8709
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

10.03.2014 r. - Wzgórza Niemczańskie - Krótki spacer.

Post autor: PiotrekP » 11 marca 2014, 22:47

W poniedziałek maga ma wolny dzień i namówiła nas do krótkiego spaceru po Wzgórzach Niemczańskich. Przyjeżdżamy do Niemczy, skąd szlakiem zielonym idziemy do osady Stasin. Szlak prowadzi obok potężnej fermy hodowli rogacizny, zapach nie do pozazdroszczenia, smród okropny.

Obrazek

Przyspieszamy kroku i szybko opuszczamy to miejsce. Maszerujemy już poza szlakiem na wzniesienie Starzec.

Obrazek

Wchodzimy na czerwone znaki , którymi podążamy do najwyższej dzisiaj kulminacji Ostra Góra. Na szczycie stoi metalowa wieża widokowa dość mocno naznaczona czasem, dlatego rezygnujemy z wejścia na platformę.

Obrazek

Wielka szkoda, że wieża chyli się ku upadkowi, widoki na Pogórze Sudeckie byłoby wspaniałe.

Obrazek

Po krótkim odpoczynku schodzimy czarnymi znakami do Przerzeczyna Zdrój. Wieś ma charakter uzdrowiska.

Obrazek

Warto jest zobaczyć we wsi kościół parafialny z dużą ilością pięknych płyt nagrobnych, najstarsze pochodzą z XVI wieku.

Obrazek

Wracamy łąkami do Niemczy.

Obrazek

Dziękujemy Agnieszce za fajny pomysł na wycieczkę.

Tu reszta fotek:
https://plus.google.com/photos/10033055 ... 7915326625
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
Skadi
Turysta
Turysta
Posty: 240
Rejestracja: 16 marca 2010, 16:11

Post autor: Skadi » 12 marca 2014, 6:56

Spacer w taką pogodę, to ja rozumiem :D
Zima już nie wróci, co? :)
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8709
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 12 marca 2014, 8:25

Skadi pisze:Zima już nie wróci, co?
Już nie powinna, przyroda budzi się ze snu zimowego :) .
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
włodarz
Turysta
Turysta
Posty: 2379
Rejestracja: 01 grudnia 2011, 19:09

Post autor: włodarz » 13 marca 2014, 18:13

PiotrekP pisze:Wielka szkoda, że wieża chyli się ku upadkowi, widoki na Pogórze Sudeckie byłoby wspaniałe.
Szkoda wieży, ale.
Gdyby została wyremontowana to i tak pozostaje problem drzew. Taka wieża ma sens, gdy widok z niej jest na wszystkie strony. Inaczej robi się sytuacja, w której wieża stoi a ludzie nie chcą z niej korzystać, bo widać tylko skrawek panoramy. Chyba, że chodzi tylko o wydanie funduszy z Unii a reszta się nie ma znaczenia. Stoją więc takie sierotki na Gromniku, Dzikowcu, Wapniarce.
Awatar użytkownika
buba
Turysta
Turysta
Posty: 2227
Rejestracja: 05 lipca 2011, 11:35
Kontakt:

Post autor: buba » 13 marca 2014, 18:22

Piotrek nie wiem czy cie juz o to pytalam- skad masz ta ladna czapeczke?
włodarz pisze:Stoją więc takie sierotki na Gromniku, Dzikowcu, Wapniarce.
Z tej na Gromniku to calkiem ladne widoki byly! Mnie bardziej przeszkadza nie jej wysokosc ale to ze jest zamykana...
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8709
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 13 marca 2014, 20:21

buba pisze:Piotrek nie wiem czy cie juz o to pytalam- skad masz ta ladna czapeczke?
Nie pytałaś, przywiozłem ją kilka lat temu z Egiptu. Bardzo lubię różne nakrycia głowy, a czym dziwniejsze tym lepsze. Ostatnio wzięto mnie za "innostańca",który przyjechał po pozostawione mienie ;) .
włodarz pisze:Gdyby została wyremontowana to i tak pozostaje problem drzew.
Zawsze można drzewa przystrzyc, lub posadzić niskopienne. Stoi wieża na Jańskiej Górze od 100 lat i drzewa jej jeszcze nie przerosły, tylko szkoda, że nikt je nie remontuje.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
ODPOWIEDZ